Skocz do zawartości

Sterowniki do instalacji Windows XP Dla Dell Optiplex gx260


BigPolishBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zainstalować na GX269 win xp. OK. Zrobiłem bootowalnego pendrive i podczas instalacji wyskakuje błąd i bluescreen. Doczytałem że to wina braku sterownika podczas instalacji windy. Pobrałem nlite, chcialem jakieś sterowniki z neta dorzucić ale format sterowników mają być .inf a ja jakie dorwałem to .exe. Nigdy tego nie robiłem a odkąd ja jestem właścicielem tego Della to stoi na nim windows 7 HP. Ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować coś z tego (zależy pod jaki system posiadasz klucz OEM):
 

Windows.XP.Home.Edition.SP3.OEM.PL.IE8.WMP11.DX.NET.FINAL.FULL.Kwiecien.2014-NiKKA

https://drive.google.com/open?id=0B-UxEKC4_RjaYmtIXzJYeGFaU28

sha1: 942146c8d5616414db675b82e75286d9edde20c3

 

Windows.XP.Professional.SP3.OEM.PL.IE8.WMP11.DX.NET.FINAL.FULL.Kwiecien.2014-NiKKA

https://drive.google.com/open?id=0B-UxEKC4_RjaUi1Fb3NSckhwTmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować coś z tego (zależy pod jaki system posiadasz klucz OEM):

 

Z linków żaden. Na obu brak sterowników do SATA.

 

 

 

Zainstaluj z CD, instalacja XP z USB jest trudna naprawdę trudna to nie Win7 czy 10 gdzie jest prościutka.

Nabijanie postów? 0 pomocy :) 

 

 

 

Pewnie nie ma sterowników SATA. Pobierz iso ze zintegrowanym driverem albo w BIOSie zmień tryb na IDE (jeśli on ma sata, nie pamiętam nie mam tego modelu).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 Hey hey :) zmiany w biosie kombinowałem zanim na forum napisałem. Wszystko co mogło mieć wspólnego z sterami, zmieniałem pojedyńczo. Mógłbyś podrzucić link do samych sterowników czy też ostatecznie do iso xp z sterami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz obrazy ze sterownikami: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Instalacja XP z pendrive może być problematyczna. Polecam WinSetupFromUSB: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie ma 100% pewności, że się powiedzie. Nie może być żadnych błędów podczas instalacji. Płyta DVD da całkowitą pewność prawidłowej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Instalacja XP z pendrive może być problematyczna. Polecam WinSetupFromUSB: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie ma 100% pewności, że się powiedzie. Nie może być żadnych błędów podczas instalacji. Płyta DVD da całkowitą pewność prawidłowej instalacji.

 

Teraz czekam cierpliwie aż dostaniesz reprymendę od autora że nic nie wnosisz do tematu i bezmyślnie nabijasz posty.

Na razie autor śpi ale poczekamy do południa a może dalej, jestem cierpliwy.

 

P.S.

Tylko z tego co piszą to ten PC ma chyba tylko IDE a nie SATA więc XP powinien się zainstalować bez kłopotu.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

tutaj PDF strona 9 z 235

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam cierpliwie aż dostaniesz reprymendę od autora że nic nie wnosisz do tematu i bezmyślnie nabijasz posty.

Na razie autor śpi ale poczekamy do południa a może dalej, jestem cierpliwy.

 

P.S.

Tylko z tego co piszą to ten PC ma chyba tylko IDE a nie SATA więc XP powinien się zainstalować bez kłopotu.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

tutaj PDF strona 9 z 235

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mylisz się :) Wiktorynek pomógł jak należy :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wina leży po Twojej stronie

1.nie przestawiłeś kontrolera dysków w tryb IDE, przy starociu jakim jest XP zysk z sata jest znikomy

zmiany w biosie kombinowałem zanim na forum napisałem-cytat z wątku

2.miałeś zły obraz systemu bo XP w trybie IDE ma sie bez żadnego problemu zainstalować

3.może też źle zrobiony obraz systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie