Jump to content

Komputer do gier zamiast Xbox One S 3-3,5tys

Recommended Posts

Szukam stacjonarki do gier który ma zastąpić Xbox One S, budżet najlepiej blisko 3tyś, jeżeli warto naciągamy w strone 4tyś. Zakup niestety tylko tam gdzie można wziąć na raty ;) 

Zestaw najlepiej z klawiaturą i myszką, ze względu na sposób pracy bezprzewodowe, chociaż to moge kupić za miesiąc poza założonym budżetem, przewodową klawiaturę i myszke Logitech Anywhere MX posiadam więc dam radę.

Najlepiej zestaw jak najbardziej na jak najdłuższy czas przy grach. Nie wiem czy Ryzen czy jednak Intel.

Zestaw planuje rozbudowywać, na tą chwilę myślałem zakupić z jednym dyskiem na m2, drugi dysk dokupić po czasie. Tak samo z ram, póki co 1kość, drugą dokupiłbym z czasem w razie braku.

Na tą chwile złożyłem coś takiego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mam nadzieje, że pomożecie. Czas zakupu planuje na najbliższe 3miesiące więc możemy poczekać na coś nowego, jeżeli nie ma sensu czekać bierę ino raz dwa trzy :D

Laptop byłby wygodniejszy, lecz na tą samą wydajność budżet zapewne o 1/2 conajmniej za mały, stąd skrzynia. Podłączony będzie pod TV FHD, jak przyjdzie remont pokoju znajdzie się miejsce i na dobry monitor :) 

Pozdrawiam, Peerik

Zastanawiam się czy jakieś tanie wodne nie byłoby lepsze chłodzenie do CPU. Ram celowo 1kość z myślą o przyszłościowym dokupieniu drugiej sztuki. Dysk wybrałem jeden z tańszych :D

Bardziej grafiką i zasilaczem się martwię i nie wiem czy oby na pewno ten procek czy może jakieś z "x"

Czekam na pomoc

Z płyt możesz wybrać jeszcze [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. To są wszystko te same płyty a różnią się głównie kolorami i tomahawk ma jeszcze złącze usb c.

Wodne chłodzenie nie będzie lepsze a jedynie droższe.

peerik likes this

Dziękuje @podlos, wezme je pod uwagę, chociaż zależy mi jedynie na wydajności i bezawaryjności.

A co z grafiką? Jest sens dokładać do np tej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] czy jakiś innych GTX 1060 OC 6GB?

Do chłodzenia więc dodałbym [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] dzięki @Radzior2010

A może gdzieś coś tanszego lepiej wybrać bo przegiąłem?

@DRAGO A reszta jest okej? Zasilacz, grafika? Może procek z serii Ryzen 5 zamiast 7 jak do gier?

Może jest coś lepszego do gier albo coś będzie problemowe.

Myślę, że to taki "dobry" zestaw. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Zmieniłem dysk, dodałem chłodzenie jak podpowiadano, dołożyłem do RX 580 zamiast 570. Wychodzi 3443,01 co uważam za naciągnięciu budżetu z 3tyś.

Jeżeli nie warto za 879zł RX 580 to poradźcie co takiego. Ram zakładam, że dołożę w przyszłości takie same kości do 32gb, czyli byłoby 4x8GB. Tylko tutaj coś mi podpowiada, że one nie są najlepszym wyborem...

Jestem niestety ciemny i potrzebuje łopatologicznie tłumaczyć. Być może faktycznie lepsza opcja, 2GB VRAM mniej, ale może mocniejsza ;) 

Może jedna czy druga opcja wystarczy na jakiś czas bez większych zmian.

Poczekam jeszcze na jakieś inne propozycje lub sygnały, że lepiej niż to to i to nie będzie 

Koszty rosną, ale bez aktualizacji BIOS się nie obejdzie przy 3gen. Czy przy składaniu normalnie to ogarnę czy to przy Tomahawku czy np nieco tańszej b450-a pro? Bo podobno one współpracują z 3gen dopiero po update. 

Jestem pozytywnie nastawiony na tą opcję [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] wychodzi 3553,01zł. Myślę, że budżetu nie chciałbym mocniej naciągać.

@bison616 jaki zasilacz poleciłbyś zamiast mojego wyboru?

Jeśli planujesz zestaw na lata to możesz brać jakiś porządny typu corsair czy seasonic gdzie jakość jest potwierdzona 10 latami gwarancji. Do tego certyfikat gold oraz full modularny. Musiał byś dopłacić jakieś 100zł ale jako że kupujesz cały pc możesz napisać do xkomu o jakiś rabat to może pokryje koszta dopłaty w większości.

