Skocz do zawartości

Jaki system zainstalować ?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sebastian1992 napisał(a):

z tego co znalazłem to sata 3 i 7mm tylko nie wiem właśnie co z tym rozmiarem, [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] .

7mm to grubość dysku żeby Ci się spokojnie zmieścił w obudowie laptopa ale z tego co znalazłem to ten twój aktualny HDD "Hitachi HTS54755A9E384" ma grubość 9,5mm, dyski 7mm są dla nowych ultra cienkich laptopów ale do tego twojego też powinien pasować ewentualnie będzie potrzebna przejściówka z 7mm na 9mm żeby dysk lepiej pasował i nie było luzy w kieszeni dysku. Z Polskiego GOODRAM-a to mam tylko dużo penów i sobie chwalę, dyski też powinny być dobre,  jest gwarancja 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VACek napisał(a):

Chciałbym zobaczyć SMART tego dysku bo póki co to jedynie mityczna historia ze smokami :) 

 

2 godziny temu, VACek napisał(a):

Hahahaha czekam na tego smarta bo póki co bez niego to tylko ściemniasz :) 

 

2 godziny temu, Widzior napisał(a):

Tyle powiem... :22 :L :laie_67: I teraz to ja obstawiam, że ten nowy tajemniczy pan to przedstawiciel handlowy firmy Patriot.

 

Pomyłka, poprawione nie 400TB tylko 40TB co i tak jest bardzo dużo :P.

Ponad dwa tysiące uruchomień i ponad 421dni pracy na okrągło i stan bardzo dobry.

 

image.png.7e385c728453b0a1d501ee7ca5f9aca4.png

 

Widziały gały :eek:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój drugi tani pacjent z czerwca 2020r tym razem SSD NVMe, ten już jest słaby ale dużo mocniej orany. 

odczyt 109TB
zapis 83TB

To już są wartości powyżej 70 TBW nie do przekroczenia przy przeciętnym użytkowaniu w ciągu 5 lat.
Ja w nie całe 3 lata (34 miesiące) przeorałem 83TB bezawaryjnie i to o 13TB więcej, przeciętny użytkownik do takiej wartości używałby tego dysku przez prawie 6 lat i nadal jest 48% jako dobry, podsumowując taki dysk spokojnie wytrzyma około 10-12 lat przeciętnego użytkowania. 

Sebastian1992 spokojnie może kupić tańszy dysk z gwarancją na 3-5lat bezpiecznego użytkowania dopiero po tych 5-ciu latach zacząć kontrolować stan dysku a i tak te 10-12 lat na nim będzie działał.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem dysk, zainstalowałem ale teraz system nie chce się odpalić. Czy jest konieczne na nowo instalki systemu ? Oto jak to wygląda. 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2 minuty temu, sebastian1992 napisał(a):

Witam kupiłem dysk, zainstalowałem ale teraz system nie chce się odpalić. Czy jest konieczne na nowo instalki systemu ? Oto jak to wygląda. 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sam sobie chyba odpowiedziałem na to pytanie przecież mam nowy dysk 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sebastian1992 napisał(a):

Witam kupiłem dysk, zainstalowałem ale teraz system nie chce się odpalić. Czy jest konieczne na nowo instalki systemu ? Oto jak to wygląda. 

 

Żarty sobie robisz przecież kupiony dysk jest czysty bez systemu, jasne że system trzeba zainstalować na nowo, chyba że umiesz zrobić klona/migrację ze starego dysku HDD na nowy SSD ale to dłuższy temat szukaj na forum jest wszystko gdzieś opisane.

 

Widzę że w trakcie gdy pisałem tą odpowiedź sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48% żywotności przy raptem 83TB na 500GB dysku to akurat mało chwalebne dla tego dysku.

 

Seba, odezwij się do jakiegoś kumpla co się zna nieco więcej i ma adapter USB-SATA i sklonujcie dysk. Chyba, że masz dwie zatoki na dyski w tym palku. Kupisz 0,7, wypijecie. Tylko po robocie. Obaj będziecie szczęśliwi, ty z szybszym lapkiem i po zrobieniu flaszki i kumpel to samo.

Albo zainstaluj na czysto i miej świeży system bez starych śmieci. I całe 0,7 dla siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebastian1992 napisał(a):

Witam kupiłem dysk, zainstalowałem ale teraz system nie chce się odpalić. Czy jest konieczne na nowo instalki systemu ? Oto jak to wygląda. 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sam sobie chyba odpowiedziałem na to pytanie przecież mam nowy dysk 🤣

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]Zrobiłem test i tak to wyszło, jak myślicie ? Zainstalowałem Win 8_1_PL_x64_2022_01 i wersję Enterprise. Średnio mi się widzą kafelki, widzę, że szybciej chodzi. Jutro dorzucę RAM aby było 8gb. Jaki Win polecacie aby to w miarę śmigało i ruszyła mało wymagająca gra. A i jeszcze tutaj coś z kartą było bo jak odpaliłem grę to leciało na zintegrowanej karcie... Pozdrawiam 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BartAcid napisał(a):

48% żywotności przy raptem 83TB na 500GB dysku to akurat mało chwalebne dla tego dysku.

 

Na taki słabiutki i najtańszy dysk to i tak jest dobry wynik, jak pisałem przeciętny użytkownik na te 83TB miałby prawie 6 lat czasu a i to w większości jest zaniżone bo w zasadzie mało kto w latach 2020-2023 z przeciętnych użytkowników przerabiał dziennie 38-40GB a właśnie mniej więcej tyle trzeba przez 6 lat aby dobić do tych 83TB.

 

@sebastian1992 kafelki to kwestia gustu ale system jest bardzo dobry, zainstaluj sterowniki do dedykowanej karty graficznej bo jak ich nie zainstalujesz to będzie tylko zintegrowana działała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak kolega wyżej zasugerował i jeden błąd zniknął po wszystkich aktualizacjach z driver booster ale jeden został. Przesyłam zdjęcie i doradzcie co i jak. Polecicie również jakiegoś lekkiego antyvira ? Do tej pory korzystałem z darmowego avasta. Pozdrawiam 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 20:44, Z3N3K napisał(a):

Tajemniczy panowie kupują sobie nowe dyski MLC na gwarancji, używają ich do końca tych gwarancji a potem te dyski upychają tz. jeleniom, następnie kupują sobie nowe zazwyczaj pojemniejsze już dyski i znowu jadą do końca gwarancji i tak w kółko i ciągle są w ramach gwarancji bezpieczni że jak im dysk padnie to siup oddają na gwarancję

Rozumiem, że kwestia jakości używania jest bez znaczenia, byle działał. Wtedy ta recepta ma sens i jest nawet dobra. Czyli w kąt odrzucamy wskaźnik awaryjności, żywotności i wydajności. Na tym polu każdy bez wyjątku nowy TLC leży i kwiczy przed używanym MLC.

Najtańsze dyski TLC SATA znajdą jednak swoje zastosowanie - stare laptopy z interfejsem SATA II. Nie ma co przepłacać i prędkości SATA II nie ograniczą SSD TLC, a w większości przypadków nadal i tak są za wysokie dla TLC małej pojemności. Nie miejcie złudzeń - małe SSD TLC SATA III (120-256GB) poza buforem osiągają w zapisie 120-150MB/s. Wśród większych pojemności 480GB-2TB nie jest dużo lepiej - max 250MB/s i nie ma nawet 1 dysku SSD TLC SATA, który pokonałby tą barierę. Ale co tam TLC, znamienitej marki Samsung QLC (nowy, a jakże polecany wyżej) poza buforem osiąga zawrotne 80MB/s: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przechwytywanie.jpg

23 godziny temu, Widzior napisał(a):

ten nowy tajemniczy pan to przedstawiciel handlowy firmy Patriot.

Uśmiałem się serdecznie. Tak, Patriot, to padaka najniższej kategorii. Nie mieli, nie mają i nie będą mieli w ofercie choćby jednego przyzwoitego dysku SSD. Ta firma, to typowy przeklejacz naklejek na najtańszych chińskich produktach.

1 godzinę temu, sebastian1992 napisał(a):

ale jeden został. Przesyłam zdjęcie i doradzcie co i jak.

Jak prześlesz identyfikator sprzętu, to doradzimy, bo w tej chwili możemy tylko wróżyć ze szklanej kuli.

1 godzinę temu, sebastian1992 napisał(a):

Polecicie również jakiegoś lekkiego antyvira ?

Tak, wbudowanego Windows Defendera.

1 godzinę temu, sebastian1992 napisał(a):

Do tej pory korzystałem z darmowego avasta.

Czyli dokonałeś najgorszego wyboru jaki był możliwy. Pewnie też gdzieś polecali (bo nowy...? czy co?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiktorynek napisał(a):

Na tym polu każdy bez wyjątku nowy TLC leży i kwiczy przed używanym MLC.

 

To już było wyjaśnione wystarczy dokładniej czytać, nikt tu nie ma wątpliwości że MLC jest lepsze od TLC, problem leży pomiędzy zakupem używanego MLC po gwarancji lub końcówka gwarancji a nowym TLC z gwarancją. Przeciętny użytkownik nawet tego TLC nie zajedzie ale w trakcie użytkowania jest spokojny że w razie czego jest gwarancja a kupując MLC bez gwarancji to mimo wszystko jest loteria. I przestańcie pisać że żadnemu z was jeszcze nie padł bo jednemu czy dziesiątemu nie padnie a jedenastemu padnie i co zrobi bez gwarancji kto mu dysk wymieni, co pocieszysz go dobrym słowem, takie rady trzymaj dla siebie tajemniczy panie. Poza tym jak to są takie perełki to dlaczego je sprzedajesz, co kolor obudowy Ci się znudził czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sebastian1992 napisał(a):

Dosyłam identyfikator sprzętu 

To jest chyba czytnik kart - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

21 minut temu, Z3N3K napisał(a):

i co zrobi bez gwarancji kto mu dysk wymieni, co pocieszysz go dobrym słowem, takie rady trzymaj dla siebie tajemniczy panie

Kupi sobie kolejny biedny człowieczku :22 Nie każdy siedzi na kiblu i ma sr*czkę 24h/dobę z obawy, że mu ssd padnie, bo jak ktoś nie jest amebą, to ma backup i ma na to wylane. Skończ już się kompromitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sebastian1992 napisał(a):

Dosyłam identyfikator sprzętu

A skopiować i wkleić można? Mam teraz przepisywać do wyszukiwarki?

19 minut temu, Z3N3K napisał(a):

jest spokojny że w razie czego jest gwarancja

Gwarancja ograniczona jest TBW.

20 minut temu, Z3N3K napisał(a):

I przestańcie pisać że żadnemu z was jeszcze nie padł bo jednemu czy dziesiątemu nie padnie a jedenastemu padnie i co zrobi bez gwarancji kto mu dysk wymieni, co pocieszysz go dobrym słowem, takie rady trzymaj dla siebie tajemniczy panie.

Na szczęście dzisiejsze ceny używanych dysków do pojemności 500GB są naprawdę niskie, więc da się przeżyć ewentualną stratę.

22 minuty temu, Z3N3K napisał(a):

Poza tym jak to są takie perełki to dlaczego je sprzedajesz, co kolor obudowy Ci się znudził czy co.

Ale to do mnie pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Oczywiście download zip i instaluj z pliku inf

11 minut temu, Widzior napisał(a):

Dołączyłeś do grona tajemniczych panów, co handlują używanymi dyskami SSD MLC

Ale to już sprzedawać nie można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebastian1992 a nie da się aktywować systemu? Jeżeli aktywowałeś a znak jest nadal to uruchom komputer ponownie i zniknie.

 

 

 

2 godziny temu, Widzior napisał(a):

Kupi sobie kolejny biedny człowieczku :22 Nie każdy siedzi na kiblu i ma sr*czkę 24h/dobę z obawy, że mu ssd padnie, bo jak ktoś nie jest amebą, to ma backup i ma na to wylane. Skończ już się kompromitować.

 

Nie świruj, back-up się robi zawsze bez względu na to jaki się ma dysk, przecież nowy dysk na gwarancji też może niespodziewanie paść różnica polega na tym że wymienią go na nowy a jak masz używany bez gwarancji to zostajesz na czysto bez dysku i bez kasy, kto lubi ryzyko albo ma za dużo kasy to może robić jak radzisz.

 

2 godziny temu, wiktorynek napisał(a):

Gwarancja ograniczona jest TBW.

 

Przeciętny użytkownik raczej nie przekroczy wartości TBW a wymagający kupuje nowe SLC lub MLC tylko trochę drożej wyniesie taki zakup. 

 

2 godziny temu, wiktorynek napisał(a):

Ale to już sprzedawać nie można?

 

Jasne że można sprzedawać nawet trzeba dlaczego nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Z3N3K napisał(a):

@sebastian1992 a nie da się aktywować systemu? Jeżeli aktywowałeś a znak jest nadal to uruchom komputer ponownie i zniknie.

 

 

 

 

Nie świruj, back-up się robi zawsze bez względu na to jaki się ma dysk, przecież nowy dysk na gwarancji też może niespodziewanie paść różnica polega na tym że wymienią go na nowy a jak masz używany bez gwarancji to zostajesz na czysto bez dysku i bez kasy, kto lubi ryzyko albo ma za dużo kasy to może robić jak radzisz.

 

 

Przeciętny użytkownik raczej nie przekroczy wartości TBW a wymagający kupuje nowe SLC lub MLC tylko trochę drożej wyniesie taki zakup. 

Tak ciekawy jestem dlaczego ktoś sprzedaje takie perełki.

 

 

Jasne że można sprzedawać nawet trzeba dlaczego nie. 

Sam nie wiem jak to aktywować, laptop stary klucza nie mam heh ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie