Skocz do zawartości
maxxam97

System na słabego laptopa [Win10] [ASUS E200HA]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję modowanego systemu na laptop dziewczyny. 

Laptop to Asus E200H(A?)- sterowniki znalazłem tylko pod Win10 więc prawdopodobnie będę się za takowym rozglądał.

Specyfikacja:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przeznaczenie- Notatki na studia, prezentacje i inne prace biurowe.

System- moje oczekiwania:

1. Mała waga- Ten laptop ma wlutowane eMMC 32 GB. W tym momencie na pliki użytkownika jest ~5GB wolnego miejsca (świeżo po "odnowieniu" systemu). Cały czas wyskakuja informacje, że chce sie aktualizować ale nie ma miejsca, żeby pobrać. Szukam więc czegoś z obciętym WinDefender, WinUpdate itd. Możliwie jak najmniej. Mam zamiar dokupić jej dysk zewnętrzny lub kartę MicroSD jednak MS Office i inne programy będą na partycji systemowej. 

Miałem kiedyś Windows 10 Lightweight (1,5GB ważyło .iso) jednak to jest na starej kompilacji 1607 i czasami lubi się ot zaktualizować sypiąc wszystko po kolei... Jakiś godny następca?

2. Mała zasobożerność- laptop ma 2GB RAMu. W połączeniu z normalnym kafelkowym Win10 sprawia, że w idle jest 60-70% zużycia RAMu.

3. Dość duża stabilność- tak, żeby raz postawione wytrzymało chociaż chwilę. (Z drugiej strony, jakby był niestabilny i sypałoby się cały czas, a ja bym to naprawiał i był bohaterem... ;P )

Dodatkowe pytania/obawy:

1. Komputer był kupowany rok temu co sprawia, że wciąż jest na gwarancji, ale czy wgrywanie własnego windowsa nie pozbawi mnie prawa do niej?

2. W menadżerze urządzeń zobaczyłem ostatnio 90-100% zużycia dysku. Sprawdziłem HDTunePro- prędkość była dość "prosta", tak jak w przypadku dysków tego typu. Przy czasie dostępu test się wysypał z błędem. Zakładka Health nic nie pokazywała (kompleltnie pusta), natomiast w teście BadSectorów było 100% na czerwono. Z wlutowanymi dyskami są takie problemy czy jest to wina egzemplarza i należy oddać go na gwarancję?

Jeżeli zmiana softu nie sprawi utraty gwarancji to chciałbym najpierw od tego zacząć, a później ewentualnie gwarancja.

Pozdrawiam i w imieniu moim i dziewczyny liczę na Waszą pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.08.2018 o 23:01, maxxam97 napisał:

System- moje oczekiwania:

1. Mała waga- Ten laptop ma wlutowane eMMC 32 GB. W tym momencie na pliki użytkownika jest ~5GB wolnego miejsca (świeżo po "odnowieniu" systemu). Cały czas wyskakuja informacje, że chce sie aktualizować ale nie ma miejsca, żeby pobrać. Szukam więc czegoś z obciętym WinDefender, WinUpdate itd. Możliwie jak najmniej. Mam zamiar dokupić jej dysk zewnętrzny lub kartę MicroSD jednak MS Office i inne programy będą na partycji systemowej. 

Miałem kiedyś Windows 10 Lightweight (1,5GB ważyło .iso) jednak to jest na starej kompilacji 1607 i czasami lubi się ot zaktualizować sypiąc wszystko po kolei... Jakiś godny następca?

2. Mała zasobożerność- laptop ma 2GB RAMu. W połączeniu z normalnym kafelkowym Win10 sprawia, że w idle jest 60-70% zużycia RAMu.

Spróbuj:

lub

albo

lub

W dniu 26.08.2018 o 23:01, maxxam97 napisał:

3. Dość duża stabilność- tak, żeby raz postawione wytrzymało chociaż chwilę. (Z drugiej strony, jakby był niestabilny i sypałoby się cały czas, a ja bym to naprawiał i był bohaterem... ;P )

To co masz do wyboru czyli [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], spełni Twoje oczekiwania co do stabilności:Dz stabilnością na nim to jak siedzenie na uzbrojonej minie nigdy nie wiesz kiedy wybuchnie:L:22

Choć nie jestem pewien czy [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub

nic Ci nie wyszuka np. do

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki śliczne za pomoc! Ten pierwszy system, który wysłałeś wydaje się być najlepszy. 

