Jump to content
WinClub
mooner

Internet TYLKO na 1 miesiąc

Recommended Posts

Chcę zmienić umowę UPC na tańszą, ale najpierw muszę wypowiedzieć umowę i odczekać miesięczny okres karencji.

Czyli potrzebuję w miarę OK internetu na przetrwanie jednego miesiąca. Czy ktoś potrafiłby polecić?

Musiałby to być internet tylko na 1 miesiąc (na wrzesień) bez okresu wypowiedzenia. Czyli domyślam się (choć może są inne opcje, których nie znam) będzie to tylko internet mobilny na cały dom.

Internet najlepiej aby miał jak najwięcej GB do intensywnego korzystania z internetu na komputerze oraz oglądania seriali na telewizorze. I prędkość aby te seriale się ładowały i aby zasięg obejmował większość mieszkania (ok 60 m2)

Czy 120 GB by wystarczyło na miesiąc?

Czy jest jakiś program do pomiaru transferu danych w całym domu? Nie tylko w komputerze?

Kup sobie dowolnej pojemności kartę przedpłaconą na operatora, który ma u Ciebie najlepszy zasięg i prędkość. Generalnie w skali kraju najlepsze są T-Mobile i Orange. Orange ma dobre oferty internetu na kartę. Oczywiście szukaj nie w salonie, bo tam zapłacisz jak na Batorym, tylko na Allegro. Lokalnie może być lepszy inny operator.

Gdy masz UPC, to jest multimedia. W multimedia możesz mieć internet bezterminowy, na miesiąc, czy dwa, a jak będzie piknie, to zostanie. Chociaż telewizja od nich do kitu, nawet spamują opcjonalnymi ofertami i płatnymi kanałami, ale miałem 7 lat umowę i zdarzał się krotki kaszel raz na rok, bo przełączali ponoć.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jaki okres karencji? Wypowiadasz umowę dzień przed terminem rozliczenia. Przez kolejny miesiąc masz jeszcze net. W tym czasie negocjujesz nowe warunki i po zakończeniu okresu rozliczeniowego masz nową umowę.

Co prawda ja nigdy nie obniżałem i miałem włączone od razu i potem wyrównanie ale w drugą stronę raczej też nie powinno być problemu.

@kitaro 100 zl aktywacja plus 50 zl się nie oplaca, do tego pewnie maja miesieczny okres wypowiedzenia, ale dzięki

@BartAcid jesli chce sie byc nowym klientem to trzeba odczekac miesiac, a obnizyc mi nie chcą. Poza tym ja chce bezterminowo, a na to tez się nie zgodzą przy negocjacjach. Chce po prostu najtanszą mozliwą bezterminową oferte dla nowych klientow.

W dniu 16.07.2020 o 20:20, mooner napisał:

Czy jest jakiś program do pomiaru transferu danych w całym domu? Nie tylko w komputerze?

Czy ktoś znałby odpowiedz na to pytanie? Oczywiscie mam na mysli pomiar przy internecie stacjonarnym teraz, bo w internecie mobilnym pewnie mozna sprawdzic w aplikacji/poprzez kod. Wiem, ze jest program NetWorx, ale on mierzy tylko na komputerze.

Pozdrawiam

No to chłopie słaby z ciebie negocjator. Ja mam neta z UPC i ich chamski zapis w umowie przekułem na swoją korzyść po upływie pierwszych 24-miesięcy. Sami na siebie bata ukręcili, więc mam szybszego neta 150 Mbps po starej cenie 60Mbps (płacę 30zł, a powinienem 49,99 :E I choć ich teraz krew zalewa, to nic nie mogą zrobić, bo w sądzie bym wygrał, i oni o tym wiedzą. Tak się zamiata szmaciarzy. A kolega jak miał z nimi problemy, bo się stawiali, gdy chciał zejść na niższy pakiet, to zadzwonił gdzie trzeba do głównej centrali i w mig sprawę załatwili, a też kombinowali z jakimiś karencjami i innymi cudami.

Mówisz, że masz w bloku Orange i taką mają ofertę. Albo ci dają taką samą od razu albo za miesiąc jesteś klientem Orange. Mają dwa dni na rozmyślanie, dziękujesz i się rozłączasz. Przede wszystkim składasz wymówienie z końcem okresu obowiązywania umowy i czekasz niemal do końca z decyzją bo negocjujesz też z konkurencją.

Ja jak robiłem nową to akurat rozszerzałem z bezterminowego netu na TV. Ugrałem szybszy net 300 zamiast 150. Teraz jeszcze bym nagrywarkę jednak negocjował bo czasem by się przydała.

Ogólnie tak jak Widzior, słabo negocjujesz.

Jaki masz router? Na nim może się da takie logi zrobić.

W dniu 19.07.2020 o 17:04, BartAcid napisał:

Jaki masz router? Na nim może się da takie logi zrobić.

Mam tylko router UPC, ktory i tak oddam.

Zeby moc negocjowac trzeba miec mozliwosc odejscia od stolu negocjacyjnego. Dzięki chlopaki za rady, moze rzeczywiscie slabo negocjuje, zagram ostro, a jak przegram to tak jak pisalem miesiac poczekam na jakims necie.

To równolegle rozglądaj się za routerem. Widać, że USB z obsługą modemów LTE będzie dla ciebie ważna. Reszta to jak tam wolisz i ile chcesz wydać.