Jump to content

Jaki system modyfikowany uzywanie w 2024? a moze oryginalny?

Recommended Posts

Modyfikowanych systemów 10 i 11 używają obecnie jedynie gracze lub użytkownicy specjalistycznych narzędzi obróbki grafiki czy wideo ... rezygnujący z wielu zbędnych dla nich aplikacji, usług etc.

Są jeszcze masochiści którzy na zabytkowych sprzętach próbują na siłę wprowadzać nową "oświatę pod strzechy". Niestety jest ich tutaj wielu i błagalne pytania w stylu ... czemu nie gra i nie buczy gdy u kolegi śmiga jak blender?  Po kilku postach okazuje się , że to C2Duo  i nierzadko 2 GB ramu.    :tooth:

O modach starszych systemów nie wspomnę bo to użytkownicy z konieczności lub  entuzjaści. Tych przynajmniej rozumiem.

Podsumowując, wg mnie na w miarę nowy i wydajny sprzęt do użytku domowego wyłącznie windows 10/11 org -z własną, często tylko kosmetyczną optymalizacją.

13 minut temu, zdzisiek24 napisał(a):

Modyfikowanych systemów 10 i 11 używają obecnie jedynie gracze lub użytkownicy specjalistycznych narzędzi obróbki grafiki czy wideo ... rezygnujący z wielu zbędnych dla nich aplikacji, usług etc.

Są jeszcze masochiści którzy na zabytkowych sprzętach próbują na siłę wprowadzać nową "oświatę pod strzechy". Niestety jest ich tutaj wielu i błagalne pytania w stylu ... czemu nie gra i nie buczy gdy u kolegi śmiga jak blender?  Po kilku postach okazuje się , że to C2Duo  i nierzadko 2 GB ramu.    :tooth:

O modach starszych systemów nie wspomnę bo to użytkownicy z konieczności lub  entuzjaści. Tych przynajmniej rozumiem.

Podsumowując, wg mnie na w miarę nowy i wydajny sprzęt do użytku domowego wyłącznie windows 10/11 org -z własną, często tylko kosmetyczną optymalizacją.

Nie spotkałem nikogo kto by w obecnych czasach miał modowany system a już na 100% nie ktoś kto potrzebuje go wykorzystywać profesjonalnie i podpinać do tego różnego rodzaju sprzęty czy usługi.

Modyfikowane systemy to instalują Maćki co mają i5 3 generacji w 2024 roku bo nic innego się im nie odpali. Jak ktoś potrzebuje wykorzystywać sprzęt do konkretnych celów to nie używa muzealnych gabarytów :D

56 minut temu, TheStraight napisał(a):

Nie spotkałem nikogo kto by w obecnych czasach miał modowany system

O czym to niby ma świadczyć?  Może, to jak mało masz znajomych bo ja znam takich wielu. Co z drugiej strony nie znaczy, że ogólnie polecam ich używanie.

47 minut temu, zdzisiek24 napisał(a):

O czym to niby ma świadczyć?  Może, to jak mało masz znajomych bo ja znam takich wielu. Co z drugiej strony nie znaczy, że ogólnie polecam ich używanie.

O tym że w dzisiejszych czasach większość ludzi ma na tyle wydajny sprzęt że nie potrzeba im jakiś kastratów z wyciętymi funkcjami.

3 godziny temu, KebabowyPablo napisał(a):

Cześć. chciałem zapytać. 

Używacie nadal modyfikowanych systemów? 

Jeśli tak to jakich? Jaki system obecnie jest najlepszy ? do uzytku normalnego domowego.

- Tak używacie.

- Najlepszy jest zrobiony samemu.

Pobierasz z strony [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]taką wersję, która Cię interesuje. Edytujesz plik ConvertConfig.ini i zaznaczasz:

Cytat

AutoStart    =0

CustomList   =1

Odpalasz uup_download_windows.cmd i po ściągnięciu niezbędnych plików, zamykasz okno.

Edytujesz plik CustomAppsList.txt

# przed nazwą aplikacji oznacza, że jej nie chcesz integrować.

Pierwsze cztery to sklep i defender (SecHealthUI) -te zostawiasz . Pozostałe wedle uznania.

Cytat

### Common Apps / Client editions all
Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe
Microsoft.StorePurchaseApp_8wekyb3d8bbwe
Microsoft.SecHealthUI_8wekyb3d8bbwe
Microsoft.VCLibs.140.00_8wekyb3d8bbwe

Odpalasz convert-UUP.cmd i tworzysz obraz windowsa bez śmieci wciskanych przez mikrosoft.

Po instalacji windowsa dostrajasz system wedle uznania.

Godzinę temu, Achon napisał(a):

- Tak używacie.

- Najlepszy jest zrobiony samemu.

Pobierasz z strony [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]taką wersję, która Cię interesuje. Edytujesz plik ConvertConfig.ini i zaznaczasz:

Odpalasz uup_download_windows.cmd i po ściągnięciu niezbędnych plików, zamykasz okno.

Edytujesz plik CustomAppsList.txt

# przed nazwą aplikacji oznacza, że jej nie chcesz integrować.

Pierwsze cztery to sklep i defender (SecHealthUI) -te zostawiasz . Pozostałe wedle uznania.