Na system z 2GB Ramu potrzebuję wersję 64 bit czy 32 wystarczy?

Mam jeszcze pytanie co do:

21 godzin temu, maxxam97 napisał:

Dodatkowe pytania/obawy:

1. Komputer był kupowany rok temu co sprawia, że wciąż jest na gwarancji, ale czy wgrywanie własnego windowsa nie pozbawi mnie prawa do niej?

2. W menadżerze urządzeń zobaczyłem ostatnio 90-100% zużycia dysku. Sprawdziłem HDTunePro- prędkość była dość "prosta", tak jak w przypadku dysków tego typu. Przy czasie dostępu test się wysypał z błędem. Zakładka Health nic nie pokazywała (kompleltnie pusta), natomiast w teście BadSectorów było 100% na czerwono. Z wlutowanymi dyskami są takie problemy czy jest to wina egzemplarza i należy oddać go na gwarancję?

W karcie gwarancyjnej jest zapis, że gwarancję traci się w przypadku (między innymi)

-Nieprawidłowej instalacji lub uszkodzenia systemu operacyjnego, sterowników urządzeń i innego oprogramowania. 

Rozumiem, że nie udowodnię nikomu, że "poprawnie zainstalowałem system" więc właściwie jeżeli go tylko ruszę to mogą mi odrazu odrzucić gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na laptopa z 2 GB RAMu zaleca się system 32-bitowy, ale że miałeś oraz że są sterowniki do 64-bit, to nie masz wyboru, musisz instalować Win 10 x64 i do tego Home, żeby Twój klucz licencyjny pasował.

1. A co do gwarancji, mimo że w karcie gwarancyjnej napisali:

48 minut temu, maxxam97 napisał:

-Nieprawidłowej instalacji lub uszkodzenia systemu operacyjnego, sterowników urządzeń i innego oprogramowania. 

im by nie właściwe oprogramowanie nie uszkodziło sprzętu komputerowego.

W zasadzie jak musisz przeinstalować system, bo miałeś zaśmiecony, to im nić do tego.

2. A na problem z dyskiem nic nie pomogę, bo mam tylko HDD i się nie interesowałem tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, moszter napisał:

Win 10 x64 i do tego Home, żeby Twój klucz licencyjny pasował.

W sumie myślałem, żeby to to crackować, ale racja- lepiej mieć oryginał. Sterowniki faktycznie są tylko pod x64, a szkoda... 

Dzięki wielkie za pomoc. Na weekendzie postawię jej "WINDOWS 10x64 HOME PL (732 MB)" z tematu

Przy okazji zaopatrzę się jeszcze w jednego pendrive'a z dodatkowym systemem (aktualnie używam JG7 i sobie chwalę. Polubiłem Sromotnikowe wersje więc może i tym razem się na nią zdecyduje? Mam na myśli JG10) i innym ze sterownikami.

Godzinę temu, moszter napisał:

2. A na problem z dyskiem nic nie pomogę, bo mam tylko HDD i się nie interesowałem tym.

Sądzę, że to po prostu wina wlutowanych dysków. Bo czy jest możliwym, żeby mieć 100% bad sectorów, a dysk nadal odpowiadał i dział "poprawnie"? (Jutro jeszcze podeślę prędkosći z Crystal Marka).

Takie jeszcze pytanko co do klucza licencyjnego. 

Jak poprawnie go odczytać? Mam tu na myśli, że są do tego odpowiednie programy (Win Key Viewer), które go pokazują. Ale jak później wiadomo, że klucz nie jest już używany przez inny komputer? Jest jakieś "odrejestrowanie" produktu, tak, żeby było wiadomo, że ten klucz jest teraz "wolny" i mogę go użyć po formacie?

Wybaczcie za tak laickie pytania, ale właśnie zdałem sobie sprawę, że kilkanaście lat zabawy z komputerami... a ja nigdy nie miałem oryginalnego windowsa :O 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, maxxam97 napisał:

Takie jeszcze pytanko co do klucza licencyjnego. 

Jak poprawnie go odczytać? Mam tu na myśli, że są do tego odpowiednie programy (Win Key Viewer), które go pokazują. Ale jak później wiadomo, że klucz nie jest już używany przez inny komputer? Jest jakieś "odrejestrowanie" produktu, tak, żeby było wiadomo, że ten klucz jest teraz "wolny" i mogę go użyć po formacie?

Wybaczcie za tak laickie pytania, ale właśnie zdałem sobie sprawę, że kilkanaście lat zabawy z komputerami... a ja nigdy nie miałem oryginalnego windowsa :O 

Podczas instalacji sam system pobierze klucz z bios'a, klucz nie jest przypisany do kopi [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], tylko do urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, moszter napisał:

Podczas instalacji sam system pobierze klucz z bios'a, klucz nie jest przypisany do kopi [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], tylko do urządzenia.

Ahh! Człowiek uczy się całe życie. Dzięki wielkie!

6 godzin temu, lukib4 napisał:

Miałem ten laptop i chwilę użytkowałem. Nie da rady zainstalować windowsa 32-bit, tylko 64-bit.

Jak ogólnie oceniasz ten laptop? Zgaduję, że niezbyt pozytywnie skoro "chwilę użytkowałem", a nie "nadal go mam i używam codziennie"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, lukib4 napisał:

Miałem ten laptop i chwilę użytkowałem. Nie da rady zainstalować windowsa 32-bit, tylko 64-bit.

Chyba miało być odwrotnie Nie da rady zainstalować windowsa 64-bit, tylko 32-bit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Pio2411 napisał:

Chyba miało być odwrotnie Nie da rady zainstalować windowsa 64-bit, tylko 32-bit.

Klucz produktu jest zapisany w UEFI (bios) dlatego wersja x86 nie chce się zainstalować 

można to pominąć ale szkoda orginalnego OEMa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Pio2411 napisał:

51 minut temu, Pio2411 napisał:

Wgraj windows 7 starter aktywuj system i na to w10x86.Ja na jednym i tym samym kompie mogę mieć w10 home jak i pro oba aktywują się same.

Ale po co ma wgrywać 32-bitowy system skoro sterowniki na oficjalnej stronie ma pod 64-bitowy system?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, moszter napisał:

Ale po co ma wgrywać 32-bitowy system skoro sterowniki na oficjalnej stronie ma pod 64-bitowy system?

Dla tego laptop ma 2GB RAM .Co najwyżej win 7 64bit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.08.2018 o 18:03, Pio2411 napisał:

Dla tego laptop ma 2GB RAM .Co najwyżej win 7 64bit

Bo te z procesorem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], tyle mają, bo mało który [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] obsługuje więcej.

W dniu 28.08.2018 o 18:45, Pio2411 napisał:

Zainstaluj co chcesz w10 / w7 x86 ; 64 bit i tak firefox wszystko zabierze.

Widać że Ty lubisz nabijać post, każdy to wie że nowe przeglądarki zwłaszcza [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] zjadają cały [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] na śniadanie, ale nikt nie zabrania korzystać z starszy wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

"Windows na mniej wydajne komputery" całkowicie nie jest tym czego oczekiwałem. 

Po pierwsze, najważniejsza wada- brak jakiegokolwiek paska wyszukiwania. Kafelki może pousuwane, ale wszystko w takim nienaturalnym układzie listy rozsuwanej... Nie, podziękuję. Kompletnie to to nie intuicyjne.

Na VM testuję wersję od Sromotnika LSTB Core jednak jest to na podstawce Enterprise i wiem, że klucz nie podejdzie niestety.

Jakiś dobry, sprawdzony aktywator?

Ewentualnie jakiś inny windows 10 x64? Koniecznie bez Windows Update bo to dziadostwo uwielbia krzaczyć wszystko (a przy tym płakać na małych dyskach, że nie ma pamięci żeby pobrać...)

Pozdrawiam i liczę na ponowną pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, maxxam97 napisał:

Jakiś dobry, sprawdzony aktywator?

Sprawdź tutaj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] np. 

8 godzin temu, maxxam97 napisał:

Ewentualnie jakiś inny windows 10 x64? Koniecznie bez Windows Update bo to dziadostwo uwielbia krzaczyć wszystko (a przy tym płakać na małych dyskach, że nie ma pamięci żeby pobrać...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dało mi radę jedynie aktywować na 180 dni. Po tym czasie rozumiem, że zabieg trzeba powtórzyć? Dwoma narzędziami próbowałem i przy obydwu się krzaczyło. (Win 10x 64 LTSB).

