Jump to content

Laptop nitro 5 Acer

CallMeMetalion

Recommended Posts

Witam zarejestrowałem się tu po to by zapytać jak schłodzić laptopa z poziomu Windowsa?.

Posiadam system Windows 11.Próbowałem wyłączyć turbo boost i nic,próbowałem w opcjach zarządzanie energią procesora,też kupa.

mam ustawiony na  wydajność,a maksymalny stan procesora 98%.Dodatkowo mam podkładkę,pod laptopa.I powiem niuc z tych nie schładza temperatur,boje sie robic thrroling czy jak to sie nazywa.Pomóżcie bo

kupiłem specjalnie do GTA VI.I dużo innych mnóstwo gier,prosze o pomoc.

3 godziny temu, CallMeMetalion napisał(a):

jak schłodzić laptopa

Kupić porządnego laptopa, a nie szmelc z blaszką zamiast radiatora. Albo zaprosić Grzegorza B., on pomoże zgasić ten pożar :22Żaden laptop do 5-6k zł nie nadaje się nowoczesnych gier, bo to piekarnik.

Można spróbować użyć tego, tylko tu trzeba się trochę znać, żeby nie ugotować procka - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@CallMeMetalion

Nie instalować systemu modyfikowanego bo nigdy do końca nie wiadomo co osoba modyfikująca poblokowała / pousuwała / wy podkręcała itd. instalować czysty system i optymalizować co się wie i umie żeby mieć pełną kontrolę nad tym co się zmienia. Pisałeś że masz podkładkę chłodzącą ale podkładka od podkładki się różni jedne ledwo się kręcą a inne dmuchają chłodnym powietrzem że aż człowiekowi siedzącemu obok robi się chłodno. Nic innego nie zrobisz, jest jeszcze opcja demontażu obudowy i nie typowych przeróbek mających na celu lepsze chłodzenie ale to raczej nie wchodzi w grę. Co do grania to bez słuchawek się nie obejdzie bo wentyle na wysokich obrotach robią sporo szumu.  

No to lipa :/.,tak słyszałem że nie da się nic zrobić.Ale dzięki chłopaki za pomoc,dostarych gier jak np PCSX2 ,to lżeszje aplikacje tak więc mogę długo grać.Bardzo lubię stare gry,kojarzy mi się z dzieciństwem.Teraz was zaskocze siora kupiła PS5,więc mogę hulać bez martwienia czy się zgrzeje.Myślę że konsole nadają się do gier,po coś są stworzone ,co nie?.

30 FPS ale przynajmniej stałe :),mi to nie przeszkadza.Najlepsze jest to że nie muszę się martwić że GTA VI ,czy mi pójdzie czy nie.Playstation 5 ma własne bebechy,i odpowiednio kompatybilne z grami.

Konsole nigdy mnie nie zawiodły,a powiem że taki Carmageddon Max Damage,o wiele lepiej wygląda graficznie na telewizorze niż na PC.Dziękuje jeszcze raz za pomoc

moze podkladka z wiatrakami cosik pomoze ale pewno nie wiele , trzaby obudowe rozbierac i cos kombinowac ale nie wiem co ,moze sa jakies na yt filmy jak mozna zrobic lepsze chlodzenie dla n5  :g:

Ja korzystam z nitro V z i5 10th iraz RTX 3060, grywam forze 5 i pare gierek fakt jest ciepło ale moją radę to dobra podkładka chłodząca i no ja zdecydowałem się na ciekły metal no i nie ma tragedii spotykałem głośniejsze laptopy.

Będę grał na konsoli PlayStation 5.

W końcu konsole zrobione,żeby grać bez przeszkód mam PS2 ,ale zepsute,bo używane i PS3 nowe.Konsole nie przegrzewają się przez bardzo długi czas,Mają własne wnętrzności,by takie zombie zjadło.I eksluzywy,wygodną kanapa i pad DualSense świetnie się spisuje,niż poprzednik.Fajnie że geniusz Mark Cerny,wygłodził grami PS4 z 4000 tytułów,w dodatku też eksluzywy. ;).Nie chcę się bawić w chłodzenie itp.Nie dla mnie.Już raz coś zepsułem w starym kompie gdy był w czasach premiery Windows XP.Jak jest się zielonym w tym niż w złotym,trzeba się liczyć że coś "S******Ć".I potem płacz,i wymiana sprzętu.A podkładkę z wiatrakami mam,lecz buszują tylko przy lżejszych aplikacjach jak PCSX2.

a jaką ma specyfikację ten nitro 5 i jakie to temperatury?

9 godzin temu, Widzior napisał(a):

Żaden laptop do 5-6k zł nie nadaje się nowoczesnych gier, bo to piekarnik.

właśnie dlatego że są piekarnikami nadają sie do gier bo są w stanie utrzymać jak najwyższe mhz

Procesor    12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12650H   2.70 GHz (TURBO BOOST 4.7 GHZ)
Zainstalowana pamięć RAM    16,0 GB (dostępne: 15,7 GB)
Identyfikator urządzenia    2D2F2060-056E-4F20-AA5F-004CAADDE297
Identyfikator produktu    00342-22129-85834-AAOEM
Typ systemu    64-bitowy system operacyjny, procesor x64 WINDOWS 11
Sprzęt jak widać mocny,nie wiem o co chodzi.Pobróbuje coś jeszcze.A maksymalny stan procesora może spowodować ciche wiatraki?. I czy  jak dam np 30% to się coś zepsuje?

Może to główny problem jest.Powiem Ci jak teraz włączyłem PCSX2 i podkładke,to stoi w miejscu temperatura,o 1+ dochodzi czasami do 48+ podwyższa sie,a schładza się po -5 w dół

a zniżanie temperatury tak do 46+-45 i stoi w miejscu. :)Widać coś daje ta podkładka,ale chyba tylko do lżejszych aplikacji.

Ale wiecie co nie chcę mi się bawić w chłodzenie itp.Będę używał laptopka do starych gier,bardzo dobrze chodzą niż na moim starym gracie z 2012.

W sumie konsole są do grania,po coś to je stworzyli firmy.

9 godzin temu, podlos napisał(a):

właśnie dlatego że są piekarnikami nadają sie do gier bo są w stanie utrzymać jak najwyższe mhz

Takiej teorii jeszcze nie słyszałem, ale jak widac wszystko jeszcze przede mną.

Ze swojej strony mogę potwierdzić, że Acer Nitro 5 każdej generacji, bez względu na platformę, to wyjący piekarnik. Generalnie kiepskiej jakości laptopy i awaryjne. W tej cenie cudów nie ma. Użyte komponenty są najpodlejszej jakości.

Laptop do gier zaczyna się od 17k i to idąc mocno na kompromis.

Co ma dać nawet najlepsza podkładka chłodząca, dmuchająca na plastykową obudowę, całkowiecie zamkniętą lub z mikro wąskimi szczelinami? Podkładka oczywiscie świetnie spełnia swoje zadanie, ale po zdjęciu dolnej pokrywy.

A najlepsze są reklamy typu: "zrezygnowano z rurek cieplnych i dwóch wentylatorów na rzecz komory parowej, dzięki czemu można było stworzyć cieńszego laptopa" - efekt jest wiadomy i tu włącza się radosna twórczość marketingowa producentów: "uzsykano efekt nie gorszy od poprzedniego rozwiązania" - słowo klucz: "nie gorszy", czyli czytaj ze zrozumieniem: na pewno nie lepszy, ale mamy cieńszego laptopa dla współczesnych nobów, a "wystarczające" chłodzenie utrzymamy odpowiednim biosem i rygorem limitów mocy i temperatury. Wszystko w temacie.

P.S.

4 godziny temu, CallMeMetalion napisał(a):

Sprzęt jak widać mocny,nie wiem o co chodzi.Pobróbuje coś jeszcze.A maksymalny stan procesora może spowodować ciche wiatraki?. I czy  jak dam np 30% to się coś zepsuje?

