Jump to content

Komputer się wyłącza na trzy sekundy

Recommended Posts

Podczas przeglądania stron interentowych pc się zawiesza i jest czarny ekran na około 3 sekundy. W grach raz problem wystapil podczas zmiany rozdzielczości, tylko ,że czarny ekran był do restartu komputera. Temperatury są w porządku. Co jest nie tak? Ponownie instalowalem sterowniki ,kable display port jak na starym pc. Na starym pc rtx 3070 działał ok. Coś jest z prockiem? Procek to i5 10400f, zasilacz 600 watów

Co dokładnie mam ci dac info ,bo zakładek jest duzo. Screen dac z czujnika? Pod memtest musze miec pendrive a wolengo nie mam. A tak zapytam dysk twardy, który mam podłącozny jest uszkodzony. System go nie wykrywa, ale bios tak. Może byc przyczyną?

7 minut temu, MiłoszPL napisał:

Chłodzenie jest nowiutkie jak caly pc praktycznie. Gdyby byl uszkodzony procesor to gry by działały czy to wina softweru? Ten czarny ekran tak wygląda jak podczas instalacji sterowników od karty graficznej. To tak zwane migotanie

Dobrze karta jest wpięta razem z okablowaniem ? - Robiłeś OC ?

Możliwe , że za słaby zasilacz będzie.

image.jpeg.c6d35c759ffc5a862984504bd7f4d38b.jpeg

NVIDIA nie bez przyczyny rekomenduje do karty GeForce RTX 3070 zasilacz o mocy 650 W

Pamiętając, jakie ty miałeś problemy z włożeniem, a potem wyciąganiem grafy (prawie łom poszedł w ruch), to wcale się nie zdziwię, jak coś żeś uszkodził. A swoją drogą co to za zasilacz, że w IDLE na linii +12V jest idealnie 12,000V, a nie trochę więcej? No chyba, że te z przetwornicą DC-DC tak mają, nie wiem.

17 minut temu, MiłoszPL napisał:

Przejdźmy do tego co jest problemem, czyli najlepiej latwa diagnostyka.

Wyrzucić g0wniany zasilacz i kupić porządny :E BTW, czy ja tam widzę 6 dysków podpiętych? Grubo.

13 minut temu, robert190880 napisał:

a tak poza tym co to Blackwhite ?

Taka podróbka Black Red White, tylko nie używają czerwonego koloru :trollface:

O to chodzi , że te karty w peaku biorą dużo więcej tzw. skoki jak nie czyta dysku to dysk jest uszkodzony lub ma bad sectory i jak masz na nim system to jak najbardziej ale nie w tym przypadku.Jak chcesz przekonać się ile pobiera W  PC to uruchom OCCT i zakładka POWER SUPPLY coś takiego ja sprawdzałem z ciekawości to cały PC brał ok. 420W przy OC RAM/CPU 4 dyski itd. w grach 200-250W tak watomierzem sprawdzałem.

4 minuty temu, MiłoszPL napisał:

Dacie mi programy do diagnostyki? Po co mam wieśc to od serwisu

I po co, jak nie potrafisz z nich korzystać? Daj go lepiej od razu do serwisu, tylko dobrego.

19 minut temu, MiłoszPL napisał:

Jeśli wyjda ok to wtedy trzeba będzie myślec.

No i tu może być największy problem :22

W dniu 13.01.2021 o 13:52, MiłoszPL napisał:

Podczas przeglądania stron interentowych pc się zawiesza i jest czarny ekran na około 3 sekundy. W grach raz problem wystapil podczas zmiany rozdzielczości, tylko ,że czarny ekran był do restartu komputera. Temperatury są w porządku. Co jest nie tak? Ponownie instalowalem sterowniki ,kable display port jak na starym pc. Na starym pc rtx 3070 działał ok. Coś jest z prockiem? Procek to i5 10400f, zasilacz 600 watów

A sprawdzałeś, czy są jakieś logi w Podglądzie zdarzeń? Wygląda to jakby sterownik do karty graficznej się restartował.

Podgląd zdarzeń -> Dzienniki systemu Windows -> System. Tam poszukaj zdarzeń z tego momentu, gdy zgasł ci ekran.

Wtedy byl czarny ekran jak przełączylem z 1080p do 4k, bo wtedy problem tez wystepuje. Widzor serwis to co może to zrobić testy i tyle. Gosc nie będzie czekal 6h jak na 3 sekudy wtedy zgaśnie.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

19 minut temu, MiłoszPL napisał:

serwis to co może to zrobić testy i tyle. Gosc nie będzie czekal 6h jak na 3 sekudy wtedy zgaśnie

Dobry serwis zrobi solidne testy :
Testy Obciążeniowe 
Testy na różnych sterownikach 
Test na własnym dysku z czystym Windowsem 

Dobre serwisy to takie które będą grzebać aż znajdą przyczynę