Jump to content

MAG Z790 TOMAHAWK WIFI

xech

Recommended Posts

Witam wszystkich 

Mam problem z zainstalowaniem win10 na płycie głownej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] po przejściu paru  , po wpisaniu klucza itp dochodzi windows do momentu gdzie wyskakuje infomacja ze nie ma polaczenia z internemt ( wifi antenty i kabel od routera jest podpięty do płyty ) 

miał ktoś podobny problem ?

A może próbuj włożyć pena z usb na WIFI albo dokupić sobie adapter z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ja używam tego adaptera [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] podczas instalacji windowsa bo innaczej mi nie widzi żadna karta sieciowa fizycznie. Potem aktualizacja sterowników i działa.

14 godzin temu, xech napisał(a):

Witam wszystkich 

Mam problem z zainstalowaniem win10 na płycie głownej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] po przejściu paru  , po wpisaniu klucza itp dochodzi windows do momentu gdzie wyskakuje infomacja ze nie ma polaczenia z internemt ( wifi antenty i kabel od routera jest podpięty do płyty ) 

miał ktoś podobny problem ?

Niektóre płyty główne mają oddzielny sterownik dla internetu (Intelwoski i Realtek) po wi-fi powinno łapać już (ale nie zawsze) - domyślny jest to "Realtek Gaming GbE Family Controller " - w znaczeniu przeważnie producenti stosują go a Intel ma swój.Dlatego musisz spróbować wi-fi po USB (adapter) a następnie zainstalować właściwe do płyty głównej. - Czasami jeszcze kiedy podepniesz internet po instalacji systemu , system zainstaluje go (ma to miejsce , ale to zależne od płyty głównej i zastosowanej karty sieciowej w przypadku Intel przy Realtek nie ma to "prawie" znaczenia).

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zainstaluj windowsa bez podawania klucza i przejdź instalację z kontem lokalnym, później dograj sterowniki od karty wifi, a wtedy przełączysz się na konto outlook. Jak mimo tego dalej nie będziesz mógł przeskoczyć braku internetu, wtedy możesz użyć baypassa, podczas instalacji wciskało się shift +f10, potem w wierszu poleceń wpisz OOBE\BYPASSNRO. Wtedy instalator powinien się zresetować z opcją wyboru - "nie mam internetu" 

BartAcid likes this

11 godzin temu, kp1971 napisał(a):

Najnowsze sterowniki do sieciówek (Win 10 i 11):

Zaktualizuj Bios płyty głównej do najnowszej wersji.

Zrobiłem aktualizację biosu nadal ten sam problem jest 

12 godzin temu, xech napisał(a):

Ten trik mi pomógł 

Dziekije wszystkimi 

Dziwny trik ale pierwszy raz to widze ale na pewno się przyda innym taki tutorial. Ja też mam problem ale innym sposobem używam z adapterem wifi.