Skocz do zawartości

Co warto upgradeować do laptopa Lenovo Ideapad 320-15isk?


Nessmin556

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nic po za ramem i ssd  nie zrobi  , te modele mają  procesory AMD  albo I3  intela wlutowane w płytę.

A po co Ci w nim 32 GB ram  , 16 GB spokojnie starczy , SSD  500 GB  ( lub większy zależy od zasobności portfela ), nową pastę ( dobrą ) pod procesor, wyczyścić z kurzu i pochodzi jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nessmin556 napisał:

ale mój laptop ma tylko 2 gniazda pamięci, co to ma wspólnego z 2 razy 8 gb i 4 gb?

Oj nie czytasz dokładnie !

Tą co masz 4 GB  puścić jako samolot albo wystawić na alegro.

Kupić 2 kości w parze po 8 GB  sztuka  - teraz zrozumiałeś ?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nessmin556 napisał:

Aaaa, już zrozumiałem, mam sprzedać pamięć 4 gb i kupić 2 kości 8 gb żeby je wsadzić do gniazda, dzięki.

Oczywiście pamięci o odpowiednich parametrach  odpowiadających specyfikacji jaką podaje producent.

A dysk jak chcesz  1 TB  to polecam  Dysk SSD Silicon Power 1TB 2,5'' SATA SSD A55  mam go jako drugi w laptopie i bardzo dobrze się sprawuje , oczywiście możesz wybrać inny jaki Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  przeczytaj dokładnie  co do tych parametrów  pamięci bo coś mieszają tam.

W jednym podają że obsługuje  max  16 GB  a w drugim  max 12 GB  ,więc sprawdź  dokładnie żebyś nie kupił czegoś nie potrzebnie.

A jeszcze inne mają 4 GB  wlutowane w płytę ? .

Jeżeli  obsługuje tylko  max 12 GB  to  szukaj  8 GB  o identycznych  parametrach co masz te 4 GB  i razem masz 12 GB.

Jeżeli obsługuje  na pewno   max 16 GB  to tak jak pisałem wcześniej  2 x po 8 GB.

Sprawdź dokładnie  w specyfikacji  albo  zadzwoń do nich i się spytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Nessmin556 napisał:

ale mój laptop ma tylko 2 gniazda pamięci, co to ma wspólnego z 2 razy 8 gb i 4 gb?

Mieszasz kolego jak w ruskim czołgu , piszesz że masz dwa gniazda  ( bo i takie modele były )  a  masz jedno  gniazdo  już Ci  dokładnie napisał   jarexpol  że masz   DDR4 2133MHz  i  takie masz kupić, a czy  na pewno  16 GB  w jednej kości  to sprawdź  dokładnie  w specyfikacji  (  niby tak obsługuje do max 16 GB ,ale na płocie też pisało  dup...a  i  drzazgi  było trzeba wyciągać ! )  bo jak nie  to nie  wystartujesz laptopa.

Obsługuje 16 DDR4 2133MHz GB w jednej kości  na 100%  to taką kupujesz.

Są  wątpliwości  i problemy z 16 DDR4 2133MHz GB w jednej kości  to kupujesz  8 DDR4 2133MHz  GB  i tak   Mercedesa  z niego nie zrobisz  (  wiadomo czym więcej RAM  tym lepiej  ) , rób  z głową  nie na łapu , capu  najpierw sprawdź potem kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie był niczego pewien bez zrzutów ekranu z CPU-z albo rozebrania laptopa i wyjęcia kości (lub nie):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To jest najgorszy shit od Lenovo i ładowali tam wszystko co popadnie.

Może być wlutowana kość, może być drugi slot, ale nie musi, może być DDR4 ale również DDR3L, może obsługiwać w jednej kości 8GB i 16GB. Wiele znaków zapytania.

Ogólny zarys jest taki, że im słabszy procesor tym gorsze pozostałe wyposażenie, a że tu mamy i3 6006u, to nie spodziewałbym się cudów. Dodatkowo jeszcze do odpowiedniej konfiguracji sprzętowej blokowali bios.

Jeśli jest wyjmowalna 1 kość DDR4, to będzie to DDR4 2133MHz (zgodna z 6 gen) i max 16GB w jednej kości. Być może jest tylko wlutowana. Być może jest wlutowana + wolny slot - wtedy może być różnie, może można dodać tylko kość 8GB. W przypadku DDR3L na pewno tylko 8GB. Wiele znaków zapytania. Bez CPU-z zakładka Memory albo zdjęcia obudowy nie można z całą pewnością ustalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiktorynek napisał:

To jest najgorszy shit od Lenovo


Potwierdzam, mamuśka ma ale z i5-7200U i trybi jakby taśma się zacięła, nawet tam format nie pomógł zbytnio... :P Muszę ją namówić na SSD w końcu, żeby powrócił ten lap do świata "żywych". Jak na razie mój 7-letni E6330 w porównaniu do tamtego to niebo a ziemia.

Jest tam jeden slot RAM to na bank, bo już sprawdzałem wnętrzności tego "potwora".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie