Skocz do zawartości
wojciech6799

Intel Pentium 4 + 4GB RAM. Jaki Windows?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam starego kompa (Intel Pentium 4 + 4GB DDR). Wrzuciłem do niego stary dysk i chce postawić system. Z tym procesorem to nie poszaleje, bo Win 8 i Win 10 chyba nie wystartuje. Czyli Windows 7, tylko która wersja z forum? Komputer głównie do robienia kopii bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuzynka używa podobnego sprzętu PIV 3,5 Ghz + 2,5 GB RAM i testowałem na tym wszystkie możliwe systemy w tym pełną 10.  I jesli przyjmiemy że XP odpada z powodów pewnych problemow z aplikacjami to w zasadzie najlepiej pracował na mocno przyciętej 10 oraz na pełnej wersji Win Thin PC który to system pozostał na nim do tej pory. Oczywiście przy 4 GB RAM praca będzie bardziej komfortowa bo jedynak współczesne aplikacje mają spory apetyt na RAM, nie mniej z uwagi na mocno archaiczny procesor sugeruje [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] oczywiscie trzeba zainstalować patch na pełną obsługę 4 GB RAM. Ewentualnie możesz spróbować mocno przyciętej 10. Też powinno to jakoś pracować ale mimo wszytko na Win Thin PC powinno być lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie weź windows thin pc! Dodatkowo można go jeszcze nieco zoptymalizować i będzie jeszcze żwawszy.

Aha! 

W razie problemów ze sterownikami użyj snappy driver,znajdziesz go na dobreprogramy.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, xkx napisał:

oczywiscie trzeba zainstalować patch na pełną obsługę 4 GB RAM

Zostawiłbym takie patche a niewykorzystany RAM przeznaczył na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.06.2018 o 22:53, moszter napisał:

Lite, żadne WinXP, bo ten system jest nie funkcjonalny.

Do sterowników polecam [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Instaluj ThinPC od autora @srom-otnik + mała optymalizacja = coco jambo i do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lite, żadne WinXP, bo ten system jest nie funkcjonalny.

nie funkcjonalny, a to dobre:L. jest jak najbardziej funkcjonalny tylko ma przestarzałe programy... a nowsze wersje i tak nie są często lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie funkcjonalny to może złe określenie (wkońcu nawet bankomaty na nim jadą) ale czasy świetności ma już za sobą.  Przy 4GB ramu warto zainstalować ThinPC od @srom-otnik

Nie odczuje różnicy w działaniu a wizualnie lepiej dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, podlos napisał:

Lite, żadne WinXP, bo ten system jest nie funkcjonalny.

nie funkcjonalny, a to dobre:L. jest jak najbardziej funkcjonalny tylko ma przestarzałe programy... a nowsze wersje i tak nie są często lepsze.

Już takie zacofane ludzie tutaj mnie denerwują!

Funkcjonalny??

To zainstaluj mi sterowniki do Smartphone na Androidzie lub Windowsie. Niektóre nawet z doinstalowaniem tych wszystkich [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub innych tego typu oprogramowań od producentów.

Ja znalazłem rozwiązanie tego problemu.

A z niego nie byłem zadowolony, bo nie działa na wszystkich modyfikacjach i z wszystkimi smartphone np. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, moszter napisał:

Już takie zacofane ludzie tutaj mnie denerwują!

Funkcjonalny??

To zainstaluj mi sterowniki do Smartphone na Androidzie lub Windowsie. Niektóre nawet z doinstalowaniem tych wszystkich [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub innych tego typu oprogramowań od producentów.

Ja znalazłem rozwiązanie tego problemu.