Odpalasz convert-UUP.cmd i tworzysz obraz windowsa bez śmieci wciskanych przez mikrosoft.

Po instalacji windowsa dostrajasz system wedle uznania.

A nie prościej NTLite'm sobie zmodować obraz bez bawienia się plikami? 🤔

JanKo66 likes this

16 godzin temu, TheStraight napisał(a):

A nie prościej NTLite'm sobie zmodować obraz bez bawienia się plikami? 🤔

Tylko że NTLite jest płatny próbuje pobrać Winreducer poza tym jest darmowy. Ale wyskakują reklamy ale to nie przeszkadza w użytkowaniu zawsze można zastosować witaminkę i po problemie. 

8 godzin temu, Fury6389 napisał(a):

Tylko że NTLite jest płatny próbuje pobrać Winreducer poza tym jest darmowy. Ale wyskakują reklamy ale to nie przeszkadza w użytkowaniu zawsze można zastosować witaminkę i po problemie. 

Jest też darmowa wersja zresztą jak ci potrzebny program to jaki problem go kupić?

2 godziny temu, TheStraight napisał(a):

Jest też darmowa wersja zresztą jak ci potrzebny program to jaki problem go kupić?

Chodziło mi o to że NTLite jest płatny ale winreducer jest darmowy z reklamami. Sam używam winreducer ale w wersji płatnej. 😂😂

34 minuty temu, Fury6389 napisał(a):

Chodziło mi o to że NTLite jest płatny ale winreducer jest darmowy z reklamami. Sam używam winreducer ale w wersji płatnej. 😂😂

No też jest darmowa wersja. Nie jest tak rozbudowana jak płatna co oczywiste ale też jest.

Fury6389 likes this

Używacie nadal modyfikowanych systemów? 

Jeśli tak to jakich? Jaki system obecnie jest najlepszy ? do uzytku normalnego domowego.

Pierwszy raz otrzymałem moda od kolegi 2014r. Był to mod od Sromotnika WIN 7 x64 Ultimate. Od tego czasu używam tylko modów obecnie W7 JG HP

Jestem chyba reliktem starych czasów  (i nawyków), od Win XP używam tylko modów, z polskimi wersjami jest obecnie posucha, od dłuższego czasu mam na swoich sprzętach spolszczone wersje modów FBConan (wcześniej  używałem Nexus LiteOS i innych). Czekam teraz na nową wersję LTSC Mr.T  . Oryginały instaluję tylko jak stawiam nowy system dla innych osób, 

W dniu 28.01.2024 o 13:25, TheStraight napisał(a):

Nie spotkałem nikogo kto by w obecnych czasach miał modowany system a już na 100% nie ktoś kto potrzebuje go wykorzystywać profesjonalnie i podpinać do tego różnego rodzaju sprzęty czy usługi.

Modyfikowane systemy to instalują Maćki co mają i5 3 generacji w 2024 roku bo nic innego się im nie odpali. Jak ktoś potrzebuje wykorzystywać sprzęt do konkretnych celów to nie używa muzealnych gabarytów :D

Jakie to te konkretne cele ? odpalenie systemu który potrzebuje 16 GB ramu ?? czy przeglądarki która też co najmniej 2 zjada ? normalnemu wieśkowi jeden "Jestem Idiotą" bo 90 proc siedzi w internecie nic poza .

13 godzin temu, berthold61 napisał(a):

Jakie to te konkretne cele ? odpalenie systemu który potrzebuje 16 GB ramu ?? czy przeglądarki która też co najmniej 2 zjada ? normalnemu wieśkowi jeden "Jestem Idiotą" bo 90 proc siedzi w internecie nic poza .

Jeśli dla ciebie 2GB dla przeglądarki to dużo to witamy w 2003 roku chyba. Sorry ale wszystkie współczesne komputery mają 16GB a w większości 32 Ramu a jak ktoś musi kombinować żeby mu się system odpalił to niech używa starszego albo zda sobie sprawę że jego sprzęt nadaje się do muzeum a nie do współczesnego użytkowania. A i z ciekawości to czekam aż zobaczę system który "potrzebuje" bo jakoś 10tkę da radę odpalić nawet i na 4GB RAM.  90% siedzi tylko w necie? To nie wiem ale ja jakoś nie wspotkałem człowieka który używa tylko przeglądarki a jak nawet używają przeglądarek to i tak na starych gruchotach nie odpalą tego bo większość jak to nazwałeś odpala czy to Youtube'a w FHD co najmniej a jak nie to jakieś Amazony Netflixy. W sumie z ciekawości chętnie bym zobaczył człowieka w wieku 20-35 lat który siedzi tylko w przeglądarce i czyta onety....

Fury6389 likes this

Szczerze Windows 11 na i5 3470, gtx1500ti, 12GB ram(4moduły z różnej łapanki), wiesiek 3 w 720 na średnich grywalny, ets 2 na fullhd na najwyzszych ustawieniach miodnie śmiga, podobnie youtube czy netflix. Szczerze tak jak koledzy wyżej pisali, sztuka dla sztuki to nie te czasy.