Jump to content

Asus Vivobook Pro 15 OLED crashe podczas gry, renderowania filmów


Feberos

Recommended Posts

Cześć, trzy tygodnie temu kupiłem nowy laptop. Vivobook Pro 15 OLED z Ryzen 5600H i RTX3050 (50W) 16GB RAM. Wymieniłem od razu dysk na 970evo 1TB kopiując wszystko za pomocą programu Acronis. Przy okazji zrobiłem kopię zapasową tak jak laptop wyjąłem z pudełka. I jakoś te dwa tygodnie minęły spokojnie, przyzwyczaiłem się do Win11 trochę ulepszając system różnymi skryptami (StartAllBack, BloatyNoisy), zainstalowałem potrzebne programy itd.

 

Od dwóch/trzech dni jest dramat. Długie ładowanie systemu, dużo częstsze uruchamianie się wentylatorów nawet przy lekkim obciążeniu (YouTube, Netflix), aplikację czy gry wywala do pulpitu bez żadnego błędu lub w ogóle nie chcą się uruchomić. GTA V po kilku minutach gry zamyka się bez śladu (nawet Steam), Forza Horizon 5 w ogóle się nie uruchamia - identyczna sytuacja jak wyżej żadnych błędów. Adobe Premiere zamyka się podczas uruchamiania. Można by wymieniać.

 

Sprawdziłem temperatury podczas gry i nie widzę nic nadzwyczajnego, ot 85° CPU / 75° GPU przy 40W (mogę uruchomić tryb wydajności wtedy karta pracuje w 50W).

Sprawdziłem również dysk przez CrystalDiskInfo i Samsung Magician. Niby wszystko dobrze. Stres test AIDA64 również wyrzuca do pulpitu bez śladu. Został więc format i wrzuciłem od nowa cały obraz który zrobił Acronis. Sytuacja identyczna nic się nie zmieniło. Tryb Recovery również nie pomógł. Aktualizację sterowników czy BIOS również próbowałem zrobić ale najczęściej nie pozwalało zainstalować bo albo była już aktualna albo starsza wersja.

 

Jak uważacie? Co może być problemem?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy o ten memtest chodziło czy o Windowsowy ale po dwóch próbach 0 błędów. Zauważyłem też, że gdy zaznaczę w AIDA64 stress test GPU to pokazuje po chwili taki błąd i dzieje się dokładnie to co opisałem czyli aplikacja się wyłącza i jest chwilowa zwiecha komputera, znika tapeta.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Feberos napisał(a):

w obu partycjach mam wybrane "Bez pliku stronicowania" ale nic tutaj nie zmieniałem

No i wielki błąd. Choćbyś miał 128GB ram, to i tak trzeba dać chociaż 2-4GB pamięci wirtualnej, bo sporo aplikacji/gier bez tego się wysypie albo w ogóle nie włączy.

Napromieniowany likes this
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information