Jump to content
WinClub
Spiderjo

Jeden pendrive kilka botowalnych systemów

Recommended Posts

kolejna opcja się pojawiła, a chyba nikt na tym forum tego nie ujawnił: Ventoy

link od razu do tabeli obsługiwanych ISO z oznaczeniem co działa przez UEFI a co przez CSM: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tu jeszcze video na YT "co i jak":

1 godzinę temu, razor1995 napisał:

Polecam xBoot albo AIO Boot - tego drugiego używam regularnie. 

Ok dobrze wiedzieć

Tak można poprosić o inf jak to dokładnie użyć ? bo zrobiło mi tylko jeden system Windows a chciałbym mieć 7 8 i 10 na pendrive

34 minuty temu, Pawel300 napisał:

Ok dobrze wiedzieć

Tak można poprosić o inf jak to dokładnie użyć ? bo zrobiło mi tylko jeden system Windows a chciałbym mieć 7 8 i 10 na pendrive

w przypadku Easy2boot i Ventoy

tylko kopiujesz kolejne obrazy ISO na pena.

w przypadku tych dwóch, które tak bardzo Cię zainteresowały po opinii razor1995 (xBoot i AIO BOot)

polega to na każdorazowej zabawie z tymi programami przy dodawaniu kolejnego ISO.

...no ale i tak trzeba poczytać na ichniejszych stronach.

10 minut temu, Polisson napisał:

w przypadku Easy2boot i Ventoy

tylko kopiujesz kolejne obrazy ISO na pena.

w przypadku tych dwóch, które tak bardzo Cię zainteresowały po opinii razor1995 (xBoot i AIO BOot)

polega to na każdorazowej zabawie z tymi programami przy dodawaniu kolejnego ISO.

...no ale i tak trzeba poczytać na ichniejszych stronach.

Ok rozumiem szkoda czasu sprawdzę Easy2boot i ventoy

Według mnie najlepszy program do tworzenia multibootowalnego pendrive - czyli takiego o jaki chodzi autorowi - to program WinSetupFromUSB do pobrania z 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dzięki temu programowi wykonamy multibootowalnego pendrive z Windows, Linux i nie tylko. Możemy dodać również programy narzędziowe ( do partycjonowania, do backupu, antywirusowe czy inne ) oraz możemy również stworzyć własne menu startowe pendrive, mało tego możemy to wszystko przetestować w QMENU.

Tu masz przykładowy wideotutorial jak i co zrobić

W dniu 29.04.2020 o 15:12, Marcel1 napisał:

Według mnie najlepszy program do tworzenia multibootowalnego pendrive - czyli takiego o jaki chodzi autorowi - to program WinSetupFromUSB do pobrania z 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dzięki temu programowi wykonamy multibootowalnego pendrive z Windows, Linux i nie tylko. Możemy dodać również programy narzędziowe ( do partycjonowania, do backupu, antywirusowe czy inne ) oraz możemy również stworzyć własne menu startowe pendrive, mało tego możemy to wszystko przetestować w QMENU.

Tu masz przykładowy wideotutorial jak i co zrobić

W jakim programie zrobić sobie tło ? Co obsługuje rozszerzenie Gfx ?

Tu masz nowy - bardzo dobry - multiboot - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A tu dyskusja na jego temat - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Niektórzy twierdzą że teraz jest najlepszy. Lepszy niż Easy2Boot - który jest TOP 1 DO TEGO.  Jest bardzo często aktualizowany. Sledż temat na forum które podałem.

WinSetup ma wiele ograniczeń.

A tu masz do najnowszego Easy2Boot - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Według mnie jest dużo ładnieszy graficznie - ale podobno ventoy - do specyficznych zadań jest lepszy.

JanKo6 likes this