Jump to content
WinClub
berthold61

Win 8,1 zawsze tak puchnie ?

Recommended Posts

Mam pytanie czy ten win 8,1 jest zawsze tak bezsensowny że puchnie w oczach ? dopiero kilka dni temu zainstalowany a on juz ma 35 GB zajętości i to u niego normalne ? jeśli tak to wywalam i drugie pytanie czy win 10 też tak się bezsensownie rozrasta ? 

dosłownie 3 lub 4 dni temu zainstalowany a dziś zajętość to 23 GB zapodałem skrypt oczyszczający i zwolnił ok 7 GB ale dalej kobyła jak stodoła , czy win 10 też rośnie tak idiotycznie ? jeśli tak to zapodaję zorin os bo nie dam systemowi całego dysku .

1 minutę temu, berthold61 napisał:

dosłownie 3 lub 4 dni temu zainstalowany a dziś zajętość to 23 GB zapodałem skrypt oczyszczający i zwolnił ok 7 GB ale dalej kobyła jak stodoła , czy win 10 też rośnie tak idiotycznie ? jeśli tak to zapodaję zorin os bo nie dam systemowi całego dysku .

Te +- 14gb to system praktycznie sam bez sterowników zajmuje (każdy) dodaj sterowniki to kolejne +- 5gb, poinstaluj programy kolejne gb,

Aha wyłącz hiberfiles bo się rozrasta i pagefiles ustaw na jedną wartość.

14GB o krystyno toż to jakieś wariactwo ,wyłączę tę hiberfiles ale coś mi każe ten system zmienić na inny 10-ka choć nie wiem czy tam też takie kwiatki ? 

3 minuty temu, berthold61 napisał:

14GB o krystyno toż to jakieś wariactwo ,wyłączę tę hiberfiles ale coś mi każe ten system zmienić na inny 10-ka choć nie wiem czy tam też takie kwiatki ? 

Na win 10 będzie to samo :)

14gb to jest nic :) co ty tam dysk emmc 16gb masz ?

Wyłączenie hibernacji:

-CMD jako admin 

powercfg -h off (enter)

Miałem dysk 320GB ale słabo chodził i włożyłem na razie 120 GB SSD a on mi go wpi****li całego , trzeba będzie win 7HP wrzucić ten okrojony on przez 3 lata nie urósł lub docelowo zorin linux 

4 minuty temu, berthold61 napisał:

Miałem dysk 320GB ale słabo chodził i włożyłem na razie 120 GB SSD a on mi go wpi****li całego , trzeba będzie win 7HP wrzucić ten okrojony on przez 3 lata nie urósł lub docelowo zorin linux 

Nwm co ty robisz ale mi jakoś system nie puchnie żaden system nie puchną od xp po 10, albo ja wiem za dużo, albo ty coś kombinujesz :E 

no przeciez normalne ze po wgraniu musi sie zaktualizowac wiec pobiera, poprawki sterowniki i to zostaje (trzeba oczyscic)

po drugie plik wymiany, hibernacja pewnie na automat ustawione i żre dysk

Pewnie masz rację bo ja zawsze totalnie okrojone wersje używałem z wyciętymi aktualizacjami a ostatnie 3 lub więcej lat na okrojonej 7-ce która po instalacji miała chyba 1,5GB a zabierała 300mb ramu więc tam nic mi nie rosło i działało a tu dziesiątki GB dla systemu i szok , w linuxach też to raczej mało zajmowało a ,8,1 wrzucałem z ciekawości na kilka minut a że na obecnym lapku mam nalepkę tego systemu to go zapodałem i mam mieszane odczucia . lubię minimalizm /

a tu dziesiątki GB dla systemu i szok

Każdy czysty system sporo waży te ponad 10gb :D 

Osobiście wole zainstalować czyściocha i pod siebie zoptymalizować :)

Nie mam aż  takiego zaparcia być może z braku czasu raczej to wynika , najlepiej chyba mocno wykastrowanego 8,1 pro zainstalować .

A później narzekanie że coś nie działa lub format potrzebny bo sie nie da naprawić problemu :D 

35 giga to jeszcze nie tak źle, co więcej przy dzisiejszych pojemnościach dysków dziwię się że to jeszcze stanowi dla kogoś problem :)

Dziś z ciekawości zainstalowałem na innym dysku win 10 pro a na naklejce mam win 8 pro i klucz z biosa pasuje do tej 8-ki natomiast do tej 10-ki już niestety nie ani podczas instalacji ani po instalacji ,to tak ma ?

Teraz, berthold61 napisał:

Dziś z ciekawości zainstalowałem na innym dysku win 10 pro a na naklejce mam win 8 pro i klucz z biosa pasuje do tej 8-ki natomiast do tej 10-ki już niestety nie ani podczas instalacji ani po instalacji ,to tak ma ?

Zapewne masz klucz do 8.1 with BING, a zainstalowałeś Win 10 Pro :D 

No w sumie nie wiem bo to nowy nabytek ale juz kilka latek ma i na naklejce pisze tylko  PRO windows 8   jak z biosu klucz wytargałem to pasuje do win 8 prof a do 10-ki nie pasuje ,zostawić ? czy jest opcja jakaś jeszcze poza aktywatorem .

2 minuty temu, berthold61 napisał:

No w sumie nie wiem bo to nowy nabytek ale juz kilka latek ma i na naklejce pisze tylko  PRO windows 8   jak z biosu klucz wytargałem to pasuje do win 8 prof a do 10-ki nie pasuje ,zostawić ? czy jest opcja jakaś jeszcze poza aktywatorem .

Wpisywałeś ten klucz z biosu, w ustawieniach 10 tam gdzie jest opcja aktywacji ?

18 godzin temu, berthold61 napisał:

na naklejce mam win 8 pro i klucz z biosa pasuje do tej 8-ki natomiast do tej 10-ki już niestety nie

Bzdura. 

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

próbowałem w czasie instalacji i klucz nie pasował

Źle, nie ma prawa pasować w tym momencie.

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

już po instalacji w system i też nie przyjmowało

Jaki komunikat?

No wczoraj to robiłem i chyba komunikat klucz produktu nie pasuje przecież nie będę zmysłał  chyba że zmodzone systemy jakoś inaczej są widoczne ale instalowałem od konusa win 10  hm faktycznie tu może być problem  tego instalowałem z naszego forum          Win_10_SlimBuild_2004_x64_19041.264_13.05.2020  a tam na planszy widnieje wersja  pro , coś źle ??