Skocz do zawartości

xkx

Mega użytkownik
 • Zawartość

  279
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O xkx

 • Tytuł
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Ostatnie wizyty

289 wyświetleń profilu
 1. xkx

  Windows XP pod koniec 2018r

  Internet owszem działa. Co prawda w 100% jedynie w zasadzie Firefox (i to nie wiadomo jak długo jeszcze) ale działa. Są pewne problemy z nowszym sprzętem czy peryferiami ale sporo ciągle działa. Na wolniejszy - starszy sprzęt może być. Nie mniej jesli sprzęt uciągnie choćby taką okrojona 7 (Thin PC) to jednak ten drugi system jest zdecydowanie bardziej przyszłościowy. Era XP powoli zaczyna dobiegać końca. Już nie za długo zostanie w zasadzie tylko 10.
 2. Co wrzucić? To co lubisz. Jeśli klasykę - Win 7 z tym iż jego czas powoli dobiega końca. Wielkich różnic między 8,1 a 10 zasadniczo nie ma w gruncie rzeczy jeśli znajdziesz kompilacje która Ci pasuje nie ma obowiązku aktualizacji co 6 m-cy na nowszą wersję. Win 8 jest jak XP i VISTA w zasadzie trupem. Czyli brak nowszych wydań przeglądarek brak wspomagania czy aktualizacji itd. A co konkretnej wersji sytemu to albo wybierzesz modyfikowany z tym iż tam nie zawsze wszytko musi działać poprawnie lub pełną wersją - na Twoim procesorze pójdzie w zasadzie wszytko.
 3. xkx

  Nowy laptop

  Teoretyczne ruszy każdy. Tyle iż z instalacją innego systemu niż win 10 z uwagi na procesor 7 generacji może być trochę kłopotu i nie koniecznie to musi się udać. O ile mnie pamiec nie myli do karty zintegrowanej w procesorze sterowników pod coś innego niż 10 brak. Ale oczywiscie można próbować. Tylko radze na początek zapoznać się z instrukcja jak to zrobić i ściągnąć odpowiednią wersję instalki np. win 7 (standardowo np. win 7 nie posiada w instalce zintegrowanych sterników do USB 3 co powoduje problemy). Inaczej szanse powadzenia są zerowe.
 4. Nie nic nie trzeba powtarzać. Jeśli aktywator był z gatunku instalowanych sam zadba o to by się powtórzyć.
 5. W zasadzie z własnego doświadczenia to z systemów w grę wchodzi albo Win XP i to im bardziej okrojony tym lepiej albo Win THIN PC (tu najlepiej brać przyciętego od Sromotnika) mnożna ewentualnie jeszcze spróbować Win HP mini 2k15 od A-Team
 6. xkx

  najbardziej oskubana 7-ka na acer one

  Z tym XP to raczej dziwne ma on zdecydowanie mniejsze potrzeby niż Win 7 czy Win 8,1. Miałem takie cudo i mimo 2 GB RAM praca na nim nie należała do przyjemności.
 7. xkx

  najbardziej oskubana 7-ka na acer one

  Pomijając fakt iż na takim sprzęcie w zasadzie po za XP nic nie chce działać w dzisiejszych czasach poprawnie (zwłaszcza na 1 GB RAM) a sam sprzęt to w zasadzie pod warunkiem podłączenia zewnętrznego monitora i klawiatury +myszki inteligentna maszyna do pisania to spróbuj tego: https://winclub.pl/topic/5877-eksperyment-win-hp-mini-2k15/ może będzie działać lub ewentualnie https://winclub.pl/topic/17187-win-jg7-thinpc/ Sugeruje zwłaszcza to drugie rozwiązanie. Powinno być nieco lepiej. Tylko uprzedzam iż nawet przeglądanie internetu moze być dość trudnym wyzwaniem bo każda współczesna przeglądarka zje wszytko cokolwiek ten procesorek jest w stanie z siebie wydusić.
 8. W zasadzie aktualnie można rozpatrywać systemy od Windows 7 w górę. Ani XP ani Vista nie jest już wspierana. A to wiąże się z szeregiem różnych ograniczeń jak np. brak sterowników do nowszych urządzeń czy kłopot z przeglądarką internetową czy programami w nowszych wersjach. Liczba problemów będzie się niestety zwiększać wraz z upływem czasu od chwili oficjalnego zaprzestania wsparcia. Z kolei jeśli masz procesor Intel od wersji 7 (a i z najnowszych RYZEN - ów od AMD tez o po części dotyczy ) problemy zaczynają się tez z zainstalowaniem czegokolwiek innego niż Win 10 i o ile na komputerach stacjonarnych pod pewnymi warunkami jest to możliwie choć nie jest to sprawa łatwa to na Laptopach może to być sprawa nie do zrealizowania. Ponieważ nie podąłeś konfiguracji na której ma ten system pracować trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twe pytanie.
 9. xkx

  windows xp na windows 7

  Jak na dzisiejsze czasy Core™2 Duo CPU nie bardzo już się nadaje do czegoś poważniejszego. Oczywiście ruszy na nim każdy system ale pracować się będzie gorzej niż na XP. Sprawa kolejna to RAM - system do Win Vista w górę czyli win 7, 8,1 i 10 wymagają na minimum do pracy 2 GB RAM - u przy wersji 32 bitowej i 4 GB przy 64 - bitowej - najbardziej popularnej (mam tu na myśli systemy pełnie - nie okrajane). Teraz sprawa kolejna czy potrzebujesz system legalny (jesli tak to w zasadzie musisz kupić kompa z Win 10) jesli nie to z witaminkami do Win 7 czy 8,1 czy 10 nie ma ogólnie problemu. System aktywowany tak jak trzeba jest na stałe. Kwestie sensowności modernizacji po przez wymianę procesora na 4 rdzeniowy, dołożenie RAM do 4 - 8 GB zainwestowania w nowocześniejszą kartę graficzną ale nie ze zbyt wysokiej półki bo i tak procka wtedy braknie oraz ewentualnie zainwestowania w SSD musisz sobie przeliczyć sam czy ci się to opłaci - bo to i tak quasi podtrzymywanie przy życiu staruszka. Za rok max dwa i tak ta poprawiona konfiguracja zacznie sprawiać problemy wydajnościowe. Może wiec warto pomyśleć o zmianie na serie CORE np 3 czy 4 Generacji. Na 100% i5 czy nawet i3 będzie miała wyższą wydajność niż Core™2 Quad.
 10. Sam używam 10. Trzech moich znajomych natomiast za żadne skarby świata nie zainstaluje na swych sprzętach żadnego produktu MS oni używają od dawna Linuxa i jeden MacOS i sobie chwalą. A Windows w odmianie wszelkiej uważają za syf - i jak to jeden z nich określa sytem który sam w sobie jest quasi wirusem, trojanem i szpiegiem. A co do wyboru systemu to wybierz ten który Ci się najbardziej podoba. Jedynie z XP mogą być pewne problemy.
 11. xkx

  Instalacja Windowsa 7 na Kaby Lake

  Wiesz tylko jest ten drobny problem iż najnowsze laptopy USB w wersji 2,0 mogą nie posiadać w ogóle a jedynie USB 3. A wtedy jeśli nie masz zintegrowanych sterowników w obrazie systemu to niczego nie zainstalujesz. Dodatkowo jest jeszcze kilka innych problemów o których pisano wyżej. Tak czy owak instalacja 7 na najnowszych procesorach to raczej zabawa dla osoby z pewnym doświadczeniem. MS zrobił wszytko aby utrudnić instalację systemów innych niż Win 10 na najnowszych procesorach (wersja 7 i 8) i osoba bez pewnego doświadczenia może sobie z tym nie poradzić. W efekcie skończy się ponowną instalacją 10.
 12. Próbowałem doprowadzić do stanu używalności komputer na podobnym procku tylko w wersji klasycznej (nie mobilnej), i mimo 2 GB RAM, praca na jakiejkolwiek współczesnej przeglądarce to był horror. W porównaniu z tym praca u kuzynki na PIV 3,5 i tez 2 GB RAM to była luksusem i przyjemnością. Bo co z tego iż system ruszy skoro każda ze współczesnych aplikacji zarżnie ten procesor do imentu. A już 512 MB RAM to stanowczo za mało na jakąkolwiek bardziej współczesną przeglądarkę. Taki komputer moze pracować np. na programach diagnostycznych w warsztacie samochodowym ale raczej niewiele więcej.
 13. Kuzynka używa podobnego sprzętu PIV 3,5 Ghz + 2,5 GB RAM i testowałem na tym wszystkie możliwe systemy w tym pełną 10. I jesli przyjmiemy że XP odpada z powodów pewnych problemow z aplikacjami to w zasadzie najlepiej pracował na mocno przyciętej 10 oraz na pełnej wersji Win Thin PC który to system pozostał na nim do tej pory. Oczywiście przy 4 GB RAM praca będzie bardziej komfortowa bo jedynak współczesne aplikacje mają spory apetyt na RAM, nie mniej z uwagi na mocno archaiczny procesor sugeruje Win JG7 ThinPC oczywiscie trzeba zainstalować patch na pełną obsługę 4 GB RAM. Ewentualnie możesz spróbować mocno przyciętej 10. Też powinno to jakoś pracować ale mimo wszytko na Win Thin PC powinno być lepiej.
 14. xkx

  laptop packard bell EG70

  Zasadniczo wszystko. Przy tak ogólnym opisie trudno o diagnozę.
 15. xkx

  Budowa PC

  To już samemu musisz skalkulować czy ci się opłaci przysłowiowa skórka za wyprawkę. Konstrukcja jest leciwa - a cała reszta niezbędna do tego aby płyta wraz z procesorem stała się komputerem też będzie kosztować.
×

Powiadomienie o plikach cookie