Skocz do zawartości

Stary komp na win10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Generalnie to spodziewam się że nie będzie rewelacji, ale jakoś mi się windows 7 znudził. Mogę legalnie przesiąść się na 10 tylko widzę że przy moim sprzęcie rewelacji nie będzie, to wiem, tyle tylko czy będzie to w miarę działać do netu i podstawowych rzeczy? W gry praktycznie nie gram. Wiem o windows8.1 że byłby lepszym wyborem, ale nie posiadam licencji niestety więc odpada. Nie chcę się też bawić w jakieś modowane systemy. Najlepiej powyłączać zbędne rzeczy, animacje w 10. Ma to sens przy tej konfiguracji:

athlon64 x2 5200+ (2,70x2)

ram 4gb 800mhz

ssd 120gb

grafika hd5450 1gb

Tak czytałem to ten procek będzie gorzej chodził niż i3, a chyba takie i3 to teraz minimum, pewnie jeszcze zależy której generacji. do tego 4gb to takie minimum ramu.

Ale nie opłaca mi się już inwestować ten sprzęt.

Z drugiej strony podejrzewam że każda nowa kompilacja 10 będzie zwiększać wymagania, normalna rzecz.

Ciekawią mnie wasze opinie, może ktoś ma zbliżoną konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jarexpol napisał:

Brawo Ty, spróbuj 8.1, jak się nie uda, to przynajmniej odświeżysz 7.

Stare AMD + radeon tu nie można instalować 8.1

 

1 minutę temu, bison616 napisał:

Spokojnie win10 będzie działać, nie bój żaby :D

Taa katorga gwarantowana :) 

Tylko win 7

jarexpol lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jarexpol napisał:

Brawo Ty, spróbuj 8.1, jak się nie uda, to przynajmniej odświeżysz 7.

W sumie to nie mam co odświeżać, system postawiony ponad 2 lata temu i działa jak złoto.

15 godzin temu, M4T napisał:

Stare AMD + radeon tu nie można instalować 8.1

 

Taa katorga gwarantowana :) 

Tylko win 7

Akurat z tego co czytam to sterowniki do grafiki są pod windows 10 dla tej karty więc pewnie i pod 8.1 będą działały. Sam 8.1 kiedyś dla testów postawiłem na chwilę i działał. Także podejrzewam że czy 8.1 czy 10 będzie działał, co do 10 to wiadomo że będzie gorzej ale czy akceptowalnie to się okaże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dizelek napisał:

Akurat z tego co czytam to sterowniki do grafiki są pod windows 10 dla tej karty więc pewnie i pod 8.1 będą działały. Sam 8.1 kiedyś dla testów postawiłem na chwilę i działał. Także podejrzewam że czy 8.1 czy 10 będzie działał, co do 10 to wiadomo że będzie gorzej ale czy akceptowalnie to się okaże.

Ale ja nie mówiłem że nie będzie działać, sam miałem athlona i hd4850 i 8.1, z tym że Bsody gwarantowane w losowych odstępach czasu :D 
Po prostu grafiki AMD nie do końca lubią się z windows 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na chwilę 10 20h2 tyle że bez połączenia z netem i na starym dysku hdd i w sumie na gołym systemie przy wyłączonych animacjach, bez skórki nie było aż tak źle,  zużycie ramu na poziomie 35-40%, procek potrafił co jakiś czas chwilowo do 50% i potem z 10%, zajmował około 20gb.

Wiadomo na hdd chwilę trwa uruchomienie ale myślałem że będzie gorzej.

Wszystko wykryte, ale stery dociągnąłem wcześniej ze strony do grafiki.

Wiem że jakby był net to było już gorzej, ale przy ssd i odpowiedniej konfiguracji myślę że dało by się tego używać do przeglądania stron i jakichś prostych rzeczy. Nawet o dziwo na hdd instalacja przebiegła dość szybko, w sumie do włączenia pulpitu wcześniej przeskakując przez różne opcje to 35 minut.

Najbardziej to bym się obawiał tego że system zwolni i przymuli po kilku aktualizacjach, windows tak niestety ma.

Wcześniej też miałem z 10 do czynienia i znam ten system, ale dopiero jak zainstalowałem na chwilę u siebie to stwierdziłem że on jest strasznie brzydki w porównaniu choćby do 7. Turpizm w czystej postaci.

Zostaje przy 7 w myśl zasady że jak coś działa to po co to zmieniać dopóki soft na ten system będzie wspierany, chrome ma być wspierany dla 7 do stycznia 2022, także niecały rok, potem to już pewnie będzie gorzej.

A sytuację z łatkami bezpieczeństwa rozwiązuje simplix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 22:20, Miastowy napisał:

No, chociaż jeden mądry - 10 to śmieć i póki nie jest to wyjście ostateczne z sytuacji nie ma co tego na siłę trzymać a tym bardziej z tego korzystać. :) 

ten procesor intel i7 3630qm, jednak spisuje się świetnie. Procesor również na starej płycie sprawował się bardzo dobrze, nie było z nim problemów windows 10.

Poza samym SSD ważna jest też pamięć RAM, procesor. Wszystko ma swoje zastosowania.

 

@Widzior @Miastowy

Sprawdziłem zgodność windows 10 z moim laptopem i wyskoczyło mi, że jest zgodny procesor. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej

Procesory Intel Core trzeciej generacji i obsługa 64-bitowego systemu Windows 10

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A więc weź ogarnij te swoje Windows 7 to przestarzały gniot, bo żal patrzeć.

Pierwszy XP i SP1 miały tyle bugów że bez SP2 praktycznie nie nadawały się do pracy. :)

 

Windows 10 nadal działa na Core 2 Duo i Core 2 Quad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie