Jump to content
WinClub

Polisson

Nowicjusz
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Polisson

 • Rank
  Nowicjusz

Recent Profile Visitors

155 profile views
 1. w przypadku Easy2boot i Ventoy tylko kopiujesz kolejne obrazy ISO na pena. w przypadku tych dwóch, które tak bardzo Cię zainteresowały po opinii razor1995 (xBoot i AIO BOot) polega to na każdorazowej zabawie z tymi programami przy dodawaniu kolejnego ISO. ...no ale i tak trzeba poczytać na ichniejszych stronach.
 2. co prawda się powtórzę na tym forum, ale to na korzyść wszystkich potrzebujących: Ventoy link od razu do tabeli obsługiwanych ISO z oznaczeniem co działa przez UEFI a co przez CSM: https://www.ventoy.net/en/isolist.html Tu jeszcze video na YT "co i jak":
 3. kolejna opcja się pojawiła, a chyba nikt na tym forum tego nie ujawnił: Ventoy link od razu do tabeli obsługiwanych ISO z oznaczeniem co działa przez UEFI a co przez CSM: https://www.ventoy.net/en/isolist.html Tu jeszcze video na YT "co i jak":
 4. Dzięki! Na prawdę pomocna uwaga, w szczególności na takim forum gdzie 90% treści to posty "u mnie działa super", a linki z działającymi aktywatorami w danej dystrybucji nigdy nie są przypinane do tematów.
 5. Hmmm... Pytanko, która to wersja LTSC? Zawsze w pierwszym poście było takie info.... Stąd wiem, że już wyszły 3 wersjre LTSC: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/whats-new/ltsc/ Zależy mi na numerze kompilacji, bo obecnie używam Win JG10 LTSB x64 i cierpię na pewne braki w kompatybilności z nowoczesnymi aplikacjami twórców opierających się na .Net Z góry dzięki za odpowiedź (lub dopisanie do pierwszego postu opisowego).
 6. Taka sytuacja: uwielbiam UAC odkąd to wynaleźli, bo przynajmniej wiem, kiedy wykonuję coś niebezpiecznego, stąd zawsze włączam UAC po instalacji modyfikacji Sromotnika. Teraz pytanko: dlaczego każde wywołanie poleceń przez cmd wywołuje zapytanie o podniesienie praw? Jest to o tyle niewygodne, że niektóre złożone aplikacje napisane w różnych językach (Python) pewne polecenia wykonują przez cmd, no i zaczynają szwankować gdy nie dostaną praw admina. Da się coś z tym zrobić? EDIT: ok, znalazłem tutaj. Wystarczyło w rejestrze usunąć wartości w tych kluczach: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers które zawierają właściwość 'RUNASADMIN'.
 7. Powiem tak: tej zabawki o nazwie VSuite nie instalowałem, ale zerknąłem. Dokładnie ta aplikacja już nie jest rozwijana przez producenta (a nadal płatna), ale to dlatego, że mają w swojej ofercie coś nowszego i jeszcze lepszego (mechanizmy leżące u podstawy te same, ale nowe, lepsze podejście)! Zainstalowałem od nich PrimoCache. Jak to działa? Tworzy ramdysk, ale dla konkretnego celu - cache często wykorzystywanych plików. Zaznaczamy, które dyski "keszować" i cieszymy się zauważalną wydajnością ramdysku nawet na magnetycznym HDD. Oczywiście jest opcja wykorzystania niewidocznego RAM na systemach 32bit (ale nie mam na czym sprawdzić bo używam tylko x64). Jak to hula! Mam trochę tego RAMu, zawsze robiłem sobie ramdysk na katalogi Temp, mam też SSD oraz kilka magnetycznych, których potrzebuję do codziennej pracy i dużych ilości danych. Pierwsze chwile z PrimoCache? byłem sceptycznie nastawiony, obserwowałem czy nie dopada mnie efekt placebo. Jednak po kilku minutach pracy zaczęło się dziać... WOW! gdy "Cache hit rate" sięgnęło 70% już wiem, że gdy minie 60 dni trialu kupię to! Tylko 30USD, a moc niezła. No chyba, że powiecie, że macie coś za darmo 8) Przypomina mi to sztuczki srom-otnik'a jeszcze z czasów WinJG (XP).
 8. Z tego jak zapytałeś, można wstępnie wywnioskować, że Twój problem nie jest związany z tym modem Win10, o którym tu mówimy i jest ten wątek. Należałoby szukać w innych wątkach na tym forum (i nie tylko). Doprecyzuj, co to znaczy "zwykły 1 tb" Strzelam, że to dysk 1TB podłączany interfejsem SATA. Dalej zakładam, że Twój nowy dysk M.2 to typ oparty o kontroler NVMe (czyli nie mSATA bo bywają też takie dyski M.2). Wtedy odsyłam Cię do poszukiwania w google takich słów kluczowych: nvme uefi enable i poszukiwania w ustawieniach EFI. ...a jeśli przydarzył Ci się tak mało spotykany przypadek, jak nowoczesny dysk NVMe na tak starej płycie głównej, że jeszcze ma BIOS (a nie UEFI) to jest na to sposób, ale nie zgłębiajmy, jeśli nie ma po co. Piszę tak, bo z tego co mi wiadomo, każdy Win10 ma domyślnie ładowane sterowniki NVMe i to już na poziomie instalatora. Jeśli ten mod ma inaczej, to mnie poprawcie.
×
×
 • Create New...

Important Information