A z niego nie byłem zadowolony, bo nie działa na wszystkich modyfikacjach i z wszystkimi smartphone np. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

to że ci jakieś sterowniki od smartphone nie działają to nie znaczy że system jest niefunkcjonalny. tak jak pisałem wszystkie programy które były pod niego pisane działają jak trzeba tylko nie są aktualizowane. i jeśli autor tematu używa programów które działają na xp nie widzę sensu instalacji na takim starociu 7 która działa znacznie gorzej. pewnie nawet mega kastrat 700mb by działał wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, podlos napisał:

to że ci jakieś sterowniki od smartphone nie działają to nie znaczy że system jest niefunkcjonalny. tak jak pisałem wszystkie programy które były pod niego pisane działają jak trzeba tylko nie są aktualizowane. i jeśli autor tematu używa programów które działają na xp nie widzę sensu instalacji na takim starociu 7 która działa znacznie gorzej. pewnie nawet mega kastrat 700mb by działał wolniej.

Kolejny przykład programów, które nie działają na nie wszystkich modyfikacjach WinXP.

A skąd wiesz jakich programów on używa i jak pisze o Win 7, to nie wyskakuj jak Filip z konopi z jakimś WinXP, choć zapomniałem wy pod słowem XP kryjecie mocno okrojone wersje windows'ów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, moszter napisał:

Kolejny przykład programów, które nie działają na nie wszystkich modyfikacjach WinXP.

A skąd wiesz jakich programów on używa i jak pisze o Win 7, to nie wyskakuj jak Filip z konopi z jakimś WinXP, choć zapomniałem wy pod słowem XP kryjecie mocno okrojone wersje windows'ów.

powiem tyle jakbyś poużywał na pentiumie 4 xp i 7 to też byś polecał xp na taki sprzęt.  

"Komputer głównie do robienia kopii bezpieczeństwa."

xp chyba sobie z tym poradzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, podlos napisał:

powiem tyle jakbyś poużywał na pentiumie 4 xp i 7 to też byś polecał xp na taki sprzęt.  

"Komputer głównie do robienia kopii bezpieczeństwa."

xp chyba sobie z tym poradzi

Na

i nie ma różnicy.

W dniu 11.06.2018 o 22:12, wojciech6799 napisał:

Witam. Mam starego kompa (Intel Pentium 4 + 4GB DDR). Wrzuciłem do niego stary dysk i chce postawić system. Z tym procesorem to nie poszaleje, bo Win 8 i Win 10 chyba nie wystartuje. Czyli Windows 7, tylko która wersja z forum? Komputer głównie do robienia kopii bezpieczeństwa.

Pod słowami kopii bezpieczeństwa można zrozumieć też ze będzie zrzucał zdjęcia z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie między innymi do zgrywania zdjęć. Zainstalowałem wersje Lite, wszystko ładnie pięknie. Instaluje iTunes i od razu błąd....fu*k ;/

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, TheStraight napisał:

ITunes nie jest przypadkiem dopiero od 7ki ? 
A przynajmniej najnowsza wersja :) ?

Właśnie zainstalował

Godzinę temu, wojciech6799 napisał:

Dokładnie między innymi do zgrywania zdjęć. Zainstalowałem wersje Lite, wszystko ładnie pięknie. Instaluje iTunes i od razu błąd....fu*k ;/

Nie masz Visual C++, zapomniałem o tym, bo ja je instaluje je od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, TheStraight napisał:

Kto normalny pcha Windows'a 7 na Pentium 4 :D

Wrzucacie jakieś kastraty i dziwicie się że nie działa albo plików brakuje..

Jakiego kastrata?

Cytat

Sprzęt:

• Komputer PC z procesorem Intel lub AMD 1 GHz z obsługą SSE2 i 512 MB pamięci RAM
  • Do odtwarzania wideo w formacie Standard Definition (SD) z iTunes Store wymagany jest procesor Intel Pentium D lub szybszy, 512 MB pamięci RAM i karta wideo zgodna z DirectX 9.0.
  • Do odtwarzania wideo w formacie HD 720p, materiałów iTunes LP lub iTunes Extras wymagany jest procesor Intel Core 2 Duo 2,0 GHz lub szybszy, 1 GB pamięci RAM oraz karta/procesor graficzny Intel GMA X3000, ATI Radeon X1300, NVIDIA GeForce 6150 lub szybszy.
  • Do odtwarzania wideo w formacie HD 1080p wymagany jest procesor Intel Core 2 Duo 2,4 GHz lub szybszy, 2 GB pamięci RAM i karta/procesor graficzny Intel GMA X4500HD, ATI Radeon HD 2400, NVIDIA GeForce 8300 GS lub szybszy.
  • Rozdzielczość ekranu co najmniej 1024 x 768; do odtwarzania materiałów iTunes LP lub iTunes Extras wymagana jest rozdzielczość co najmniej 1280 x 800
  • 16-bitowa karta dźwiękowa i głośniki
  • Do korzystania z Apple Music, iTunes Store oraz iTunes Extras wymagane jest połączenie internetowe
  • Do tworzenia płyt CD audio, MP3 lub CD/DVD z danymi archiwalnymi wymagana jest nagrywarka CD lub DVD zgodna z iTunes. Utworów z katalogu Apple Music nie można nagrać na płytę CD.
Cytat

Oprogramowanie:

• Windows 7 lub nowsza wersja
  • 32/64‑bitowe edycje systemów Windows wymagają 32/64‑bitowego programu instalacyjnego iTunes; więcej informacji można znaleźć na stronie www.itunes.com/pl/download.
  • 400 MB wolnego miejsca na dysku twardym
  • Niektóre wizualizatory innych firm mogą już nie być zgodne z tą wersją iTunes. Należy skontaktować się z producentem wizualizatora, aby uzyskać uaktualnioną wersję zgodną z aplikacją iTunes w wersji 12.1 lub nowszej
  • Dostępność Apple Music, iTunes Store i iTunes Match zależy od kraju
  • Możliwość skorzystania z okresu próbnego Apple Music wymaga rejestracji i jest dostępna tylko dla nowych subskrybentów. Subskrypcja odnawia się automatycznie po upływie okresu próbnego lub później

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście nie chcąc w nerwach stracić reszty włosów instalowałbym na tym wyłącznie XP lub nawet 2000. Kolejne systemy wykonują masę zbędnych operacji (jak na ten sprzęt), a ich kastraty... tego... lubią czasem puścić bąka, po czym nikt nie jest w stanie pomóc, bo "instalowałeś jakiegoś kastrata, to teraz radź sobie sam".

Co do 4GB RAM na P4... za czasów P4 1 GB to była moc. Aplikacje wymagające 3 GB już nie nadają się na P4, więc nie ma co walczyć z 4 GB. eBoostr może użyć niewykorzystaną pamięć na cache dla operacji dyskowych, co moim zdaniem będzie najlepszym pomysłem na "wykorzystanie" całej pamięci. Oczywiście w tandemie z XP. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, P1O napisał:

Osobiście nie chcąc w nerwach stracić reszty włosów instalowałbym na tym wyłącznie XP lub nawet 2000. Kolejne systemy wykonują masę zbędnych operacji (jak na ten sprzęt), a ich kastraty... tego... lubią czasem puścić bąka, po czym nikt nie jest w stanie pomóc, bo "instalowałeś jakiegoś kastrata, to teraz radź sobie sam".

Co do 4GB RAM na P4... za czasów P4 1 GB to była moc. Aplikacje wymagające 3 GB już nie nadają się na P4, więc nie ma co walczyć z 4 GB. eBoostr może użyć niewykorzystaną pamięć na cache dla operacji dyskowych, co moim zdaniem będzie najlepszym pomysłem na "wykorzystanie" całej pamięci. Oczywiście w tandemie z XP. 

Jak tak się czepiasz o ten system to czemu iTunes zrezygnował z XP?

Tak samo jak [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, wojciech6799 napisał:

Wynika ze wina jest po Twojej stronie.

Spróbuj:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (działa też pod Windows XP, mój sposób na instalacje sterowników do Smartpone z systemem Android na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] modyfikacji Windows XP by [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników])

Albo

Ja zawsze instaluje z podłączonym internetem i wszystko dobrze działa, widocznie coś u Ciebie jest nie tak radze zobaczyć kondycję dysku twardego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i wyzerować go [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], choć WDDiag bardziej mi się podoba. (tylko niestety stracisz wszystko z dysku komputera)

Nic innego nie mogę Ci pomóc, do u mnie nie było takiego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi