Skocz do zawartości

Windows 10 Home Pro RS6 v.1909 {x64} by KoNuSS (esd) PL] 2020] - 09.07.2020


konuss

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem Twój mod i ścinało mi gierki, więc zainstalowałem czysty obraz z media creation tool, to samo. Zainstalowałem starszą wersję 1903 (oryginalny obraz z microsoftu) i nie było problemu, później zaktualizowałem do 1909 przez win update i też nie było problemu. Build ten sam. Wszystko przeinstalowałem jeszcze raz mając dokładnie te same stery, konfigurację itp. Zauważyłem, że w LatencyMon wartość DPC Latency wyniosła 100+ od sterownika nvidii na obrazie z media creation tool. Nie było tego problemu na 1903 + update do 1909.

 

Ktoś, kto ma normalnego pc (nie lapka...) może sprawdzić wartości w programie LatencyMon ? Wcześniej miałem od 3 do 20, a teraz skacze od 60 do 200 średnio będąc na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Straszy napisał:

Zainstalowałem Twój mod i ścinało mi gierki, więc zainstalowałem czysty obraz z media creation tool, to samo. Zainstalowałem starszą wersję 1903 (oryginalny obraz z microsoftu) i nie było problemu, później zaktualizowałem do 1909 przez win update i też nie było problemu. Build ten sam. Wszystko przeinstalowałem jeszcze raz mając dokładnie te same stery, konfigurację itp. Zauważyłem, że w LatencyMon wartość DPC Latency wyniosła 100+ od sterownika nvidii na obrazie z media creation tool. Nie było tego problemu na 1903 + update do 1909.

 

Ktoś, kto ma normalnego pc (nie lapka...) może sprawdzić wartości w programie LatencyMon ? Wcześniej miałem od 3 do 20, a teraz skacze od 60 do 200 średnio będąc na 100.

Witam,
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mam ścinki w grach na pierwszym modzie .449 ale może to sterownik?
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

istnieje opcja przywrócenia Centrum Akcji w tym modzie? czy jego składniki są doszczętnie wycięte z systemu bez możliwości przywrócenia?

 

pozdrawiam

 

@edit

 

ok, dla zainteresowanych tematem:

klucz   =>   HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Explorer

wartość => DisableNotificationCenter ustawić na 0

relog i Centrum Akcji jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 17:38, Tomii napisał:

Witam,
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mam ścinki w grach na pierwszym modzie .449 ale może to sterownik?
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pozdro

IHf9IYT.png

 

Niezły masz tam rozpiernicz :O na .418 czasem skacze do 20-30, 100 się zrobi jak jest jakaś akcja z wykorzystaniem grafiki (to normalne). Podejrzewam, że płytę masz od gigabyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny mod (dopiero zaczynam testy), ale już znalazłem błąd ortograficzny ;)

PPM na pulpicie -> Restart Explorer -> w menu tej funkcji jest "Restartuj z  Pauzom" zamiast "Restartuj z pauzą".

 

Jak to jest z wyszukiwaniem? Jak wylatuje Cortana, to szybkie wyszukiwanie funkcji w systemie nie działa, czy można to jakoś włączyć?

 

EDIT:

Jeszcze jedno: wyleciał z systemu i nie ma możliwości dodania komendą powershellową Windows Subsystem for Linux. Co można z tym zrobić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Shiryu napisał:

Fajny mod (dopiero zaczynam testy), ale już znalazłem błąd ortograficzny ;)

PPM na pulpicie -> Restart Explorer -> w menu tej funkcji jest "Restartuj z  Pauzom" zamiast "Restartuj z pauzą".

 

Jak to jest z wyszukiwaniem? Jak wylatuje Cortana, to szybkie wyszukiwanie funkcji w systemie nie działa, czy można to jakoś włączyć?

 

EDIT:

Jeszcze jedno: wyleciał z systemu i nie ma możliwości dodania komendą powershellową Windows Subsystem for Linux. Co można z tym zrobić? ;)

Na problem z wyszukiwaniem możesz zainstalować np startisback

 

Shiryu lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Shiryu napisał:

Fajny mod (dopiero zaczynam testy), ale już znalazłem błąd ortograficzny ;)

PPM na pulpicie -> Restart Explorer -> w menu tej funkcji jest "Restartuj z  Pauzom" zamiast "Restartuj z pauzą".

 

Jak to jest z wyszukiwaniem? Jak wylatuje Cortana, to szybkie wyszukiwanie funkcji w systemie nie działa, czy można to jakoś włączyć?

 

EDIT:

Jeszcze jedno: wyleciał z systemu i nie ma możliwości dodania komendą powershellową Windows Subsystem for Linux. Co można z tym zrobić? ;)

Dzięki poprawiam :)

4 godziny temu, Shiryu napisał:

Fajny mod (dopiero zaczynam testy), ale już znalazłem błąd ortograficzny ;)

PPM na pulpicie -> Restart Explorer -> w menu tej funkcji jest "Restartuj z  Pauzom" zamiast "Restartuj z pauzą".

 

Jak to jest z wyszukiwaniem? Jak wylatuje Cortana, to szybkie wyszukiwanie funkcji w systemie nie działa, czy można to jakoś włączyć?

 

EDIT:

Jeszcze jedno: wyleciał z systemu i nie ma możliwości dodania komendą powershellową Windows Subsystem for Linux. Co można z tym zrobić? ;)

Ogólnie zacząlem wycinać ten komponent przy montażu. Mogę go przywrócić przy następnym modzie 

4 godziny temu, Crazy36 napisał:

Na problem z wyszukiwaniem możesz zainstalować np startisback

 

Hmmm o jaki problem z wyszukiwaniem chodzi. Ponieważ w Eksplatorze Plików wyszukiwanie naprawiłem i działa w 100 %. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 22:58, Straszy napisał:

Zainstalowałem Twój mod i ścinało mi gierki, więc zainstalowałem czysty obraz z media creation tool, to samo. Zainstalowałem starszą wersję 1903 (oryginalny obraz z microsoftu) i nie było problemu, później zaktualizowałem do 1909 przez win update i też nie było problemu. Build ten sam. Wszystko przeinstalowałem jeszcze raz mając dokładnie te same stery, konfigurację itp. Zauważyłem, że w LatencyMon wartość DPC Latency wyniosła 100+ od sterownika nvidii na obrazie z media creation tool. Nie było tego problemu na 1903 + update do 1909.

 

Ktoś, kto ma normalnego pc (nie lapka...) może sprawdzić wartości w programie LatencyMon ? Wcześniej miałem od 3 do 20, a teraz skacze od 60 do 200 średnio będąc na 100.

Mam dokładnie to samo. System muli jakby w tle działało coś dużego. Musiałem wrócić do 1903 i zainstalować aktualizacje do 1909 manualnie aby system był tak samo szybki jak przed formatem.

Nawet taki głupi steam potrafił się odpalać 10-15 sekund, a mam SSD NVMe i 12 wątkowego cepa. Na 1903 to kwestia 2-3 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zbigniew59 napisał:

Jak sami piszecie - Musiałem wrócić do 1903 i zainstalować aktualizacje do 1909 manualnie - to jest także na orginale - to nie wina autora - szukajcie rozwiązania w innych tematach.

Ale ja nie napisałem, ze to wina autora. Przeróbka rakieta. Po prostu sam się głowiłem, co jest, że system chodzi jak żółw.

 

 

Jak można manualnie ściągnąć oryginalny obraz 1903 ze strony Ms? Co bym nie zrobił na ich stronie to ściąga 1909.

Ja korzystałem ze strony winbase, a tam mają dosyć stary obraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konuss napisał:

Dzięki poprawiam :)

Ogólnie zacząlem wycinać ten komponent przy montażu. Mogę go przywrócić przy następnym modzie 

Hmmm o jaki problem z wyszukiwaniem chodzi. Ponieważ w Eksplatorze Plików wyszukiwanie naprawiłem i działa w 100 %. 

