Jump to content
WinClub

lukcio31

Użytkownik
 • Content Count

  41
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About lukcio31

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

127 profile views
 1. Zapytam w tym temacie Może robię coś nie tak,ale po odznaczeniu w programie NTLite aplikacji Metro(chyba dobrze wybieram aplikacje do usunięcia)jakie chcę usunąć ze zmodyfikowanego Windows 10,okazuje się,że po instalacji na laptopie zmodyfikowanego Windows 10 aplikacje Metro jakie w NTLite odznaczyłem w celu ich usunięcia,nie zostały usunięte Jak teraz poprawnie w programie NTLite wybrać do usunięcia aplikacje Metro tak,by po wykonaniu obrazu ISO zmodyfikowanego Windows 10 i po zainstalowaniu na laptopie nie było usuniętych aplikacji Metro?
 2. Modyfikując Windows 10 użyłem programu NTLite.Udało mi się usunąć wszystkie języki zostawiając polski,wszystkie klawiatury zostawiając obie polskie,Windows Defender+SmartScreen.Niestety mam problem, bo po odznaczeniu do usunięcia wybranych appek Metro, po wykonaniu obrazu ISO i instalacji na laptopie okazujesię,że appki Metro nie zostały usunięte. Jakim programem najlepiej i najprościej modyfikować obraz Windows 10 tak by oprócz języków bez PL, klawiatur bez polskich usunąć niepotrzebne appki Metro, tak by nie pojawiły się po instalacji zmodyfikowanego Windows 10?
 3. Postanowiłem raz jeszcze w programie NTLite zmodyfikować Windows 10(wcześniej jak to robiłem popełniłem błąd,ale mniejsza z tym).Po stworzeniu zmodyfikowanego ISO z plikiem install.wim(taki plik tworzy niestety program NTLite),zawartość obrazu ISO zmodyfikowanego Windows 10 wypakowałem do folderu na pulpit i w programie podanym przez @razor1995 skompresowałem install.wim na install.esd Pozostaje teraz stworzyć obraz ISO,nagrać na pendrive,zainstalować na laptopie do testu i sprawdzić czy Windows 10 jest zmodyfikowany Do moderacji: Proszę o zamknięcie i usunięcie tego tematu
 4. W Media Creation Tool stworzyłem obraz ISO Z Windows 10. Postanowiłem go zmodyfikować i w programie NTLite z obrazu usunąłem:wszystkie języki zostawiając tylko język Polski,wszystkie klawiatury zostawiając tylko klawiatury polskie,Windows Defender + SmartScreen,Microsoft Sticky Notes,Mixed Reality,Print 3D,Skype,Portfel,Zdjęcia,Alarm,Aparat,Mapy,Zune Music i Video,Klawiatura ekranowa(Tablet PC),Kamera Doświadczenie,Microsoft Edge,AAD Broker Plugin,Messaging i 3D Viewer. Po stworzeniu w programie NTLite obrazu ISO zmodyfikowanego Windows 10 okazało się,że obraz po modyfikacji powinien być rozmiarem mniejszy od oryginalnego obrazu Windows 10 od Microsoftu,niestety obraz ISO zmodyfikowanego Windows 10 ma wielkość 4.32GB Skąd tak duża wielkość obrazu ISO zmodyfikowanego Windows 10 po usunięciu tego co podałem w poście i co jeszcze mogę zrobić by zmodyfikowany obraz ISO z Windows 10 miał wielkość 3GB?
 5. Posiadałem poprzednią wersję tej modyfikacji Windows 10(zainstalowana była do testów na laptopie). Odnośnie tej wersji modyfikacji mam kilka pytań(zanim pobiorę tą modyfikację): 1. Usunięte zostały Appki Metro.Czy po usunięciu tych apek Metro(podanych w #1 poście) działa przypięcie programu do Menu Start w postaci kafelka? Pytam,bo mam zamiar pobrać tą wersję modyfikacji,zainstalować na dysku SSD w komputerze PC i do tego instaluję sterowniki do karty dźwiękowej Realtek UAD,gdzie po instalacji w Menu Start mam kafelek z Audio Console(aplikacja współpracująca z sterownikami Realtek UAD) 2. Czy w tej wersji moda działa przywracanie komputera w przypadku wystąpienia problemów za pomocą punktów przywracania(jeśli ta funkcja nie została usunięta lub wyłączona)? 3. Można w tej wersji wersji modyfikacji Windows 10 bez problemu pobierać aktualizacje z Windows Update i je instalować? Mam nadzieję,że otrzymam odpowiedzi na moje pytania
 6. Chciałem sobie zmodyfikować Windows 10 Pro w programie NTLite.Podczas modyfikacji Windows 10 wybrałem do usunięcia wszystkie języki Windows poza językiem polskim,klawiatury zostawiając polskie obie klawiatury oraz wybrałem do usunięcia Smart Screen,Windows Defender oraz OneDrive. W końcowym etapie tworzenia obrazu ISO w NTLite wyświetliło mi: Usuń-Komponenty(780),gdzie na liście wszystkie komponenty są oznaczone na zielono.Do tego w Konfiguracja-Ustawienia mam zaznaczone na zielono komponenty jakie wybrałem do całkowitego usunięcia z tworzonego zmodyfikowanego obrazu Windows 10 Pro x64. Czy w momencie tworzenia obrazu ISO ze zmodyfikowanym Windows 10 w programie NTLite zaznaczone na zielono komponenty(780) zostaną usunięte razem z wybranymi do usunięcia Windows Defender i OneDrive?
