Jump to content

marcin23imk

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About marcin23imk

 • Rank
  Użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

410 profile views
 1. To czy płyta jest zakończona czy jeszcze jest sesja nie zamknięta nie ma wpływu na możliwość edycji nazwy, bo i tak jej nie zmienię, pojawi się błąd zapisu przy zmianie nazwy. Ta sama płyta pod winXp: Mi to wygląda na zablokowanie lub brak odpowiedniego wpisu w rejestrze który pozwala na taką możliwość. Rozszerzenie które @iskier wskazał pozwala na skopiowanie nazwy pliku w więc windows ma taką możliwość jednak nie wiem jak ją odblokować, by było tak jak w winXp. Temat można zamknąć wystarczy mi wpis w prawokliku. Chyba, że ktoś wie jak zrobić tak aby opcja zmiany pliku była aktywna dla plików zapisanych na DVD. Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
 2. Jak skopiować nazwę pliku z włożonego dysku dvd? Na windowsie XP po prostu klikam dwa razy wolno na plik [edytuj plik] i kopiuję standardowo ctrl + c nazwę Na windowsie 7 nie mam możliwości edycji nazwy pliku który jest na płycie DVD. zmień nazwę jest nie aktywne F2 i podwójne powolne kliknięcie też nie pozwala na zaznaczenie nazwy pliku do skopiowania. Trzeba wprowadzić jakieś zmiany w rejestrze?
 3. Jeśli nic nie pomaga skorzystaj z programu do mapowania klawiszy i przypisz sobie pod konkretne klawisze funkcje jakie chcesz by spełniały. http://www.randyrants.com/category/sharpkeys/ program wymaga .NET Framework 4.0, wprowadza zmiany w rejestrze systemowym, przed zabawą utwórz kopię rejestru, po dokonaniu zmian restart komputera aby zmiany zadziałały
 4. System zainstalowany. Chipset Z68, dysk SSD. Aktualizacje 3 ważne i jedna opcjonalna - bez kłopotu zainstalowane. Drobne kłopoty z dostosowaniem pod siebie za sprawą TrustedInstaller ( usługa systemowa i do większości składników systemu tylko ona ma uprawnienia), aby ingerować w rejestr lub pliki trzeba przejmować na własność i zmieniać uprawnienia. Jedynie co zauważyłem to w menu start na języku polskim przycisk zamykania i jego opcje na koncie domyślnym są po angielsku, natomiast na nowym koncie administracyjnym napisy są polskie. Pozdrawiam.
 5. Poczytaj o instalowaniu windowsów na dyskach NVMe: min.: " ...Dodatkowo do obrazu zostaną dodane wszystkie niezbędne sterowniki dla USB3.0,NVMe,Wi-fi,LAN czy czytnik kart pamięci. " "3. System zawiera poprawki dodające obsługę dysków SSD NVMe " Najczęściej brakuje sterowników dla konkretnego sprzętu, w twoim przypadku dysku twardego. "If you want to get full NVMe support while running Win7, you should integrate the related MS NVMe Hotfix into the boot.wim and install.wim of the Win7 Image." https://www.win-raid.com/t3620f46-Windows-won-t-recognize-ADATA-XPG-SX-NVMe-SSD.html#msg51008
 6. Czekam na twoją LTSB. Dla mnie to najbardziej obiecująca wersja win10. W wersji od Prezesa Mr. T po zainstalowaniu (x64), 46 procesów: Po wyłączeniu telemetrii i kilku innych procesów, (bez sterowników) 36 procesów: Dziękuję Srom-otnik za pracę na systemami. PZDR!
 7. @Srom-otnik czy rozważasz dodanie do instalatora windows 10 edycji: Windows 10 LTSB 1607 w wersji Enterprise?
 8. Spróbuj tego narzędzia u mnie zadziałało na wersji od Sromotnika który usunął wsparcie dla drukarek. Print-Spooler-Repair-Tool.exe ze strony: https://www.techsupportall.com/tools/ dział Windows repair tool lub bezpośrednio z linku: https://www.techsupportall.com/Print-Spooler-Repair-Tool.exe Przywraca ono obsługę drukarek. Po zainstalowaniu restart i instalujesz sterowniki do swojej drukarki. Win JG7 x64 Pro Lite Usunięto:- błędy z poprzednich wersji JG7: m. in. nie dodałem jak to zwykle robiłem - sterowników AHCI/RAID, przez co rozruch może być nieco wolniejszy, za to system będzie działać w 100% na każdym sprzęcie, - sterowniki modemów, - stare sterowniki grafiki, - centrum powitalne, - przykładowa muzyka i wideo, - język naturalny, - rozpoznawanie mowy i wszystkie języki, - centrum powitalne i centrum akcji, - obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe, - gry, - index wydajności, - kontrola rodzicielska, - systemowy cab-maker, - edytor znaków prywatnych, klawiatura ekranowa, - "łatwy transfer", - pomoc, - IIS, - kopia zapasowa i przywracanie systemu, - media center, - Defender, - pulpit zdalny i wszystko co z nim związane, - ponadto mocno zredukowany został rozmiar magazynu winsxs (nie pobierać z Windows Update poprawki: Narzędzie System Update Readiness Tool dla systemów Windows 7). Win JG7 x64 Ultra Lite Prawdopodobnie? (nie jestem pewien, najbardziej okrojona wersja): - błędy z poprzednich wersji JG7, - Windows Update, - Internet Explorer, - Windows Media Player - sterowniki drukarek,grafiki, modemów, skanerów i tunerów TV, - centrum powitalne, - przykładowa muzyka i wideo, - język naturalny, - rozpoznawanie mowy i wszystkie języki, - centrum powitalne i centrum akcji, - obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe, - gry, - index wydajności, - kontrola rodzicielska, - systemowy cab-maker, - edytor znaków prywatnych, klawiatura ekranowa, - "łatwy transfer", - pomoc, - IIS, - kopia zapasowa i przywracanie systemu, - media center, - Defender, - pulpit zdalny i wszystko co z nim związane, - ponadto extremalnie zredukowany został rozmiar magazynu winsxs.
×
×
 • Create New...

Important Information