Może to główny problem jest.Powiem Ci jak teraz włączyłem PCSX2 i podkładke,to stoi w miejscu temperatura,o 1+ dochodzi czasami do 48+ podwyższa sie,a schładza się po -5 w dół

a zniżanie temperatury tak do 46+-45 i stoi w miejscu. :)Widać coś daje ta podkładka,ale chyba tylko do lżejszych aplikacji.

Ktoś coś rozumie? Może zamiast inwestycji w laptopa, przydałoby sie wykupić trochę korepetycji z polskiego?

27 minut temu, wiktorynek napisał(a):

Za 1/3 tej ceny kupisz laptop na którym sobie normalnie pograsz w najnowsze gry w 1080p. Może jedynie czasami nie będzie 60fps.

To o czym piszesz to bardziej idealny laptop do gier z idealnymi temperaturami, wykonaniem, żywotnością.

zdzisiek24 likes this

@w[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] tak w skrócie.Gdy włączam podkładkę z wiatrakami,na lżejszych programach nie podnosi temperatury tylko co jakiś czas się zniżają,albo stoją w miejscu.

Sprawdziłem to w HWMonitor.A do nowszych gier będe używał PS5,ma wlasne wymagania sprzętowe i Ray Tracing.Mogłem tak napisać,w dodatku byłem zmęczony,a gdy jestem zmęczony to później takie farmazony wychodzą.

Jakie są temperatury pod maks obciążeniem? Te 40 czy nawet 50 stopni w spoczynku to normalna sprawa i nie ma co się nimi przejmować. Chyba że ci przeszkadza głośność w spoczynku lub małym obciążeniu.

2 godziny temu, wiktorynek napisał(a):

Takiej teorii jeszcze nie słyszałem, ale jak widac wszystko jeszcze przede mną.

Ze swojej strony mogę potwierdzić, że Acer Nitro 5 każdej generacji, bez względu na platformę, to wyjący piekarnik. Generalnie kiepskiej jakości laptopy i awaryjne. W tej cenie cudów nie ma. Użyte komponenty są najpodlejszej jakości.

Co ma dać nawet najlepsza podkładka chłodząca, dmuchająca na plastykową obudowę, całkowiecie zamkniętą lub z mikro wąskimi szczelinami? Podkładka oczywiscie świetnie spełnia swoje zadanie, ale po zdjęciu dolnej pokrywy.

A najlepsze są reklamy typu: "zrezygnowano z rurek cieplnych i dwóch wentylatorów na rzecz komory parowej, dzięki czemu można było stworzyć cieńszego laptopa" - efekt jest wiadomy i tu włącza się radosna twórczość marketingowa producentów: "uzsykano efekt nie gorszy od poprzedniego rozwiązania" - słowo klucz: "nie gorszy", czyli czytaj ze zrozumieniem: na pewno nie lepszy, ale mamy cieńszego laptopa dla współczesnych nobów, a "wystarczające" chłodzenie utrzymamy odpowiednim biosem i rygorem limitów mocy i temperatury. Wszystko w temacie.

P.S.

Ktoś coś rozumie? Może zamiast inwestycji w laptopa, przydałoby sie wykupić trochę korepetycji z polskiego?

Chodzi mu o ustawienia opcji w planie zasilania "Maksymalny stan procesora". Myśli czy ustawienie tego na inną wartość zredukuje mu prędkość "wiatraków :L ".

Pewnie nie jestem, tak mi podpowiada mój patolski zmysł :trollface:

4 minuty temu, CallMeMetalion napisał(a):

Tylko że po przekroczeniu temperatur,mój laptop wydaje jakieś dziwne dźwięki takie pierdzenie.Da się to naprawić?.

Programami nie pewnie na jakimś rpm tak się zachowuje i tyle. Masz w tym laptopie gtx / rtx?

Godzinę temu, CallMeMetalion napisał(a):

@podlos oj boje się tego robić,już nie raz zepsułem sprzęt przy bawieniu się w tej branży ;/.

Może laptop nadaje się do grania,a gdyby to zrobić cewki by nie piszczały.

Też pytanie czy to cewki jeśli od razu słychać ten dzwięk np w grze albo w menu gry gdzie jest dużo fps to jest to. Jeśli by to był wentylator to laptop chwilę by potrzebował na dojście do wysokiej temp i rozkręcenie wentylatorów.

Przy samym uv też ciężko coś zepsuć najwyżej artefakty się pojawią przy niestabilnosći albo będzie bluescreen / reset.

Żeby ubić sprzęt robiąc UV, to trzeba być prawdziwym mistrzem. Albo słuchać wielkich "specuf" IT z zagranicznego YT typu LinusTech, którzy nie mają pojęcia jak zrobić to poprawnie, bo ich wiedza matematyczna skończyła się na 5 klasie podstawówki.

No właśnie najlepiej nic nie kombinować.Ale podoba mi się laptop,wolę ten niż starego grata.Emulatory jak PCSX2 chodzą perfekcyjne z podkładką :).

Zawsze  miałem miłość do nich,jako smarkacz siedziałem na laptopach długo.Można tylko jeden kabelek włączyć do zasilania,plus jakieś pady do starych gier które lubię.

Jest więcej miejsca etc... Może w przyszłości coś z tym zrobię,a będę grał na ten czas Playstation 5 i posiada Ray Tracing ,mam wiedźmina 3  i pięknie to wygląda,tylko w 30 FPS ale co tam zjadliwe to jest.Ja nie bede nic podkręcał, nic z tych rzeczy,jeszcze padnie laptop i potem depresja i płacz.Już przy starych kompach tak robiłem,tylko rodziców wkurzałem i wcześniej powiedzieli,że nie będą mi kupować kompa bo coś spieprzyłem.Będę grał na chwilę obecną na PS5,dużym plusem są eksluzywy i 4000 gier z PS4.

:)

10 minut temu, CallMeMetalion napisał(a):

No właśnie najlepiej nic nie kombinować.Ale podoba mi się laptop,wolę ten niż starego grata.Emulatory jak PCSX2 chodzą perfekcyjne z podkładką :).

Zawsze  miałem miłość do nich,jako smarkacz siedziałem na laptopach długo.Można tylko jeden kabelek włączyć do zasilania,plus jakieś pady do starych gier które lubię.

Jest więcej miejsca etc... Może w przyszłości coś z tym zrobię,a będę grał na ten czas Playstation 5 i posiada Ray Tracing ,mam wiedźmina 3  i pięknie to wygląda,tylko w 30 FPS ale co tam zjadliwe to jest.Ja nie bede nic podkręcał, nic z tych rzeczy,jeszcze padnie laptop i potem depresja i płacz.Już przy starych kompach tak robiłem,tylko rodziców wkurzałem i wcześniej powiedzieli,że nie będą mi kupować kompa bo coś spieprzyłem.Będę grał na chwilę obecną na PS5,dużym plusem są eksluzywy i 4000 gier z PS4.

:)

Nie wiem skąd wziąłeś liczbę 4000 gier z PS4 skoro według wiki nawet ich tyle nie wyszło a nawet większość nie jest jeszcze prawidłowo kompatybilna z PS5.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

"This is a list of games that were released for the [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] console.

There are currently 3348 games across both lists."

Wikipedia kłamie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ,Mark Cerny sam mówił że tyle może działać.Tak to prawda niektóre nie są kompatybilne ale spośród tych może działać.Wynik tych kompatybilnych to 98% gier

Prawie wszystkie chodzą

zawsze możesz obniżyć mhz rdzeni procesora otwierasz plan zasilania  i w zarządzaniu energią procesora minimalny stan i maksymalny ustawiasz na 1% wtedy proc będzie trochę mniej wydajnieszy ale za to nie powinien chodzić jak wyjący piekarnik w grach