Jump to content
WinClub
konuss

Windows 10 SlimBuild v.20H2 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 15.09,2020

Recommended Posts

Witam to jest najnowsza kompilacja systemu po wszystkich update ? :)
Ogólnie to jest najbardziej okrojona wersja systemu ? :) Będziesz ją wspierał cały czas ? :)
Myśle jak już robisz tyle tych wersji systemu wypadałoby właśnie zrobić takiego typowego kastrata który byłby nastawiony tylko i wyłącznie na największą wydajność.
Ogólnie lepiej jak zostaniesz przy domyślnym wyglądzie i ikonach. Bo naprawdę jak wprowadziłeś wcześniej te ikony typu samolocik zamiast domyślnej ikony uruchom jako admin to aż mi się słabo zrobiło :)
Ogólnie szanuje i polecam :)

Snafii likes this

Nie ogólnie jak wszystko trzeba się na czymś uczuć. Może zauważyłes ale we wszystkich modach wracam do originalnych wygladow. Tak będę rozwijał wersję bardziej okrojona. 

zbigniew59 likes this

Okej ogólnie po wielu debatach i rozwiązaniach pomysłach itd w końcu jest rozwiązanie kilku problemów. Teraz kroje nową wersję Home Pro 2004 następnie nowe Pro Slim 2004 

_Mroczny likes this

Osobiście preferuję max pokrojony system, pod wydajność i lekki bez wodotrysów z 30-40 procesów ....

Powodzenia i dzięki za wielki tród jaki wkładasz ....serdecznie Ci dziękuję i życzę zdrowia.

MrBeckham666 likes this

6 godzin temu, konuss napisał:

No ku**a mega w h... Ja tu kończę moda a oni wydają aktualizację :/

panie konuss jak multum wersji za dużo to roboty robi :) to myśle że warto się zastanowić nad jedną wersją ale rozwijaną na porzadnie :) Myśle że to dobry pomysł jak brak czasu doskwiera :)

też jestem za jedną wersją i zrobiłbym głosowanie: home czy pro. 

nie wiem czy jest sens robienia modyfikacji na najnowszych aktualizacjach. lepiej na stabilnej niż czekać aż microsoft albo naprawi albo cofnie zmiany. 

osobiście gdybym sam robił modyfikacje to na dzień dobry wyłączył bym aktualizacje albo usunął moduł windows update.

po za bibliotekami: directx x9, framework 3.5, chętnie bym widział notepad+ i 7zip. modyfikacja menu start przy pomocy innych aplikacji nie ma sensu.

37 minut temu, wiemar napisał:

też jestem za jedną wersją i zrobiłbym głosowanie: home czy pro. 

nie wiem czy jest sens robienia modyfikacji na najnowszych aktualizacjach. lepiej na stabilnej niż czekać aż microsoft albo naprawi albo cofnie zmiany. 

osobiście gdybym sam robił modyfikacje to na dzień dobry wyłączył bym aktualizacje albo usunął moduł windows update.

po za bibliotekami: directx x9, framework 3.5, chętnie bym widział notepad+ i 7zip. modyfikacja menu start przy pomocy innych aplikacji nie ma sensu.

Chyba nie wiesz co piszesz - usunąć windows update. Gdyby to było takie proste i możliwe to już dawno byłoby to zrealizowane.

Głupotą jest dawanie tylko jednej wersji, szczególnie, że każdy ma inny klucz nie mówiąc, że od home klucz jest tańszy (i częściej spotykany w laptopach konsumenckich). Różnica w wielkości obrazu żadna, a jądro jest to samo - różnica tylko w usługach.

34 minuty temu, SilverShai napisał:

Chyba nie wiesz co piszesz - usunąć windows update. Gdyby to było takie proste i możliwe to już dawno byłoby to zrealizowane.

Głupotą jest dawanie tylko jednej wersji, szczególnie, że każdy ma inny klucz nie mówiąc, że od home klucz jest tańszy (i częściej spotykany w laptopach konsumenckich). Różnica w wielkości obrazu żadna, a jądro jest to samo - różnica tylko w usługach.

widziałem na teamos system z wyciętym windows update. w aktualizacje i zabezpieczenia nie było zakładki windows update ani w usługach :D niestety ale nie dało się zainstalować przez to jeżyka polskiego

3 godziny temu, wiemar napisał:

widziałem na teamos system z wyciętym windows update. w aktualizacje i zabezpieczenia nie było zakładki windows update ani w usługach :D niestety ale nie dało się zainstalować przez to jeżyka polskiego

w niektórych modyfikacjach na tym forum da radę doinstalować Język Polski ale nie polecam bo mi sie wykrzaczało parę razy i zrezygnowałem z modyfikacji w języku angielskim

4 godziny temu, SilverShai napisał:

TO JEST OGÓLNIE BARDZO PROSTE PO PROSTU NIE CHCE TEGO ROBIC . BO NP NIE KTÓRZY  jak ja pobieraja sobie sterowniki automatycznie do systemu lub inne rzeczy po to zostawiam Windows Update ;D

zbigniew59 likes this

Można prosić o pomoc ,pliki txt nie można otworzyć wyskakuje jakieś okno Filefacts.net nawet z programów nie można wyszukać notatnika. Można to jakoś naprawić czy doinstalować .

U mnie czyszczenie dism++ folderu WinSxS usuwało  systemowy notatnik. Dziwne ale tak było.

Nie potrafiłem go przywrócić ale pomogło zainstalowanie notepad++

Teraz już nie czyszczę tego folderu.

Godzinę temu, szuwarek102 napisał:

Pytanie do Autora tego moda można jakoś dodać notatnik.

Również zrobiłeś czyszczenie DISM? 

Teraz ja mam pytanie do wszystkich. Powiedzcie mi proszę. Czemu robicie czyszczenie DISM - magazynu WinSxS ledwo po instalacji systemu. Co to ma mieć za cel? 

1 godzinę temu, konuss napisał:

Teraz ja mam pytanie do wszystkich. Powiedzcie mi proszę. Czemu robicie czyszczenie DISM - magazynu WinSxS ledwo po instalacji systemu. Co to ma mieć za cel? 

hehe ja robię zwykłe czyszczenie wbudowane w windowsa po instalacji i nie używam żadnych innych programów i nie mam żadnego problemu z laptopem...

Oczyszczenie DISM - Elementy WinSxS zaraz po instalacji jest bez sensu - opcja skanuj - zmniejsz rozmiar o 0%

Mimo to zrobiłem z ciekawości o dziwo Notatnik nie zniknął ?? a może zrobiliście Odchudzanie systemu ???

Ja mówiłem o czyszczeniu programem dism++ a nie systemowym DISM.

Byłem ciekawy ile jeszcze dodatkowo wyczyści

Przechodziłem każdą opcję czyszczenia po kolei wraz z większa kompresją LZX I dopiero przy czyszczeniu WinSxS notatnik zniknął.

Powtarzałem to kilka razy.