Skocz do zawartości

Integracja aktywatora z instalatorem Windows 7


desvimb

Rekomendowane odpowiedzi

W taki sposób jak myślisz nie da rady.

 

Ale zrób tak,utwórz foldery: $OEM$\$$\Setup\scripts

 

Do  foldera scripts wrzucisz loadera tj. Windows Loader.exe i pliczek SetupComplete.cmd w którym bedzie odpowiednia komenta do "odpalenia" loadera we właściwym czasie, tzn. po instalacji systemu, po ukazaniu się pierwszy raz pulpitu/desktopu.

 

Skopiuj to do notatnika i  zapisz z rozszerzeniem .cmd zamiast .txt

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wtedy, otwierasz DVD z windows 7 (najlepiej w programie UltraISO)  wrzucasz folder $OEM$ z cała jego zawartością do foldera "sources" i zapisujesz jako nowe .iso

 

Nic prostszego :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jeżeli przykładowo ma ktoś łaty od wiktorynki do 7 lub 8.1

 

To wpis w pliku rozruchowym po edycji ma wygladać tak:

 

Wersja A

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Czy tak : ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdecydowałem zainstalowałem tego windows [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]do aktywacji użyłem tego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] aktywacja powiodła się i jak na razie wszystko jest ok system działa bez zarzutów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam anglojęzyczną wersję windows 7 z wbudowanym aktywatorem by orbit30, po wgraniu systemu trzeba instalować pakiety językowe a to długo trwa, pobrałem polską wersję windows 7 SP1 ale brak w niej aktywatora i chciałbym się dowiedzieć jak go dodać, na płycie z windows 7 (ten z aktywatorem) nie znalazłem dodatkowego programu jedynie obraz Boot-NoEmul.img w folderze [bOOT], gdzie jest na płycie umieszczony aktywator lub jak zintegrować inny? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o polską wersje opisu?

 

Rozumiem że kod podany na końcu muszę dodać do instalatora i dodać autorun w czasie instalacji?

A i jeśli edytuje instalacje w RT 7 LITE to gdzie dodać ten Loader?


Mógłby ktoś po polsku dokładnie napisać jak to zrobić? nie znam się dobrze a potrzebuje tego na już :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba każdy komp ma BIOS ze SLIC 2.1 :) Bo nie mając jego, system musi wziąść skądś klucz, a jak to zrobi bez pliku keys.ini ? :P

 

W swoim folderze $OEM$ mam loader.exe bez pliku keys.ini, mam za to oemscan.in z kluczami + oobe.cmd + setupcomplete.cmd..do tego folder z certyfikatami i folder z OEM's - tj. wszystkie "logo" do każdej marki komputera i aktywacja zawsze działa 100%, niezaleźnie czy mam SLIC2.1 w biosie czy nie :P

 

Zrobię test i dodam tylko loader.exe. Za ~30min. dam znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim folderze $OEM$ mam loader.exe bez pliku keys.ini, mam za to oemscan.in z kluczami + oobe.cmd + setupcomplete.cmd..do tego folder z certyfikatami i folder z OEM's - tj. wszystkie "logo" do każdej marki komputera i aktywacja zawsze działa 100%, niezaleźnie czy mam SLIC2.1 w biosie czy nie

Proszę o udostępnienie tych plików.I mam problem Panowie wyskoczył jakiś błąd ieronce czy jakoś tak nie zdążyłem zapisać i nie aktywował się system. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]o to jeszcze raz włączyłem setupcomplete i nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwileczką skończyłem trzeci test, za każdym razem tylko loader.exe i setupcomlete.cmd = system zaaktywowany! nie potrzeba dodawać pliku Keys.ini

 

Z tego co pamiętam co Daz mówił kilka lat wstecz, można ewentualnie samemu dodać/zmienić klucze w Keys.ini

 

@radex324

 

Twój problem powstaje z jakiejś innej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie