Skocz do zawartości

MHDD - USB


GauSon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie wiem czy temat otwieram w odpowiednim dziale - jeśli nie to wybaczcie! Ale o co mi chodzi?! Czy jest tutaj ktoś kto jest wstanie wytłumaczyć w jaki sposób można robić dokładnie to samo z dyskami podłączonymi do SATA w programie MHDD co z dyskami podłączonymi pod USB (np. pendrive)? Główkowałem nad dodaniem sterownika i odpowiedniej linijki do pliku config ale bez zmian..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHDD nie działa z dyskami podłączonymi do USB.

MHDD nie służy do zerowania pamięci flash (pendrive, karta pamięci).

Do pamięci flash mogę ci polecić Low Level Format Tool.

Pamięci flash ze względu na kontroler mogą być zgłaszane jako dysk wymienny lub jako dysk twardy. Te drugie po wyzerowaniu muszą mieć ponownie założone tablice partycji, czyli de facto zainicjowane w zarządzaniu dyskami. Wszystko ma swoje zalety i wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezusie miły :X Czo ja czytam :X
1. Wrzuć owy sterownik do głównego folderu mhdd 
2. Dopisz linijke od konfigu by wczytał owy sterownik
3. w biosie musi byc ustationa pracy dysku IDE (Ani Raid Ani Ahci. IDEEEEEEE)
jak masz owe 3 rzeczy to bez problemowo zacznie Ci MHDD wszystko czytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał program Victoria, możesz go użyć z pozycji Windowsa. I nie musisz się bawić w bootowanie.

Victoria jest ogólnie lepszym programem od MHDD. Obsługuje więcej dysków i działa pod systemem 64bit.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast MHDD polecam Active@ KillDisk który też można nagrać jako obraz startujący bootowalny jeśli komuś na tym zależy i ten program nie ma żadnych limitów typu USB, AHCI i inne a według mnie w roli zerowania sprawdza się najlepiej. Jeśli komuś nie zależy by zerować w bootowalnym systemie to polecam HDD Low Level Format Tool v4.40 z poziomu windowsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powiedzieć, to jak zawsze wszystko ma swoje zalety i wady oraz górę biorą przyzwyczajenia. Ja wyrażę swoją osobistą opinię.

MHDD - uważam, że jest najlepszy do zerowania pod kątem naprawy bad sectorów logicznych dysków HDD oraz do remapowania bad sectorów fizycznych (nienaprawialnych). Wadą jest brak aktualizacji przez co nie działa na nowych sprzętach (z reguły od 4 gen wzwyż - zależne od biosu).

LLFT - uważam, że jest najlepszy do zerowania pendrive i kart pamięci oraz do szybkiego usunięcia tablic partycji w dyskach, czy szybkiego usunięcia małych partycji systemowych, z którymi nie radzi sobie systemowe zarządzanie dyskami. Niestety program uruchamiany spod Windows nie jest tak skuteczny w przypadku zerowania pod kątem usunięcia bad sectorów logicznych. Uwaga - tego programu nie lubią dyski Seagate 2,5" 1TB 5400rpm ST1000LM024(odpowiednik Samsung HN-M101MBB) standardowo montowane w laptopach. Udało mi się uwalić kilka tych dysków podczas zerowania za pomocą LLFT.

 

Generalnie praktycznie do wszystkiego najlepiej używać narzędzi bootowalnych. Niestety Windows ma dużo ograniczeń i nie jest tak bezpieczny.

RemixPL1994 i eidur lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie