Jump to content
WinClub

Radzior2010

Mega użytkownik
 • Content Count

  415
 • Posty z Chatbox

  33
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Radzior2010

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

691 profile views
 1. Masz 4GB RAM więc 32bit nie ma sensu Jak stawiasz na optymalizację to wybierz m.in: Jeśli stawiasz na "wycinkę" w systemie to zainstaluj system podany w poprzednim poście.
 2. Jak wyżej kolega napisał. Miałeś wersję Home i klucz zapisany w BIOS jeśli się nie mylę więc domyślne instaluje się Home.
 3. Jeśli nie wymagasz wiele to myślę, że coś takiego spełni Twoje oczekiwania. https://www.x-kom.pl/p/446345-dysk-ssd-silicon-power-256gb-25-sata-ssd-a55.html
 4. Spróbuj wyłączyć Szybki Start jeśli masz włączony. Sprawdzisz to w następujący sposób: - Panel Sterowania -> Opcje Zasilania -> Wybierz działanie przycisków zasilania - Opcja: „Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne” - Wyczyść pole: „Włącz szybkie uruchamianie” Jeśli nie zadziała musisz uruchomić Wiersz Polecenia. Polecenie : powercfg /h off musi być wykonane z okienka cmd z uprawnieniami administratora!!!! Możesz też wyłączyć szybki start przez zmiany w rejestrze: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power HiberbootEnabled DWORD 0 = Fast Startup Off 1 = Fast Startup On
 5. BIOS możesz włączyć klawiszami FN+F2 podczas rozruchu. Jeśli to nie pomaga to obok włącznika laptopa lub na lewym boku masz okrągły lub prostokątny (zależy od modelu) przycisk ze strzałką skierowaną w dół zakończoną obrotem. Naciśnij ją (laptop powinien się uruchomić) i z listy wybierz BIOS.
 6. Odpalić oczywiście możesz gry o których piszesz, gorzej będzie z tym "popykaniem". Po za tym np. w CS:GO jest różnica czy masz 60fps czy 120fps i bez różnicy czy są to niskie detale czy wysokie. Według mnie na tych laptopach komfortowo nie pograsz, ogółem granie na 13-14" to trochę lipa i są to laptopy typowo do przeglądania neta czy grania w pasjansa z nudów, a nie do grania w coś wymagającego.
 7. Pamiętaj żeby użyć Rufusa do tworzenia bootowalnego pendrive U mnie najlepiej sprawdza się Rufus 3.0
 8. Tak, jedynie mogą być zaktualizowane. Pobrałem stamtąd Win 10 1809 i wszystko działa jak należy
 9. Spróbuj pobrać z Basewin obraz ISO. Pobieram stamtąd zawsze czyste obrazy i nigdy nie miałem problemów z instalacją.
 10. Prawdopodobnie źle utworzony obraz systemu lub sam obraz uszkodzony jak napisane wyżej Spróbuj utworzyć bootowalny pendrive Rufusem, jeśli nie zadziała pobierz inny obraz ISO.
 11. Utwórz obraz ISO programem Rufus. Obrazy ISO systemu Win10 znajdziesz tutaj: http://basewin.pl/10jezyk.html Program sam Cię poprowadzi przy tworzeniu obrazu jedynie wybierasz BIOS lub UEFI w zależności czy masz ustawione Legacy czy UEFI, ale w sumie to można sobie zmienić w BIOS UEFI oraz typ MBR lub GPT (format dysku). Jeśli masz dysk w formacie MBR wybierasz MBR jeśli GPT to GPT. Możesz też przekonwertować dysk z MBR na GPT i odwrotnie, ale to tak na marginesie.
 12. Spróbuj tych dwóch sposobów. Pierwszy sposób masz opisany już w zrzucie ekranu. Mianowicie: - W oknie "Instalator systemu Windows" kliknij "Dalej. - Kliknij "Napraw komputer" w lewym dolnym rogu okna. - Klikaj kolejno: Rozwiąż problemy > Opcje zaawansowane > Naprawa podczas uruchamiania. Drugi sposób: - W oknie "Instalator systemu Windows" kliknij "Dalej. - Kliknij "Napraw komputer" w lewym dolny rogu okna. - Klikaj kolejno: Rozwiąż problemy > Opcje zaawansowane >Wiersz polecenia. Po wpisaniu każdego polecenia naciśnij klawisz "Enter". BOOTREC /SCANOS BOOTREC /FIXMBR BOOTREC /FIXBOOT BOOTREC /REBUILDBCD - Uruchom ponownie komputer.
 13. Masz licencję na Home instalujesz Home. Masz na Pro to instalujesz Pro. Nie masz licencji (klucza) - Instalujesz Pro i aktywujesz za pomocą aktywatora.
 14. Boże....Pobierasz to co wkleił @renatan wypakowujesz, uruchamiasz jako administrator i w tym "programie" masz po lewo opcję System Tools. Klikasz na nią i masz 3 opcję od dołu "Repair Windows Defender. Reset all Windows Defender settings to default" Klikasz FIX i to w sumie na tyle. Z ciekawości sam to pobrałem chcąc zobaczyć jak to działa.
 15. Jak chcesz to możesz na VirtualBOX zainstalować system w formacie .vhd i dodać go do bootowania żeby można było go odpalić przy uruchomieniu komputera. Jest nawet poradnik o tym
×
×
 • Create New...

Important Information