Jump to content

Recommended Posts

Posted

Cześć.
Tym razem Thinkpad X230 głównie, niemalże wyłącznie do diagnostyki aut i ewentualnie drukowania, czy muzyki w garażu przez bluetooth.

Podzespoły:
* I7-3520M czyli 2 rdzenie/4 wątki 2.9ghz a 3.6 w turbo
* 16gb ram micron 1866mhz (bios 1vyrain, więc 1866 działa)
* Karta sieciowa Intel Centrino Ultimate-N 6300 czyli 3x3 mimo najmocniejsza pod XP
* Dysk SSD mSata Samsung PM851 1TB ale mam też 850 Evo i 860 Evo po 1TB tyle, że chyba do tego nie jest to warte

* Chłodzenie delta

 

Zastanawiam się, która 7 najszybsza do tego typu zadań jak Delphi, Autocom, Wow Wurth, VCDS, OPCOM, Honda HIM HDS i może jeszcze do bmw zakupię.
Od kolegi SROM-otnika jest Pro ale jest też w archiwach Embedded Standard, no i pytanie który z nich będzie mniej problematyczny, a może jakaś inna siódemka?

Posted

Nie no, świetnie. Polecić pełny system, na którym będzie to wolniej działać i wentylator będzie aż buczał, bo ilość procesów w tle go pożre... To laptop 12,5 cała a nie 15-17 😅. Po co mi te wszystkie opcje, z których nigdy nie będę korzystać? 

Posted
1 godzinę temu, Deszczu napisał(a):

Nie no, świetnie. Polecić pełny system, na którym będzie to wolniej działać i wentylator będzie aż buczał, bo ilość procesów w tle go pożre... To laptop 12,5 cała a nie 15-17 😅. Po co mi te wszystkie opcje, z których nigdy nie będę korzystać? 

 

Spokojnie. Ta sama osoba co ci poleciła czysty win7 na starą 2 rdzeniową i7 używa na ryzenie 5600 w pół wycięty 10 ltsc 2021 i to na głównym pc a nie pod konkretne zastosowanie.

Ramu nie brakuje to od sromotnika chyba najlepiej ostatnia 7 jaką wydał czyli JG7 x64 2021.

jozef.k likes this
Posted
16 godzin temu, Deszczu napisał(a):

Polecić pełny system, na którym będzie to wolniej działać i wentylator będzie aż buczał, bo ilość procesów w tle go pożre.

Skoro wiesz, że pocięty będzie lepszy, to w jakim celu pytasz? :L 

 

Na Embedded programy do diagnostyki mogą Ci wyrzucać, że masz niezgodną wersję Windows, także bym unikał. 

Pro będzie optymalny, w czasach kiedy używałem modów katowałem te od @srom-otniki nic się tam nie sypało, więc powinno być dobrze.

 

Deszczu and srom-otnik like this
Posted
22 godziny temu, podlos napisał(a):

Spokojnie. Ta sama osoba co ci poleciła czysty win7 na starą 2 rdzeniową i7 używa na ryzenie 5600 w pół wycięty 10 ltsc 2021 i to na głównym pc a nie pod konkretne zastosowanie.

Podlos, zmień tabsy, bo te ci widocznie szkodzą :22 Brednie powielane od wieków przez ciebie i specufff z DC. Używam modów MrT, które są funkcjonalne w 99% jak ori, ale zaktualizowane, zoptymalizowane, doczyszczone i lekko zmodyfikowane pod względem wyglądu, w stylu Win7, co mi bardzo pasuje. I skończ chłopcze majaczyć.

Posted
11 minut temu, Widzior napisał(a):

Podlos, zmień tabsy, bo te ci widocznie szkodzą :22 Brednie powielane od wieków przez ciebie i specufff z DC. Używam modów MrT, które są funkcjonalne w 99% jak ori, ale zaktualizowane, zoptymalizowane, doczyszczone i lekko zmodyfikowane pod względem wyglądu, w stylu Win7, co mi bardzo pasuje. I skończ chłopcze majaczyć.

 

No powiedzmy ten mod co używasz jest ledwo co wycięty ale zapomniałeś dodać że ty sam później jeszcze go wycinasz np. usuwając defendera zamiast go wyłączyć.

jozef.k likes this
Posted
7 godzin temu, razor1995 napisał(a):

Skoro wiesz, że pocięty będzie lepszy, to w jakim celu pytasz? :L 

 

Na Embedded programy do diagnostyki mogą Ci wyrzucać, że masz niezgodną wersję Windows, także bym unikał. 

Pro będzie optymalny, w czasach kiedy używałem modów katowałem te od @srom-otniki nic się tam nie sypało, więc powinno być dobrze.

 

Właśnie oczekiwałem odpowiedzi bliżej tego dlaczego Embedded będzie gorszy/lepszy od Pro. Embedded chyba też do sterowników jest bardziej problematyczny (info z Piątnicy internetowej)? W sumie to zapytam jeszcze: po co Embedded? Dla pochwalenia się, czy faktycznie na jakimś turbo retro sprzęcie jest dobry? Dajmy na to jakiegoś Core 2 Duo i 2-4gb ram to tam będzie różnica, czy też nie?

Zawsze używam od naszego "guru", bo mi najlepiej pasowały i chyba były najszybsze w miarę funkcjonalne.

Posted
W dniu 29.05.2026 o 21:35, Deszczu napisał(a):

po co Embedded?

Embedded miał sens, gdy jeszcze było wsparcie dla Windows 7 - dostawał aktualizacje bez kombinowania z patchami na Windows Update.

Obecnie już żadne poprawki do Win7/Win Server 2008 R2 nie wychodzą, więc nie ma po co instalować Embedded, jest tak samo niewspierany jak zwykłe Pro.

Głównie dlatego te systemy były publikowane tu na forum, w momencie kiedy jeszcze BypassESU raczkował.

 

Embedded vs Pro - owszem, będzie różnica ale w braku funkcjonalności. W praktyce to to samo co Pro, ale z fabrycznie niezainstalowanymi (system jest modułowy) komponentami, które większość moderów wycina jak np. Internet Explorer/gry/RDP itd.

W dniu 29.05.2026 o 21:35, Deszczu napisał(a):

Dajmy na to jakiegoś Core 2 Duo i 2-4gb ram to tam będzie różnica, czy też nie?

Nie będzie, bo i tak zainstalujesz tu system 32-bitowy.

Posted
2 godziny temu, razor1995 napisał(a):

Głównie dlatego te systemy były publikowane tu na forum, w momencie kiedy jeszcze BypassESU raczkował.

Fakt faktem, prawie nikt z nich nie korzystał, większość (ja też) leciała na Pro + Wufuc + ESU Bypass.

razor1995 likes this

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information