Skocz do zawartości

WINDOWS 11 - Pierwsze błędy.


VACek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat poświęcony zaobserwowanym błędom w/w systemie.

Pokrótce by nie było burdelu. Piszecie jaki build, po trosze o sprzęcie i jakie zaobserwowaliście błędy/problemy.

 

A więc:

 

Wersja Win 11 Pro Build: 21996.1 ENG

Sprzęt: Lenovo G700

- Zmianie języka około 40% nadal jest po Angielsku,

- Widżety z paska zadań na 100 prób tylko raz mi się odpaliły zazwyczaj jest tylko szare tło,

- Pasek zadań tylko raz złapał mi tryb aero/przezroczystość, obecnie ma dany kolor bez przezroczystości,

- Brak możliwości zmiany pozycji paska zadań, jedyna opcja to poziomo z dołu,

- Centrum Mobilności z pod PPM na menu start się nie uruchamia, znaczy na pasku ikona się pokazuje i nic więcej,

- Ciemny motyw czasem łapie z opóźnieniem i niektóre elementy są jasne.

 

P.S Fajnie jak by przycisk menu start był centralnie na środku paska zadań i był lekko większy od pozostałych ikon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, M4T napisał:

- Widżety z paska zadań na 100 prób tylko raz mi się odpaliły zazwyczaj jest tylko szare tło,

Wina spolszczenia - mam system ENG i działają poprawnie - po Polsku, jak sobie ustawisz region na widżetach.

24 minuty temu, M4T napisał:

- Pasek zadań tylko raz złapał mi tryb aero/przezroczystość, obecnie ma dany kolor bez przezroczystości,

Znowu - po instalacji drivera GPU działa poprawnie. 

 

25 minut temu, M4T napisał:

- Ciemny motyw czasem łapie z opóźnieniem i niektóre elementy są jasne.

Działa bez problemów.

Na moje oko wina niedopracowanego MUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra samoczynnie czasami minimalizuje się do Windowsa. Póki co to taki błąd napotkałem z tych mniejszych, bo większych nie znalazłem. 
Core 2 Quad z 5GB Ram, Windows 11 w wersji 21996.1.
Cały dzień bawię się na Windowsie 11 i jest ok, nie powoduje frustracji.
EDIT: podczas oglądania filmów na necie, na pełnym ekranie, też tak jakby chciał minimalizować się, ale pokazuje się tylko pasek zadań, który nie chowa się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, razor1995 napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Outlook 2021 nie wstaje - nowy profil itd. itp. - brak możliwości naprawy.

Do tego problemy z uprawnieniami do plików - z Pobranych czy Dokumentów nie odpalisz nic jako admin, trzeba kopiować na dysk C.

To jest Office 2021 beta? Możesz podać link skąd można pobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji polskiego system dalej jest w większości po angielsku, po instalacji sterownika do grafiki (nv) pasek zmienił kolor z białego na przezroczysty (całkowicie), po instalacji systemu bluescreen (w trakcie bootowania, nie idzie dalej, ruszył z vhd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, enterprise2000 napisał:

Nie usuwajcie w Ntlite "Kontrola konta użytkownika", wtedy znika potrzebna usługa "Appinfo"

Również samo wyłączenie usługi "Appinfo" w zakładce services, skutkuje tym, że programy typu Paint czy Notepad nie działają.

(w 10-tce można było tę usługę wyłączyć, chyba jakoś powiązane z UAC)

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Też to zaobserwowałem  i parę innych  poważnych  luk .

Nauczyli się na  winzgrozie 10  żeby  tak było żeby jedno było zależne od drugiego i jak będziesz "  przycinał "  to  będzie wywalał błąd  za błędem  a jest to celowe  żebyś bez MS  nawet bąka nie mógł puścić :tooth:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, razor1995 napisał:

Aktualizowaliście system, czy stawialiście od zera?

Na instalowanym od zera takich problemów nie zaobserwowałem.

Przy aktualizacji również tego objawu nie mam. 

 

Jest za to - i to sądząc po "Centrum opinii nie tak odosobniony - problem z "Ochroną przed wirusami",

którą po każdym uruchomieniu systemu trzeba włączać, bo startuje wyłączona. Nie wiem czy dotyczy

tylko aktualizacji, czy i czystych instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie