Jump to content
WinClub
dertyh

Microsoft Office 2007 PL [multiversion]

Recommended Posts

Wersje portable Microsoft Office zawsze robiły jakieś problemy, nawet 2007 się wysypywała. M$ Office to kobyła, zależna od wielu innych uslug, których w portable nie idzie zintegrować, stąd takie wersje powodują problemy, z resztą nie są to wersje oficjalne a robione przez "niggerów" :trollface:

Ogólnie do podstawowych zadań istnieją działające wersje portable pakietów Office 2003, 2007, a nawet 2010. Trzeba testować co działa, a co nie. Swego czasu miałem bogaty zestaw, ale już nie posiadam - nie jestem chomikiem. ;)

W dniu 22.07.2017 o 10:24, gaza napisał:

może ktoś wrzucić link do wersji multi ?

Proszę:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (enterprise)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (multiversion)

Guest koper

Linki nie działają. Mi Office zajmuje tylko 1,27 GB a ten aż 2.88 GB czemu?

Guest koper

Ja mam tylko do Microsoft Office 2007 Enterprise:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W takim razie czy SP3 integruje się tak samo jak zwykłe aktualizacje, tzn. przez wrzucenie wyodrebnionych plików SP2 i SP3 do folderu UPDATES? Próbował ktoś? Wiem, że pojedyncze SP tak wchodzą.

Więc tak... Instalacja z plikami z SP2 i SP3 przebiegła pomyślnie. Informacje o programach zawierają wpisy "SP3" i dokumenty można zapisywać do pdf i xps bez instalacji dodatków, czyli OK. Jednak SP3 ma już 6 lat, a chcę zrobić instalkę na dzień dzisiejszy, dlatego pobieram wszystko dla Office 2007 za pomocą WSUS Offline. Zaznaczyłem też "Include ServicePacks" i teraz nie wiem, czy pobrane pliki zostaną powtórzone z tymi z pobranych wcześniej SP, czy również je dodać. Pliki sprawdzę po pobraniu. Mam tylko nadzieję, że uda mi się zmieścić to na DVD... ledwo minęła połowa, a objętość plików (aktualizacji cab) zbliża się do 3 GB. Pomyślnie utworzony obraz wrzucę do tematu. W razie jakichś pomysłów proszę o wskazówki. ;)

Tylko SP3(zawiera wszystkie wcześniejsze SP) + poprawki. Wszystko wrzucasz do katalogu Updates. SP3 + poprawki muszą być rozpakowane do formatu msp i najlepiej odfiltrowane dla języka pl-PL(mneijszy rozmiar i mniej śmieci).

Tak to musi wyglądać:

Przechwytywanie0.jpg

Przechwytywanie1.jpg

Nawet na stronie MS jest info, że instalacja SP3 wymaga zainstalowanego SP1 lub SP2. To prawda? Któryś z nich jest wymagany, czy nie? Druga rzecz, to to, że aktualizacje zajęły  trochę ponad 4 GB, wiec o DVD nie myślę. Zostanę przy SP3. Acha... WSUS Offline pobrał do folderu o2k7 trzy pliki:
office2007sp3-kb2526086-fullfile-pl-pl.exe
excelviewer2007sp3-kb2526302-fullfile-pl-pl.exe
powerpointviewer2007sp3-kb2526298-fullfile-pl-pl.exe
czyli są osobne SP3 dla excelviewer i powerpointviewer. Je też wyodrębnię i dodam do plików wyodrębnionych z wcześniej pobranych SP2 i SP3. Nie wiem tylko, czy potrzebne są pliki z SP2... :/

Pliki aktualizacji po SP3 pobrane przez WSUS Offline wyglądają tak...
globalne:

i tak dla pakietu PL:

Sprawdzę najpierw, czy czysta instalka wymaga któregoś z poprzednich SP, by móc zainstalować SP3. Jeśli nie to miód, bo zaoszczędzę trochę miejsca. Wszystkie aktualizacje z pewnością nie zmieszczą się na DVD razem z Office 2007 z tego tematu, dlatego wrzucę tyle, ile się da oprócz najnowszych. W pierwszym folderze są jeszcze 2 pliki exe, z którymi zrobię... nie wiem jeszcze co, ale o tym jutro. ;)

Kiedyś robiłem taka full Installkę, szybko zrezygnowałem. Co miesiąc weryfikacja. Teraz mam tam jakąś z 2015/16 i instaluje to co WU przyniesie. Na tamten czas i tak miałem około 20 plików instalowanych skryptem po głównej instalce.

Dodatkowo także instalowałem też pakiet zgodności dla nowych formatów Office.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

A tutaj piszą co innego:

Screenshot_20170917-092437.png

Z tego zrozumiałem, że aby zainstalować SP3, należy mieć w systemie SP1 lub SP2.

Czy nie jest tak, że WU pobiera i instaluje tylko te poprawki, które mają zastosowanie dla obecnie zainstalowanego Office? Czyli nie dla wszystkich wersji/edycji. Tak?

Przecież tą są obsługiwane produkty, czyli jak masz już zainstalowany SP1 lub SP2, to nic nie szkodzi - wywali starsze pliki. Ty do aktualnego pakietu w katalogu Updates musisz koniecznie wywalić wszystko z tego folderu.

Czy nie jest tak, że WU pobiera i instaluje tylko te poprawki, które mają zastosowanie dla obecnie zainstalowanego Office?

Tak, dlatego zainstaluj testowo najbogatszą wersję i wszystkie składniki. Dzięki temu zyskasz wszystkie poprawki, które wrzucisz do katalogu Updates. Nic nie szkodzi jeśli będzie ich więcej niż dla instalowanej wersji w danym momencie, po prostu nie zainstaluje zbędnych składników.

Office 2007, 2010, 2013, 2016 można aktualizować tą metodą(przez katalog Updates), z tym, że niewielkie problemy są z pakietem 2010(oczywiście przez kombinacje MS).

Office 2000, XP, 2003 trzeba aktualizować przez Office Integrator.

P.S. Poczekałbym jeszcze miesiąc z tą aktualizacją Office 2007 - 10.10.2017 kończy się wsparcie dla Office 2007 i wyjdą ostatnie poprawki. Wtedy jak ktoś będzie chętny, to może dodać te aktualizacje final do multiversion i będzie gotowy pakiet AIO na "amen".

Nic znaczącego nie pojawi się już w ostatnich aktualizacjach, prócz ewentualnej aktualizacji, która będzie przypominać, że wsparcie dla produktu kończy się, czy innych tego typu głupot utrudniających życie i zachęcających  do zakupu "aktualnej" wersji/licencji Office. ;)

Hehehe... a gdzie Twój optymizm? Może i wyjdzie coś takiego jak przypomnienie(nie wiem co planuje MS - można tego nie dodawać przecież), ale do Office 2003 nie wyszło. Na pewno wyjdą ostatnie aktualizacje zabezpieczeń i ostatnie listy do Outlook. Nie wiem jak będzie później ze wsparciem dla niektórych składników pakietu zgodności, które Office 2007 ma wbudowane?

P.S. Z resztą podmiana na nowsze pliki jest dziecinnie prosta. Rozpakowujesz nowe poprawki i wklejasz do folderu Updates, potwierdzając zamianę starszych. ;)

Więc tak...

1. Różne pliki MSP (o tych samych nazwach w różnych CABach) nie mogą być* różnymi buildami tego samego, bo różnią się niekiedy rozmiarem 100MB, a ich daty (oryginalne) kilkunastoma sekundami, co sugeruje, że mogą być to "te same" łatki, ale np. dla różnych edycji Office'a, gdzie łatki również mogą różnić się funkcjonalnością. Informacje o pliku MSP (wersja poprawki znajdująca się z zakładce Tytuł) również są niespójne i nie można po nich poznać, który jest nowszy. Trudno też jest wyobrazić sobie, że ktoś w 20 sekund skompilował nowy build poprawki, różniący się o 100MB od poprzedniego. Wnioskuję więc, że dla instalki Multi potrzebne są wszystkie wersje tych plików (tak jak pobiera je WSUS Offline, który nie wie, na jakiej edycji będzie my to instalować i pobiera wszystko). Powtarzające się MSP dodawałem poprzez dopisanie kolejnego numeru do nazwy pliku. Pozostaje wierzyć, że instalator po wyborze edycji wybierze właściwą poprawkę. Naciągane - wiem, jednak jestem optymistą. ;)
  2. Tak zrobiona instalka Multi zajmie prawie całą DVD9, dlatego - chcąc umieścić to na DVD5 - usuwałem kolejne poprawki od najnowszej aż ujrzałem 32MB wolnego miejsca. Ostatnie łatki są z października 2015. To i tak sporo od czasu SP3. Dużo mniej do zassania z MU. To też sprawia, że nie ma sensu czekać na ostatnie aktualizacje, skoro te sprzed dwóch lat się nie mieszczą. DVD9 będzie tematem dla kogoś, kto podejmie rękawice po wydaniu ostatnich poprawek. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie poprawki EXE dają się wypakować do MSP i trzeba bawić się z nimi... nie wiem... skryptami, a w tym już jestem cienki (czyt. aż tak mi się nie chce. ;))
  3. Póki co testuję różne edycje z tego obrazu i sprawdzam, jakie aktualizacje są dociągane z MU. Jeśli nie będzie zgrzytów, wstawię go tutaj.

* - moim zdaniem ;)

Różne pliki MSP (o tych samych nazwach w różnych CABach) nie mogą być* różnymi buildami tego samego, bo różnią się niekiedy rozmiarem 100MB, a ich daty (oryginalne) kilkunastoma sekundami, co sugeruje, że mogą być to "te same" łatki, ale np. dla różnych edycji Office'a, gdzie łatki również mogą różnić się funkcjonalnością. Informacje o pliku MSP (wersja poprawki znajdująca się z zakładce Tytuł) również są niespójne i nie można po nich poznać, który jest nowszy. Trudno też jest wyobrazić sobie, że ktoś w 20 sekund skompilował nowy build poprawki, różniący się o 100MB od poprzedniego. Wnioskuję więc, że dla instalki Multi potrzebne są wszystkie wersje tych plików (tak jak pobiera je WSUS Offline, który nie wie, na jakiej edycji będzie my to instalować i pobiera wszystko).

Nie, nie korzystaj z WSUS. Nie wiem co tam pobrałeś, ale na pewno jest to źle.

Powtarzające się MSP dodawałem poprzez dopisanie kolejnego numeru do nazwy pliku.

To sie nie sprawdzi na 100% i jest poza tym wadliwe.

Tak zrobiona instalka Multi zajmie prawie całą DVD9, dlatego - chcąc umieścić to na DVD5

Czysta instalka multi ma 3,08GB + 831MB wszystkie poprawki.

Ehhh... muszę postawić Office 2007 Enterprise na VB i wrzucić screen co pobrało oraz jak zrobić gotowe poprawki msp do katalogu Updates.

Poświeciłem się i sprawdziłem. Podaję na tacy:

1.Komplet 45 poprawek exe + SP3:

Przechwytywanie1000.jpg

Przechwytywanie1001.jpg

2. Windows Hotfix Downloader 1.1.8.5:

Przechwytywanie1002.jpg

Przechwytywanie1003.jpg

Przechwytywanie1004.jpg

3. Najpierw rozpakujmy SP3, bo to jedyny wyjątek gdzie oprócz Proofsp3-pl-pl potrzebne są jeszcze 2 pliki: Proofsp3-en-us i Proofsp3-de-de dlatego tu nie zaznaczamy w ustawieniach WHD filtrowania pl-PL:

Przechwytywanie1005.jpg

4. Rozpakowujemy wszystkie poprawki:

Przechwytywanie1006.jpg

Przechwytywanie1007.jpg

Przechwytywanie1008.jpg

5. Gotowe - otrzymaliśmy 52 pliki msp(7 z SP3 + 45 z 45 poprawek exe).

Za miesiąc jak wyjdzie kilka ostatnich poprawek wystarczy je pobrać, rozpakować i podmienić. Całość czyli 52 pliki wrzucamy do pustego folderu Updates w każdym instalatorze Office 2007.

Analogicznie wykonuje się uaktualnienie do Office 2010, 2013, 2016.

Czysta instalka multi ma 3,08GB

Mógłbym prosić o wrzucenie tej instalki? Aktualnie w temacie największa ma 2,88 GB.

Nie, nie korzystaj z WSUS. Nie wiem co tam pobrałeś, ale na pewno jest to źle.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] W ostatnim poscie jest napisane, że różne wersje tego samego pliku przeznaczone są dla różnych wersji Office. Widać to we właściwościach wypakowanych plików MSP. Wystarczy odfiltrować te dla o2k7. Więc to raczej nie jest źle.

To sie nie sprawdzi na 100% i jest poza tym wadliwe.

Instalator łyka każdy plik MSP w folderze UPDATES niezależnie od nazwy pliku, więc dlaczego wadliwe?