Jump to content

xkx

Mega użytkownik
 • Content Count

  288
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About xkx

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

426 profile views
 1. Problem w tym iż z uwagi na fakt iż ma procesor Core 7 generacji w zasadzie jesteś skazany na win 10. Zainstalowanie czegoś innego (oczywiście mam na myśli Windows) co prawda jest możliwe ale jest to sprawa nie taka prosta czyli ogólnie jest to zabawa dla zaawansowanych użytkowników (w normalny sposób starszej wersji zainstalować się nie da). Co do Linuxa nie wypowiadam się niektórzy używają i sobie chwalą - nie mniej jednak typowy użytkownik raczej używa systemu Wndows.
 2. Jeśli chodzi o Win 10 to powinien ruszyć. Jeśli chodził Win 8,1 to i z 10 nie powinno być zasadniczo większych problemów. Zawsze można spróbować. Wymagania dotyczące sprzętu przynajmniej w teorii zbliżone.
 3. Nie żebym się czepiał ale wytłumacz mi jak chcesz uruchomić Windows 7 na czymś takim - bo wedle wujka Google - Toshiba Satellite L20-183 to: 15", Celeron 1,6GHz, 512MB RAM a to trochę mało na cokolwiek po za XP a i nawet XP z SP3 + wszystkimi poprawkami czyli wedle stanu na powiedzmy koniec 2014 roku będzie miał niejakie problemy - zwłaszcza ilość RAM może być wysoce niewysterczająca. Tu jedyne ta wersja okrojona typu 51 lite w którejś z wersji.
 4. Rozwiązaniem na jakiś czas może być instalacja Win THIN PC. No ale do tego komputer musi jednak te pewne minimalne wymagania spełniać. No i oczywiście nie ma mowy o zalegalizowaniu tego systemu (innymi słowy o używaniu tego w firmie można zapomnieć - licencja raczej jest nie do kupienia przez Kowalskiego). Ale trudno się na ten temat wypowiadać gdy brak choćby minimalnej specyfikacji. Z drugiej strony sam w pracy używam z konieczności XP i na ostatnim FF jaki jest dostępny na ten system tak mniej więcej 90% stron otwiera się bez większych problemów. Oczywiście nie wiadomo jak długo będzie ten stan trwał ale przynajmniej na dzień dzisiejszy na tej przeglądarce da się pracować.Gorzej z nowszymi wersjami programów jeśli takowe są potrzebne tu lista jest dość ograniczona.
 5. U mnie jakoś się nie utworzyło tylko wywaliło się z błędem
 6. Próbowałem pobrać z tej strony pobiera się plik CMD i coś niby po jego uruchomieniu się ściąga tylko za bardzo nie wiem co potem z tym co się ściągnęło dalej zrobić - bo to do niczego nie podobne. No ale moze ja się nie znam - wobec tego proszę tych co wiedzą o radę.
 7. Wygląda to na coś ekstremalnie okrojonego. Owszem być może faktycznie do przeglądania internetu to się może i nada ale czy do czegoś więcej? Co z zainstalowaniem czegokolwiek poważniejszego? Da się? np Office - a drukarki działają? A jesli tak to czy wszystkie czy niektóre? Jako twórca chyba powinieneś sprawdzić i napisać co przynajmniej z podstawowych programów działa a co nie. I na czym działa a na czym nie :-) Wiesz chodzi o to aby ktoś się nie zdziwił iż zainstaluje to coś np. na słabszym lapku a tu wywali się podczas instalacji abo podczas uruchamiania z niebieskim ekranem bo czegoś nie ma. Z twojego opisu wynika iż w zasadzie sytem jest nie testowany.
 8. Pytanie tylko jest takie czy na to "cudo" znajdzie się jakiś chętny a jeśli nawet to za jaką kwotę. To chyba musiałby być jakiś masochista albo kompletny ignorant. No ale może i ktoś się znajdzie tylko mam obawy iż kwota otrzymana pokryje może 50 może 30% jakiejś sensownej poleasingówki. Wobec tego jest drugie pytanie - czy Zainteresowany ma na dołożenie tej brakującej kwoty?
 9. Można wymienić dysk na SSD tyle iż w rozsądnej cenie dostaniesz SSD o pojemności do powiedzmy 250 GB. Pytanie jest tylko takie czy w to cudo popłaca się inwestować bo dysk to powiedzmy wydatek ok. 200 - 250 zł - ewentualna dokładka RAM-u to też coś koło 150 zł. Powiedzmy że końcowy rachunek to ok. 350 zł. Teraz trzeba policzyć czy to się opłaci i ma sens. Bo procesor z gatunku takich sobie mocno budżetowych nadal będzie problemem w wielu sytuacjach. Policzyć musisz sam. Alternatywa to system okrojony - powinno być lepiej. Co do wersji systemu to się nie wypowiadam ale 10 faktycznie może nie jest tu najlepszym rozwiązaniem.
 10. Internet owszem działa. Co prawda w 100% jedynie w zasadzie Firefox (i to nie wiadomo jak długo jeszcze) ale działa. Są pewne problemy z nowszym sprzętem czy peryferiami ale sporo ciągle działa. Na wolniejszy - starszy sprzęt może być. Nie mniej jesli sprzęt uciągnie choćby taką okrojona 7 (Thin PC) to jednak ten drugi system jest zdecydowanie bardziej przyszłościowy. Era XP powoli zaczyna dobiegać końca. Już nie za długo zostanie w zasadzie tylko 10.
 11. Co wrzucić? To co lubisz. Jeśli klasykę - Win 7 z tym iż jego czas powoli dobiega końca. Wielkich różnic między 8,1 a 10 zasadniczo nie ma w gruncie rzeczy jeśli znajdziesz kompilacje która Ci pasuje nie ma obowiązku aktualizacji co 6 m-cy na nowszą wersję. Win 8 jest jak XP i VISTA w zasadzie trupem. Czyli brak nowszych wydań przeglądarek brak wspomagania czy aktualizacji itd. A co konkretnej wersji sytemu to albo wybierzesz modyfikowany z tym iż tam nie zawsze wszytko musi działać poprawnie lub pełną wersją - na Twoim procesorze pójdzie w zasadzie wszytko.
 12. Teoretyczne ruszy każdy. Tyle iż z instalacją innego systemu niż win 10 z uwagi na procesor 7 generacji może być trochę kłopotu i nie koniecznie to musi się udać. O ile mnie pamiec nie myli do karty zintegrowanej w procesorze sterowników pod coś innego niż 10 brak. Ale oczywiscie można próbować. Tylko radze na początek zapoznać się z instrukcja jak to zrobić i ściągnąć odpowiednią wersję instalki np. win 7 (standardowo np. win 7 nie posiada w instalce zintegrowanych sterników do USB 3 co powoduje problemy). Inaczej szanse powadzenia są zerowe.
 13. Nie nic nie trzeba powtarzać. Jeśli aktywator był z gatunku instalowanych sam zadba o to by się powtórzyć.
 14. W zasadzie z własnego doświadczenia to z systemów w grę wchodzi albo Win XP i to im bardziej okrojony tym lepiej albo Win THIN PC (tu najlepiej brać przyciętego od Sromotnika) mnożna ewentualnie jeszcze spróbować Win HP mini 2k15 od A-Team
 15. Z tym XP to raczej dziwne ma on zdecydowanie mniejsze potrzeby niż Win 7 czy Win 8,1. Miałem takie cudo i mimo 2 GB RAM praca na nim nie należała do przyjemności.
×
×
 • Create New...

Important Information