Jump to content

ESET upomina się o aktualizacje Windowsa 7

Recommended Posts

Witam

Właśnie dostałem maila w którym nakazują zrobić aktualizacje W 7 . Treść tej korespondencji       " Twoja wersja systemu Windows 7 jest przestarzała.   Aby zachować ochronę, dbaj o aktualność systemu operacyjnego.

Sprawdź, czy masz zainstalowany dodatek Windows 7 Service Pack 1 (SP1) z najnowszymi aktualizacjami systemu Windows (co najmniej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. 

Jeśli nie masz skonfigurowanego automatycznego aktualizowania systemu Windows 7, kliknij menu Start > Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Windows Update > Sprawdź dostępne aktualizacje, a następnie kliknij Zainstaluj aktualizacje.  Zobacz też:  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. "

Jestem przeciwnikiem wszelkich aktualizacji , mój komputer z systemem W 7 x64 home spisuje się dobrze a montuję na nim filmy . Nie przewidziałem że ESET Internet Security którego ważność upływa w 2022 , będzie mnie szantażował aktualizacją lub najlepiej przejściem na 10 .

Powiedzcie jak się obronić jeśli wyłączą albo popsują mi  eseta co skutkować będzie łykaniem wirusów. 

dziękuję za pomoc .

z wirusami to maly klopot teraz jest, zainstaluj sobie kaspersky free i bedzie dobrze

gorzej ma sie sprawa z malware/trojanami a przed tym juz cie zaden antywir nie ustrzeze tylko twoj rozum

jak nie potrzebujesz nic z neta sciagac do filmow z podejrzanych witryn to wystarczy, wczesniej czy pozniej porzuca w7, bo tak im kazde mikroszit, ten system zyje dzieki grom a te juz zaczynaja only w10 robic oraz biurom a tam wymuszaja na programach ksiegowych aktualizacji do w10, wiec niedlugo w7 wymrze, chyba ze bedziesz uzywac go tylko do netu, jakies proste biuro

Nie rozumiem ... zapłaciłeś za eseta więc dbają o Ciebie. A Ty zaraz, że nakazują, szantażują. Nic nie wyłączą ani nie popsują ... najwyżej co jakiś czas dostaniesz przypomnienie, że przy braku wsparcia ze strony MS jesteś narażony na ataki poprzez luki systemowe.

Wybór zawsze należy do Ciebie   B)

jarexpol likes this
27 minut temu, zdzisiek24 napisał:

Nie rozumiem ... zapłaciłeś za eseta więc dbają o Ciebie. A Ty zaraz, że nakazują, szantażują. Nic nie wyłączą ani nie popsują ... najwyżej co jakiś czas dostaniesz przypomnienie, że przy braku wsparcia ze strony MS jesteś narażony na ataki poprzez luki systemowe.

Wybór zawsze należy do Ciebie  

Ja też nie rozumiem, gotowe aktualizacje są na forum, ja też mam do 2022 roku i mi nie jęczy.

Mam  ESET internet security . Obawiam się że mogą być w nich ukryte aktualizacje wymuszające 10 a to nie wchodzi  w rachubę .  Filmów nie pobieram jedynie to przeglądam YT natomiast podoba mi się tutaj dział gdzie są "klucze  czy coś tam innego do zainstalowania innej wersji W 7 "  .  Może kiedyś jak dodam więcej pamięci podejmę próbę przejścia na  W 7 Prof. - jeśli wcześnie zdobędę wiedzę jak to zrobić .

Dzięki

Nie ma żadnych ukrytych aktualizacji.

Wejdź w "ustawienia zaawansowane" z lewej strony klik na narzędzia, z prawej strony klik na + przy "Aktualizacje Microsoft Windows". Po rozwinięciu podświetlone okienko, i tam zmień na "nie powiadamiaj". Osobiście ustawione mam na "aktualizacje krytyczne" dla bezpieczeństwa, gdyż wyłączone mam pobieranie automatyczne w Windows Update.

Popraw ustawienia w Windows Update, aby nie pobierał wszystkich pierdół.

Proponuję użyć skryptu:

Windows Vista/7/8.1/10-skrypt] RemoveSPY_AIO - hosts, szpiedzy I telemetria won, optymalizacja Windows  -  (CORE)

od Kol. ms4 

usunie to Tobie te wszystkie śmieszne i szkodliwe aktualizacje (skrypt bardzo dokładnie opisany).

Dziękuję  kol. 37linx3   to teraz zrobiłem jpg 11 i 12 pewnie bym się skusił na Twoją sugestię ale nie wiem co i jak zrobić a opis skryptu też nie wiem gdzie szukać . Wcześniej pisałem o dziale z " kluczami na inną wersję "  dla mnie za horyzontem - brak wiedzy . Jeśli masz trochę wolnego to podaj instrukcję do skryptu .  Natomiast w " Przywróć ukryte aktualizacje i Wyświetl historię aktualizacji " mam czysto - nic .

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kliknij na okienko " Nigdy nie sprawdzaj czy ......." jak masz na zrzucie ekr. i zmień na "Wyszukaj aktualizacje ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować"  okienka niżej w/g uznania ( ja pierwsze mam nie zaznaczone).

Na forum zjedz na dół do pozycji "STREFA DOWNLOAD", tam na samym dole masz pozycję "Niezbędnik" kliknij poniżej na "Skrypty" tam jest pierwszy od góry skrypt pt.

"Windows Vista/7/8.1/10-skrypt] RemoveSPY_AIO - hosts, szpiedzy I telemetria won, optymalizacja Windows"  dodany przez ms4

Pobierz plik " RemoveSPY_AIO23.zip" wypakuj i uruchom skrypt jako administrator. Nie pamiętam która pozycja ale uruchom tryb CORE. Pod żadny pozorem nie wyłączaj skryptu przed zakończenie przez niego czyszczenia, spokojnie czekaj aż sam zakończy.

Możesz zajrzeć (dla nauki i potomności) do Opisu funkcji skryptu i FAQ.

do " 37linx3" skrypt mam pobrany na dysk D / są trzy dyski C ,D E / czy mam wyjąć kabel internetu gdy go rozpakuję i uruchomię instalację . Czy po zakończonym procesie dostaję komunikat by restart zrobić oraz czy folder w którym skrypt rozpakowałem po zakończeniu tego wszystkiego usunąć .  Czy mam ponownie ustawić " Nigdy nie sprawdzaj czy ... "  .  Rozumiem że Eset przestanie straszyć wyłączeniem albo 10 . Zauważyłem że komunikaty eseta są na żółto .   Jeśli te dranie będą mi dalej robić takie rzeczy odżałuję kasy ,wywalę eseta - może ktoś mi tutaj podpowie co w zamian .

Gdzie znajduję się   'Opis funkcji skryptu i FAQ .

dzięki za cierpliwość ale ja też jestem jak mój system .

Edited by koko123
dopisek

Może pozostać na tym dysku. Może być połączenie z internetem. Po zakończeniu procesu czyszczenia skrypt sam się wyłączy - czekaj cierpliwie. Skrypt tworzy punkt przywracania systemu, ale jak go pozostawisz to możesz przywrócić ewentualnie niepożądane zmiany (jeszcze mi się nie przydarzyło) poprze ten skrypt.

Muszę Ciebie zmartwić, bo problem tkwi prawdopodobnie w przestarzałym systemie. Rozwiązanie było zawarte w linkach dodanych przez rrroberto, zostały one jednak usunięte przy okazji przerwy serwerowej, tak jak i mój wcześniejszy wpis. Wychodzi na to, że będziesz musiał przynajmniej pobrać aktualizacje. Nie brałem tego pod uwagę, bo od około 6 m-cy nie mam już ESET-a i nie jestem na bieżąco. Poproś rrroberto o ponowne umieszczenie tych linków.

Do " 37linx3 " pewnie jest stary bo W 7 x64 ale nie będę go zmieniał .  Czy rozwiązanie " rrroberto "  traktować jako nadrzędne wobec Twojego czy jest to uzupełnienie do czynności które proponujesz .

W międzyczasie jarexpol wrzucił tobie link do najnowszego Simplix-a - jest to zbiór wszystkich dostępnych aktualizacji na twój system. Pobierz go uruchom jako "Administrator" i uzbrój się w cierpliwość. Po analizie program sam zainstaluje brakujące poprawki. Nic nie ruszaj, może wygaszać się ekran, mogą być restarty itd. czekaj aż system sam powiadomi, że został zaktualizowany. Twoje działanie w trakcie pracy programu ogranicz do ewentualnego restartu ręcznego, ale na wyraźną prośbę systemu wyświetloną na ekranie. Po tym działaniu system będzie w pełni zaktualizowany i powinna zniknąć ten problem i wiele innych ukrytych.

W Windows Update zaznacz " Udostępnij zalecane aktualizacje"

jarexpol likes this

Dobrze i dzięki kol . jarexpol  tylko tam pisze że Wind 7 Server 2008 . Nie jestem pewien otworzyłem pierwszy link . jpg 13 czy o niego chodzi ? Jeśli tak to procedura instalacji jak podałeś . Czy nie będzie konfliktu z moim Win 7 x64 Home Premium   .Servis Pack 1.

Tak zrobiłem wg  jarexpol na włączonym kablu internetu , całość trwała 5 min . Nie było samoczynnych restartów komputera . W zainstalowanych aktualizacjach mam dalej te same co wcześniej aktualizacje jpg 12 .Ponieważ zmieniłem ustawienia w Win Upd. na  " Wyszukaj aktualizacje ale pozwól ...  dostałem to jpg 14 . To mam je pobrać czy nie  .Sądziłem że  instalator z jpg13 zawiera to wszystko co będzie mi potrzebne i to on będzie tym filtrem dla mojego systemu  .

Na razie wstrzymałem się z instalacją , prosiłbym " jarexpol " o wyjaśnienie .

" jarexpol i 37linx3 " zrobione i dziękuje. Czy  teraz mam ponownie w Wind Upd zmienić ustawienia na " Nigdy nie sprawdzaj czy są ... " i  odznaczyć  " Udostępnij zalecane aktualizacje ..... "  W   " Przywracanie ukrytych aktualizacji "  mam taką  ;

Aktualizacja dla systemu Windows 7 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB971033)

Rozmiar pobieranego pliku: 1,2 MB

Typ aktualizacji: Ważna

Ta aktualizacja dla składnika Technologie aktywacji systemu Windows wykrywa programy wykorzystujące luki w zabezpieczeniach aktywacji i naruszenia kluczowych plików systemu Windows. Te programy wykorzystujące luki służą do obejścia aktywacji systemu Windows i są niekiedy dołączone do fałszywych kopii systemu Windows.

Więcej informacji:

Pomoc i obsługa techniczna:

Czy mam ją zainstalować .Prócz tego mam jeszcze i to / jpg15 / co z tym .  Wydaje mi się że już nie muszę .