 7. Mam dysk SSD 512GB na którym mam zainstalowany Windows 10 Pro wersja 1909.Zmuszony jestem bez potrzeby formatowania dysku i ponownej instalacji systemu,zresetować(przywrócić) Windows 10 do stanu fabrycznego zachowując osobiste pliki i wszelkie ustawienia systemu jakie były przed wykonaniem resetowania systemu do stanu początkowego(chodzi o zawartość pulpitu i foldery z zapisami stanu gier które zapisywane na dysku systemowym C) . Czy wykonując resetowanie Windows 10 do stanu fabrycznego na dysku C,gdzie zainstalowany jest Windows 10 z zachowaniem osobistych plików i ustawień,zostają zachowane osobiste pliki,ustawienia systemu,zawartość pulpitu(chodzi o skróty do gier i programów zainstalowanych na oddzielnym dysku D) i wszystko na dysku C,tak jak było przed wykonaniem resetowania systemu do stanu fabrycznego?
 8. Nie mogę ustawić folderu ProgramData jako ukryty,bo jak we właściwościach folderu zaznaczam by folder był ukryty i klikam OK,to wyświetla mi się potwierdzenie zmiany atrybutów i mam tam znaczone:Zastosuj zmiany do tego folderu,podfolderów i plików,ale jak klikam OK i Kontymuuj,wyświetla mi się błąd podczas stosowania atrybutów dla pliku: C:\ProgramData\Microsoft\OfficeIntegrator.ps 1 Odmowa dostępu Już sam nie wiem co zrobić by folder ProgramData był folderem ukrytym
 9. Mam zaznaczone ustawienie: Menu Start/System/Panel sterowania/Opcje eksploratora plików/Widok/Nie pokazuj ukrytych plików i folderów,ale cały czas na dysku C mam widoczny folder ProgramData Nawet po znaczeniu bub wyłączeniu zaznaczenia widoku ukrytych elementów folder ProgramData nie jest folderem ukrytym. Co mogę zrobić tak by bez problemu na dysku C ukryć folder ProgramData,który powinien być folderem ukrytym?
 10. Zauważyłem,że na dysku C(dysk systemowy SSD 512GB z zainstalowanym Windows 10 Pro 64bit) mam folder jak w tytule posta.Ten folder chyba powinien być jako ukryty folder,a niestety jest on cały czas widoczny. Czy folder ProgramData nie powinien być folderem ukrytym,jeśli tak to jak go ukryć i do czego służy ten foler,który jest cały czas widoczny na dysku C(dysk systemowy)?
 11. Odnowię temat Pobrałem z podanego w poście @Crazy36 skrypt optymalizacji SSD v1.0a beta.Po uruchomieniu skryptu,restarcie komputera na potrzeby działania skryptu zobaczę czy Windows 10 jest zoptymalizowany dla dysku SSD(posiadam Dysk SSD 512GB i na nim mam Windows 10 Pro 64bit)
 12. Mam w komputerze dysk SSD 512GB z zainstalowanym na nim Windows 10 Pro 64bit. Chciałbym wykonać optymalizację systemu Windows 10 dla posiadanego dysku SSD.Odnośnie optymalizacji Windows 10 dla dysku SSD używam programu winoptimizer np:Ashampoo WinOptimizer 2019,który posiada kreator optymalizacji systemu dla dysku SSD.Po włączeniu kreatora optymalizacji systemu dla dysku SSD w programie do optymalizacji systemu,nie wiem które z podanych usług wyłączyć: Usługa indeksowania Superfetch czyli nic innego jak przyśpieszenie uruchamiania Windows i programów,czy lepiej zostawić to jako aktywne i tego nie ruszać Hibernacja Defragmentacja przy rozruchu Które z podanych usług dezaktywować/wyłączyć tak by Windows po wyłączeniu tych usług działał bez żadnego problemu i dzięki temu system Windows odnośnie dysku SSD był zoptymalizowany?
 13. Posiadam płytę główną Asus Prime B450-PLUS na której jest karta dźwiękowa Realtek ALC887-VD2.Dla posiadanej karty dźwiękowej zainstalowałem pobrane z internetu sterowniki UAD v8751 dla Asus i odnośnie tych sterowników zainstalowałem Realtek Audio Console,który działa bez problemu ze sterownikami jakie mam obecnie zainstalowane do karty dźwiękowej.Kiedy chcę zainstalować nowsze sterowniki UAD np:v8810,sterowniki się instalują,ale kiedy uruchamiam Realtek Audio Console wyświetla mi komunikat o nieobsługiwanym urządzeniu lub komunikat o tym,że nie można połączyć się z usługą RPC Mam Windows 10 1903(kompilacja:18362.418) Jakie najlepiej zainstalować nowsze sterowniki UAD od tej wersji sterowników jaką am obecnie zainstalowaną tak by bez problemu działał(uruchamiał się) Realtek Audio Console?
 14. Czyli w przypadku wystąpienia problemów pozostaje przywracanie systemu do stanu początkowego(jeśli to działa)
 15. Czy działa przywracanie systemu za pomocą punktów przywracania,jak je uruchomić,bo jak w panelu sterowania w wyszukiwaniu wpisuję"odzyskiwanie" to wyświetla mi: System\Utwórz punkt przywracania i jak to wybieram by utworzyć punkt przywracania wyświetla mi się: Właściwości systemu gdzie są trzy zakładki:Nazwa komputera,Sprzęt,Zaawansowane ale nie ma nic o utworzeniu punktu przywracania i przywracania za pomocą utworzonych punktów przywracania.
×
×
 • Create New...

Important Information