Jump to content

Szybkie zatrzymanie usługi

MateuszCOMPANY
 Share

Recommended Posts

Nie komputer tylko lapek ze słabym prockiem i integrą dlatego walczę o zwolnienie zasobów procesora.

Już i tak mam go dobrze zoptymalizowanego tylko czasami widzę jak w procesach svchost zaczyna konsumować pamięć, a to jest właśnie defender z którego raz na jakiś czas korzystam dlatego nie chcę permanentnego wyłączenia. Nie jestem programistą więc czy mógłby ktoś mnie takim batem poratować?

Bosze, co za gość.

Ciężko przeczytać o pliku .bat samemu? Jaka komenda zatrzymuje usługę? Podpowiem iż chodzi o komendy z konsoli cmd.

net stop nazwa_usługi

tyle i aż tyle, jak masz więcej usług to robisz kolejne linijki. Na wystartowanie robisz osobny plik z komendą

net start nazwa_usługi

Skąd wziąć nazwę usługi? No najprościej wpaść na to by przyglądnąć się oknu właściwości usługi i tam masz wymienioną nazwę.

TU nie trzeba być programistą, wystarczy zamiast pisać po forach z problemami zacząć od wpisania problemu do googla i znalezieniu rozwiązania.

1 godzinę temu, MateuszCOMPANY napisał:

nie chcę permanentnego wyłączenia.

Tylko po co trzymać w systemie coś co nie działa? Nie ma ochrony real time więc? a sam skaner też nie jest aktualizowany, więc wszelakie nowe zagrożenia i tak nie wyłapie. oO

8 godzin temu, GT500s napisał:

Tylko po co trzymać w systemie coś co nie działa? Nie ma ochrony real time więc?

Głupoty piszesz. Defender w Win7 ma ochronę real time, tylko to nie jest antywirus. On wyłapuje inne rzeczy i kilka razy mi zablokował jakiś syf. A aktualizacje dostaje cały czas, tylko trzeba to ręcznie wymuszać.

M4T likes this