Jump to content

który model routera kupić

koko123
 Share

Recommended Posts

Witam
Proszę o dobór routera dla laptopa . Posiadam mieszkanie 60 m z modemem Multimedia typu CISCO EPC3008 Cable Modem P/N 4038334 z niego kabel do komputera stacjonarnego . Teraz dzieciak ze szkoły przyniesie laptop - /nie wiemy jeszcze jaki / do zdalnej nauki , dla niego potrzebuje jakiś router. Ponieważ planujemy zakup TV chcemy by urządzenie to zapewniło płynne przesyłanie sygnału i do tego odbiornika .    Mam 60 MB od  dostawcy ,obieranie 64.27 Mb/s a wysyłanie 2.73 Mb/s . Mieszkam w bloku więc prawie w każdym mieszkaniu jest router .
pozdrawia

Polecam to: (sklep przykładowy)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A na poważnie, nie podałeś budżetu na takie coś. Mniemam, że jak najmniej.

Więc coś takiego będzie akurat nawet jak przyspieszysz znacznie internet.

jest to nowsza wersja i jak trzeba zaoszczędzić 10-20zł to weź wersję bez U na końcu.

Dobry, stabilnie działający router  o  niezłej wydajności i sporych możliwościach konfiguracji.

Jak sobie zainstalujesz apke na telefonie w mig możesz dziecku wyłączyć internet na dowolnym urządzeniu. Przykładowo, nie chce isć ze śmieciami, klik i TATO BO INTERNET NIE DZIAŁA :D

Można tez ustawić godziny kiedy może mieć dostęp do internetu.

Na mieszkanie z twojego opisu spokojnie powinien dać radę. Tak samo z większą ilością urządzeń.

Hells Angels likes this

2 godziny temu, koko123 napisał:

modemem Multimedia typu CISCO EPC3008 Cable Modem P/N 4038334

:doh: pierwsze co to bym  spier......ł   od nich jak rakieta ( znam tą firmę  jak się nazywała  jak powstała SzelSat  ale założyciel już nie żyje  ) to jest 19 wiek  więc jak możesz to jak najszybciej.

Router kupuj tak żeby był w miarę  przyszłościowy  tj.  jak zmienisz dostawcę to  ma i do niego pasować  podchodź do  zakupu  z przysłowiem  "  biednego nie stać na tandetę a bogatemu kto zabroni ! ".

Bierz  pod uwagę  że szkłem  czterech liter nie  wytrzesz  i nieraz lepiej tą   stówkę  czy dwie dołożyć  niż potem  pluć sobie w brodę .

Ten  model za  2400 zł  jak kogoś stać  czemu nie ale czy  Tobie  i tym bardziej  teraz  aż taki drogi  potrzebny ?  bardziej  w przedziale  400 a 600 zł  i patrz  na funkcje  jakie posiada , zabezpieczenia , zasięg WiFi

itd... nie kupujesz tego na rok  tylko trochę ma posłużyć.

Teraz wszystko w takim tempie się zmienia  że  teraz jest to ok  a  za " pięć minut "  już nie  - poszukaj tu na forum  temat routerów  był już wałkowany , poczytaj opinie  o nich  za i przeciw  wypośrodkuj i

zadecyduj  sam  bo jak coś będzie nie tak to sobie będziesz pluł w brodę a nie nam.

19 minut temu, koko123 napisał:

Z Multimedią  to jeszcze będę dwa lata  - bo taka umowa

:OI:doh: współczuje   pilnuj ich może  uda Ci się zerwać umowę z ich winy  - mi zwracali kasę za cały rok  no trochę latek wstecz nie wiem jak teraz tam działają  ponoć ktoś ich  połknął  ?.

Przyjrzyj  się temu co podał  brygada69  bo jak masz siedzieć u  nich jeszcze dwa lata  :doh:  i nie potrzebujesz  specjalnych funkcji  to nie ma co pakować  sporej kasy  bo za dwa  lata będzie coś lepszego.

Jutro popatrzę  za tym routerem  .

Ja ze swojej strony mogę polecić ten sam używam do światłowodu 500 MB/100 MB od 3 miesięcy i na razie daje rade, dlaczego ten ano ze względu na port USB mój Chromecast 2020 nie ma portu USB i tylko przez router mogę pooglądać zawartość zewnętrznego dysku ma też sporo opcji ciekawych ja na razie jestem zadowolony i cena do przyjęcia

BartAcid likes this

Mam Asusa RT-AC86U już kilka lat i jestem z niego bardzo zadowolony. Odsługuje i to często w jednym czasie dwa telewizory i dwa dekodery (telewizja z internetu 4K), (jeden telewizor w kuchni 22m od routera + 4 ściany) do tego trzy laptopy (tyko jeden laptop i NAS po kablu reszta Wi-Fi), dwie kamery monitoringu HD, klimatyzacja, NAS Qnap i dwa trzy telefony czasem też korzystają z Wi-Fi. Wszystko działa płynnie i bezawaryjnie, śmiało mogę polecić taki router (no może coś nowszego od Asusa). Internet od dostawcy symetryczny 50/50 i takie prędkości przy włączonych wszystkich urządzeniach (nic nie pobieram na komp):

14 godzin temu, koko123 napisał:

Specyfikacji technicznych nie chwytam bo inna epoka, zrobię za waszą sugestią .

Jeżeli  nie potrzebujesz wejścia USB  to

1 - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ma lepszy procesor  od tego  nr  2  i będzie  się lepiej " wyrabiał "   a opinie jednego i drugiego  są podobne i pozytywne.

2 - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i te dwa przykłady  w Twoim wypadku  pod  tą  dziadowską Multimedie   by starczyły ?

3 -  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

Asus  to średnio - wyższa  półka  i  to  że musisz siedzieć  w tej " zrazie "  jeszcze dwa lata  to bym polecał ten  tym bardziej że masz dostęp do alternatywnego ( dużo lepszego )  oprogramowania

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   mam podobny  trochę starszy  i na razie  większych uwag nie mam.

Oczywiście  porządny  kabel  -  kategoria 6 – 100/1000 Mb/s ekranowany .

W dniu 22.11.2021 o 08:08, koko123 napisał:

Mam 60 MB od  dostawcy ,obieranie 64.27 Mb/s a wysyłanie 2.73 Mb/s .

Trochę cieniutko  nie idzie  " podkręcić " to ?

5 minut temu, Hells Angels napisał:

Odsługuje i to często w jednym czasie dwa telewizory i dwa dekodery (telewizja z internetu 4K),

Trochę  cieniutko  to widzę  ja ma  1333/1333  światłowód  i  jak puszczam  " cugle "  całkowicie   to potrafi spadać  do  700 - 800  a jeszcze trzeba brać  pod uwagę  spadki po drodze i na ogół są

potężne  przy wysyłaniu  SAT  w full HD  to min 40  i to takie  naprawdę min  po chałupie  to starcza .

Godzinę temu, woj_ani217 napisał:

Trochę  cieniutko  to widzę  ja ma  1333/1333  światłowód  i  jak puszczam  " cugle "  całkowicie   to potrafi spadać  do  700 - 800  a jeszcze trzeba brać  pod uwagę  spadki po drodze i na ogół są

Jakoś u mnie działa bezproblemowo, problem pojawia się jak zaczynam ściągać bez ustawienia limitu na mój komp po kablu to wtedy reszta muli, ale jak ustawię limit na download to normalnie.

Internet też po światłowodzie. Generalnie temat o routerze, a ten mój mogę polecić.

Dziękuję wszystkim  , biorę pod uwagę asus rt -ax58u  albo rt-ac86u  . Ten  58u ma port usb i oprogramowanie do zainstalowania ' merlin' wyjaśnijcie do czego to może mi się przydać.  Ktoś pisze o kategorii kabla 6 -100/1000Mb/s -co będę tym łączył ?  oraz poddaje pod rozwagę ewentualność podkręcenia modemu który posiadam od Multimedii  .Wyniki prędkości dokonałem z odczytu bieżącego .   Czy to jest wykonalne?

Czy jak zakupię któryś z routerów to mogę liczyć na pomoc w ich uruchomieniu zakładając że instrukcja będzie dla mnie zrozumiała.

Dodatkowa uwaga czeka mnie jeszcze zakup TV z możliwością odbierania internetu wykorzystując modem który posiadam  CISCO EPC3008  - żona kanały YT natomiast dla mnie będzie dodatkowym monitorem komputera , służącym do podglądu materiału edytowanego w programie Adobe Premiere .  Sygnał będzie szedł kablem HDMI  . Czy w czasie pracy programu Adobe kabel internetowy odpiąć od TV by nie było zakłóceń .

Mam GA-Z170x Ultra Gaming , Intel i7-6700 , Hyper Fury DDR4 16GB , GeForce GTX 780.

7 godzin temu, koko123 napisał:

Ten  58u ma port usb i oprogramowanie do zainstalowania ' merlin'

RT86 ma dwa porty USB jeden USB3 i jeden USB2. Na RT86 też możesz wgrać merlina - krótki opis:  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pobieranie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Samo uruchomienie i konfiguracja są bardzo proste.

Ktoś pisze o kategorii kabla 6 -100/1000Mb/s -co będę tym łączył ? - kablem możesz łączyć urządzenia (np. telewizor, komputer) bezpośrednio bez wykorzystywania Wi-Fi (mniej mobilne, ale efektywniejsze i bezpieczniejsze.

13 minut temu, koko123 napisał:

Pewnie ostatnia prośba podpowiedz z jakiej strony  RT86 kupić np Allegro 459.89 zł a komputronic 639 zł , skąd taka duża rozbieżność w cenie . Czy tańszy jest pełnowartościowym produktem .

dzięki

Tego to nikt nie zagwarantuje co kupisz na Allegro, poczytaj komentarze o sprzedawcy, zapytaj czy daje fakturę, gwarancje, zapytaj czemu niższa cena, czy sprzęt nowy (może powystawowe, może wyprzedaże, może mają czyszczenie magazynów, likwidują sklep itp...). Popatrz jeszcze oferty w innych sklepach np. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wybrałeś chyba najdroższą ofertę.