Ryzeny z X na końcu dają w większości gier więcej FPS niż te bez X, jeśli zależy ci na graniu. Przykładowo Ryzen 2600X 6/12 ma zauważalnie więcej FPS niż Ryzen 2700 8/16. Przy 3ciej generacji nie ma to już takiego znaczenia, Ryzen 3600 jest wystarczający do wszystkiego.

peerik likes this

Ten zestaw co masz na liście z X-KOM możesz śmiało brać, posłuży długo. Możesz ew. wymienić płytę na tą co ja posiadam, osobiście polecam.

Kolego @Widzior, szczerze w 3-gen Ryzenów różnica w procku z X a bez X jest ŻADNA, pod warunkiem tego czy spełnisz wymagania chłodzenia. Tutaj potwierdzenie:

1 minutę temu, mmaciek12 napisał:

Kolego @Widzior, szczerze w 3-gen Ryzenów różnica w procku z X a bez X jest ŻADNA

A co ja niby napisałem? I jeszcze dopiszę co do mobo, to jak kolega by chciał wersje micro z MSI, to brałbym B450m Mortar, ma wszystko co potrzeba i jest tańsza.

Dziękuje @Widzior 

A więc, czy taki zestaw będzie odpowiedni? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zasilacz wydaje mi się że też na lepszy zamieniłem dzięki podpowiedzi.

@mmaciek12 jaką różnice mogę zauważyć? Dużo pozytywnych uwag czytałem o Tomahawk jaki i o A-Pro na małą przewagę Tomahawk.

Właśnie na długo ma wystarczyć, ewentualne dołożenie RAM i oczywiste dołożenie dysku przewiduje.

@bison616 nadal wygra 3gen przy obecnym konfigu z 2600x?

Przepraszam za tyle pytań :D

2 minuty temu, mmaciek12 napisał:

Delikatne OC i mamy to samo

W Ryzenach, szczególnie tych nowszej generacji, ręczne robienie OC to czysta głupota, wszelkie testy to potwierdzają, dlatego lubię Ryśki. Mają auto OC wyśrubowane praktycznie na maxa, więc nie trzeba się w to bawić.

5 minut temu, peerik napisał:

nadal wygra 3gen przy obecnym konfigu z 2600x?

Oczywiście, że tak, 3600 wymiata, ale jakbyś chciał się bawić z win7/8/8.1, to bierz poprzednią generację, do Ryzenów 3000 są tylko stery pod win10...oficjalnie :D

W x-kom nie widzę opcji update bios do zlecenia. Ale przynajmniej dzięki wam na co polować na promocjach, chyba że lada moment zdecyduje się na raty i wezmę ;)

Dziękuje Wam za pomoc. Temat pozostaje otwarty, jakby ktoś miał jakieś sugestie. Po złożeniu w całość pochwalę się 

14 minut temu, peerik napisał:

W x-kom nie widzę opcji update bios do zlecenia. Ale przynajmniej dzięki wam na co polować na promocjach, chyba że lada moment zdecyduje się na raty i wezmę ;)

W wybranych podzespołach jest opcja update bios wystarczy zaznaczyć w zamówieniu i zaaktualizują BIOS ;)

Godzinę temu, peerik napisał:

Dziękuje Wam za pomoc. Temat pozostaje otwarty, jakby ktoś miał jakieś sugestie. Po złożeniu w całość pochwalę się 

Aby X-Kom zaktualizował UEFI to w uwagach do zamówienia napisz że chcesz aktualizacje UEFI (jest to opcja bezpłatna)
Jeżeli jesteś gotowy wybrać Ryzen 5 3600 to wybierz inną płytę niż MSI bo to jak bardzo problematyczne jest okrojone UEFI MSI dla Ryzen 3000 to jakiś żart wybierz np tego ASRocka co podałem w zestawie

peerik likes this

Ramy uciekły, nic ciekawego nie widzę 3200hz co nadal zostawiłoby budżet w górnej granicy 3,5tys. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Z tym pakietem czekam na jakieś obniżki cenowe

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli ma być to zestaw do gier to złożysz spokojnie wydajniejszą konfigurację.

Moja propozycja: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

AMD Ryzen 5 2600

SilentiumPC Armis AR3 TG z oknem

MSI B450-A PRO

Patriot 16GB 3733MHz Viper 4 CL17 (2x8GB)

Zotac GeForce GTX 1660 Ti Gaming 6GB GDDR6

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Ewentualnie dołożyć do RTX2060