Kolega Shiryu zapytał " Jak to jest z wyszukiwaniem? Jak wylatuje Cortana, to szybkie wyszukiwanie funkcji w systemie nie działa, czy można to jakoś włączyć? " a ja zaproponowałem startisbacka na brak wyszukiwania w starcie bo oto mu chyba chodziło.PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno chodzi o wyszukiwanie na pasku zadań - nie w exploratorze - bez instalacji innych aplikacji do menu start.

 

Wyjaśnij dlaczego usuwasz cortanę zamiast ją wyłączać - czy to taki duży zysk? - gdy ją tylko wyłączysz będzie działać wyszukiwanie na pasku i skończą się te dziesiątki postów na temat wyszukiwaNIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, zbigniew59 napisał:

Pewno chodzi o wyszukiwanie na pasku zadań - nie w exploratorze - bez instalacji innych aplikacji do menu start.

 

Wyjaśnij dlaczego usuwasz cortanę zamiast ją wyłączać - czy to taki duży zysk? - gdy ją tylko wyłączysz będzie działać wyszukiwanie na pasku i skończą się te dziesiątki postów na temat wyszukiwaNIA.

Hmmm czemu nie dość miejsce na dysku nie dużo bo 200-300 MB. To fakt że to czyste zło. Inaczej tego nie określe :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, konuss napisał:

Dzięki poprawiam :)

Ogólnie zacząlem wycinać ten komponent przy montażu. Mogę go przywrócić przy następnym modzie 

Hmmm o jaki problem z wyszukiwaniem chodzi. Ponieważ w Eksplatorze Plików wyszukiwanie naprawiłem i działa w 100 %. 

Super tempo :) Dzięki :)

WSL jest całkiem przydatny w pewnych specyficznych zastosowaniach. Jeśli wrzucisz tylko możliwość jego instalacji, będzie super :)

A z wyszukiwaniem, to jak ktoś tu już rozszyfrował: chodziło o wyszukiwanie aplikacji i ustawień w menu start. Ale poradziłem sobie dodatkowym programem, więc luz.

 

Dzięki za ogrom pracy, widać w tym troskę, żeby wszystko było idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca w czym jest problem, ale u mnie system nie działa stabilnie. Musiałem już kilka razy zrestartować go klawiszem "F13" :o

Objawy są takie, że mam 3 aplikacje przypięte do paska szybkiego uruchamiania: FF 56 x64 portable, Thunderbird 68.2.2 portable i zainstalowany po odpaleniu systemu Total Commander 9.22a x64. Dwa pierwsze programy są na dysku talerzowym, ostatni na SSD c:

Zdarzyło się parę razy tak, że próbując odpalić któryś z programów system zwisał - raz z błędem utraty współpracy explorer.exe z systemem. Nie ma reguły który program był odpalany. Dodam oczywiście, że na "starym" systemie nie było takich problemów, a z racji że programy portable - nie były ruszane.

Na systemie zainstalowane jedynie Comodo IS v12, Office 2019 i StartIsBack 2.8.9. Po instalacji zaktualizowane sterowniki do każdego sprzętu (z racji "wiekowego" sprzętu - nie mogę wziąć sterowników ze strony producenta, więc poszły dedykowane Intela i Realteka). Wiekowy sprzęt to taki, który ma i5-3570K, płytę Asus P8Z68-V LX i 8 GB RAM ;)

 

Gdyby nie to, to system bardzo fajnie odchudzony z wiekszości niepotrzebnych bzdur. Generalnie nie ma z nim problemów, no może oprocz tego, że LatencyMon trochę grymsi na sterownik USBPORT.SYS (wartości ~1400), ale w internetach nie znalazłem rozwiązania na ten "problem" (choć w codziennej pracy to aż tak bardzo nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie