Jump to content
WinClub
Kocurek7979

Dysk HDD 500 GB WD 500 AAKX WD Blue bad sektory.

Recommended Posts

Witam.

Posiadam dysk twardy opisany w temacie postu. Dodam jeszcze, że jest to dysk WD Blue produkcji tajlandzkiej. Dysk ten mi się kompletnie wysypał tzn. prawdopodobnie na całej jego powierzchni występują bad sektory. Program

" MiniTool Partition Wizard " od razu po podłączeniu tego dysku podaje komunikat " Bad disk ".  Nie mam pojęcia jak doszło do tego, aby na całym dysku były same bad sektory. Dysk na pewno mi nie upadł. 

Moje pytanie, czy ten dysk jest jeszcze do uratowania (jakiś program lub programy)? Posiadam system Windows 10 Pro w wersji polskiej. Dysk był mało używany.

Wrzuć SMART z jakiego kol wiek programu dla tego dysku. Jak Low Level format nie pomaga to bym go na straty spisał. Os zmęczył się i już mu się obszar zapasowy skończył. Bywa.

Jak na 5, 195 i 196 masz gdzieś liczbę większą od przypuśćmy 200 to dysk na złom.

Możesz spróbować Mhdd zerowanie i remap Tylko jak duzo błednych sektorów ja bym juz tam ważnych danych nie trzymał

Żeby MHDD widzał dyski sata musisz zmienić w biosie z ahci na ide ( moze ktoś polecić równie dobry program typowo do nowszych dysków ??)

jeżeli chcesz próbować zachować danych resztkę hddregenarator można zobaczyć co ci powie też

Dodam że mam jeszcze dyski 80gb Seagate ata z bad sektorami które do dziś głośno wolno ale wciąż po 20 latach działają i wciąż mam tam 50gb mp3

Ale odradzam trzymania ważnych na takich dyskach bo do cieżkiej pracy na system one już sie nie nadają

mhdd iso [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

regenerator i mhdd znajduje sie na live cd tym 

Ludzie odstawcie archaiczne MHDD jak jest dużo nowsza VICTORIA która jest rozwinięciem MHDD, działa z okienek i nic w biosie nie trzeba przestawiać.

Poza tym już się zdarza, że IDE czy tam pochodna nie da się ustawić w nowych BIOSach/UEFi więc MHDD jest nieprzydatne.

14 godzin temu, Kocurek7979 napisał:

Nie mam pojęcia jak doszło do tego, aby na całym dysku były same bad sektory.

Wystarczy jeden niefortunny upadek dysku, żeby uzyskać taki efekt, poprzez problem z głowicą lub jej napędem. 

remap i zerowanie moze zrobic kazdym narzedziem do dysku

12 godzin temu, BartAcid napisał:

Ludzie odstawcie archaiczne MHDD jak jest dużo nowsza VICTORIA która jest rozwinięciem MHDD, działa z okienek i nic w biosie nie trzeba przestawiać.

Poza tym już się zdarza, że IDE czy tam pochodna nie da się ustawić w nowych BIOSach/UEFi więc MHDD jest nieprzydatne.

ja wciąż lubię skanować dyski mhdd ponieważ jest najszybszy i co do tej pory zauważyłem bardzo dokładny Znam Victorie czasem uzywam jest ow iele wolniejszy

Każdy kto używał MHDD wie o czym mówie

Archaiczne to już raczej hdd 

teraz przecież ssd rządzą a nie dlugo pewnie m2 zamiast sata

W dniu 14.08.2019 o 09:48, BartAcid napisał:

Wypróbowałem podany tutaj w poście program VICTORIA, niestety same błędne sektory. Ktoś wspomniał, że dysk mógł upaść - u mnie na pewno nie upadł. Dysk był zamawiany przez internet - kurier, dostawca dysku mógł go upuścić? Tego to już się chyba nie da sprawdzić. Uszkodzeń mechanicznych na dysku nie zauważyłem. Jest jakaś możliwość  jego odratowania, czy nowy dysk?

11 minut temu, Kocurek7979 napisał:

Wypróbowałem podany tutaj w poście program VICTORIA, niestety same błędne sektory. Ktoś wspomniał, że dysk mógł upaść - u mnie na pewno nie upadł. Dysk był zamawiany przez internet - kurier, dostawca dysku mógł go upuścić? Tego to już się chyba nie da sprawdzić. Uszkodzeń mechanicznych na dysku nie zauważyłem. Jest jakaś możliwość  jego odratowania, czy nowy dysk?

Kolego do banku ziemnego  i do sklepu po nowy !.

On nie musiał Ci upaść , małe przepięcie i to samo co upadek  , to już nie te dyski  co kiedyś , nie te materiały  itd...  ekologia.

Choć byś   nie wiem co wyprawiał  z nim to już szmelc.

4 minuty temu, renatan napisał:

ja odratowałem ezex-a ...zmieniając walnieta tasmę

Ty zrobiłeś kosmetykę  a on by musiał robić kapitalkę  tego dysku .

4 minuty temu, woj_ani217 napisał:

Ty zrobiłeś kosmetykę

tak tylko jak zobaczyłem ile badów pokazało w Viktorii to myslałem że sie pochlastam :) oczywiści zrobiłem tez wczesniej zerowanie 

4 minuty temu, renatan napisał:

tak tylko jak zobaczyłem ile badów pokazało w Viktorii to myslałem że sie pochlastam :) oczywiści zrobiłem tez wczesniej zerowanie 

Ale taśma  jak może się uszkodzić ? , jedynie  " przysmażyć "  przepięciem  bo kto tam grzebie paluchami ? - raczej  bardzo rzadka   przypadłość ? , nie pamiętam kiedy wymieniałem  taśmę.

No  ale różne  cuda  się zdarzają  i to takie że człowiekowi nawet do głowy by to nie przyszło ;)

Guest

Seagate i WD to już śmieci. Tak samo jak Mercedesy. To już nie te czasy co kiedyś. Dzisiaj bywa często tak że, sprzęt noName i mało znanych firm działa 3x dłużej jak firmówki. To samo z telefonami, największa padaczka = Samsung. Ja od lat użytkuję tylko HGST (z wpisem Made in Japan) i problemów nie ma. 

9 minut temu, 9898989898 napisał:

Seagate i WD to już śmieci. Tak samo jak Mercedesy. To już nie te czasy co kiedyś. Dzisiaj bywa często tak że, sprzęt noName i mało znanych firm działa 3x dłużej jak firmówki. To samo z telefonami, największa padaczka = Samsung. Ja od lat użytkuję tylko HGST (z wpisem Made in Japan) i problemów nie ma. 

I tu masz rację dzisiaj to jak gra w ToTo   trafisz OK albo  D.....a blada kibel albo do wymiany  nie ma reguły  .

Kupiłem do laptopa jako drugi  dysk  Dysk SSD Silicon Power 1TB 2,5'' SATA SSD A55   i sprawuje się bardzo dobrze  a tyram nim jak rolnik   ziemię.

dziwne bo HGST to było nic innego tylko Hitachi Global Storage Technologies  należący do niedawna do Western Digital czyli WD a skoro piszesz że WD to.. :L

edit

odsyłam do PClab [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

45 minut temu, Kocurek7979 napisał:

Dysk był zamawiany przez internet - kurier, dostawca dysku mógł go upuścić? 

chłopie co ty piszesz, Pracowałem kiedyś na magazynie hurtowni i serwis sprzętu komputerowego  w tej firmie ACTION. Szkoda gadać, brak słów 

Masz rację ale WD  dzisiejszy to nie to co kiedyś  , tak samo Segate  - do dzisiaj mam   WD  2GB  ( ma chyba z 20 lat )  i czuje się dobrze.

4 minuty temu, marcelgg napisał:

chłopie co ty piszesz, Pracowałem kiedyś na magazynie hurtowni i serwis sprzętu komputerowego  w tej firmie ACTION. Szkoda gadać, brak słów 

Dla tego  dzisiaj to ToTo lotek  i  modlitwa  żeby wcześniej nim nie rzucali .

Milion postów tego dysku nie naprawi. Dysk złom koniec kropka. Możesz go używać jak stopera do drzwi lub przycisk do papieru.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

29 minut temu, Kocurek7979 napisał:

jakich firm dyski HDD są dobre?

A tu umiesz czytać ze zrozumieniem? ŻADNYCH !!! Nie ważne jaki HDD kupisz, wszystko zależy od sztuki, taka komputerowa rosyjska ruletka. Ja mam 2TB Toshibe P300 i chodzi od 2 lat, a kierowałem się tylko ceną.