10 godzin temu, moszter napisał:

Moje niedopatrzenie. Miałem przede wszystkim na myśli "Ewentualnie jakiś inny windows 10x 64 ale koniecznie w wersji Home co by klucz pasował".

Znajdzie się coś dobrego, żeby nie tracić OEM'a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, maxxam97 napisał:

Dało mi radę jedynie aktywować na 180 dni. Po tym czasie rozumiem, że zabieg trzeba powtórzyć?

Nie nic nie trzeba powtarzać. Jeśli aktywator był z gatunku instalowanych sam zadba o to by się powtórzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, xkx napisał:

Nie nic nie trzeba powtarzać. Jeśli aktywator był z gatunku instalowanych sam zadba o to by się powtórzyć. 

Który z nich taki jest?

Wykorzystałem ten

Po odpaleniu go i ustawieniu "Digital Activation" wysypało mi błędami. Pierwsza opcja KMS Inject zadziałała tylko było napisane właśnie, że został aktywowany na 180 dni...

Ponawiam pytanie o Win 10x 64 Home...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

W dniu 27.08.2018 o 17:13, moszter napisał:

Spróbuj:

lub

lub

1
2

Może takie trochę laickie pytanie- ale czym różni się JG10 w wersji Pro od LTSB. Ta pierwsza to po prostu Professional, a druga? Spotkałem się z opiniami, że to wersja dla ludzi wymagających stabilności etc. 

Ale czy taki system nie będzie się krzaczył w większej ilości miejsc chociażby przez to, że jest hmm... zbyt mądry dla niektórych programów? (Deamon 4.x nie chciał mi się na nim odpalić, a tryb dewelopera nie działał. )...

Która z tych trzech wersji jest według Ciebie najbardziej stabilna i postawiona raz nie będzie sprawiała problemów z takimi zadaniami jak podpinanie do projektorów, MS Office itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, maxxam97 napisał:

Może takie trochę laickie pytanie- ale czym różni się JG10 w wersji Pro od LTSB. Ta pierwsza to po prostu Professional, a druga? Spotkałem się z opiniami, że to wersja dla ludzi wymagających stabilności etc.

Mniej więcej niczym tylko typem aktualizacji.

A co do wersji Home nie ma więcej modyfikacji z tą wersją, a jak chce się mieć wyłączone WU to tylko modyfikacje od @srom-otnik w wersji Core.

6 godzin temu, maxxam97 napisał:

Ale czy taki system nie będzie się krzaczył w większej ilości miejsc chociażby przez to, że jest hmm... zbyt mądry dla niektórych programów? (Deamon 4.x nie chciał mi się na nim odpalić, a tryb dewelopera nie działał. )...

Która z tych trzech wersji jest według Ciebie najbardziej stabilna i postawiona raz nie będzie sprawiała problemów z takimi zadaniami jak podpinanie do projektorów, MS Office itd.

W stabilności Ci nie pomogę, bo nie używam [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], tylko [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] oraz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
On 9/6/2018 at 10:24 AM, maxxam97 said:

Po odpaleniu go i ustawieniu "Digital Activation" wysypało mi błędami. Pierwsza opcja KMS Inject zadziałała tylko było napisane właśnie, że został aktywowany na 180 dni...

Ponawiam pytanie o Win 10x 64 Home...

Przy wybraniu "Digital Activation" musisz być koniecznie podłączony do internetu ( wtedy aktywacja trwała i bezterminowa ) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maxxam97 na twoim miejscu jak byś miał oddawać na gwarancje lapka to żeby nie było problemu zrób iso całego systemu (tego Win 10 Home) i trzymaj gdzieś w zapasie bo w razie czego zanim oddasz na gwarancje to szybko przywrócisz i bez problemu będzie. A do tego lapka polecam Ci tego Windowsa 10 w wersji Core

Sam go mam i na zawsze mi kms aktywował z tego forum tyle że ja posiadam wersję lite

170391685_Beznazwy.jpg.a03873e89f9efa6b460adcf78c15cdee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi