Jump to content

Dysk po kontakcie z magnesem, sektory

John Marston
 Share

Recommended Posts

Ostatnio nieświadomie trzymałem dysk obok silnego magnesu,  pojawiły się pending sectory (na początku było 40 potem zaczęło stopniowo wzrastać i zatrzymało się na 253) które zaczęły się zwiększać, podczas chkdsk /b wzrosły do 11,4k. Obecnie próbuje victorią zremapować te sektory jednakże pending sectory i relokowane sektory zaczęły się zwiększać  i niewiem czy tak powinno być bo chyba podczas remapu powinien zanikać C5 i C6 ale nie wiem ponieważ ekspert nie jestem.

Według mnie przemagnesowałeś obcym polem magnesy wewnętrzne silniczka napędu ramienia głowicy i w większości (jeśli nie wszystkie) ruchy są błędne, dysk do utylizacji.  Kiedyś miałem podobnie z rozmagnesowywałem narzędzia i straciłem dysk w kompie. Pozdrawiam Hermogenes

Nie pitole bo oprócz uszkodzenia dysku można tracić dane po przemagnesowaniu dysku

Od tego masz kieszenie czy nawet sloty osobne w starych obudowach że ma być jeden na d drugim w odstępach a nie jeden leżał na drugim :E

Tutaj rządzi zasada skali; obudowa dysku w jakimś stopniu chroni przed wpływem obcych pól magnetycznych, jednak nie ekstremalnych. Kolega napisał że za każdym przejściem błędów przybywa co może świadczyć o rozkalibrowaniu głowicy; czy to w płaszczyźnie lewitacji czy ruchu. Pozdrawiam Hermogenes 

1 minutę temu, Hermogenes napisał:

Tutaj rządzi zasada skali; obudowa dysku w jakimś stopniu chroni przed wpływem obcych pól magnetycznych, jednak nie ekstremalnych. Kolega napisał że za każdym przejściem błędów przybywa co może świadczyć o rozkalibrowaniu głowicy; czy to w płaszczyźnie lewitacji czy ruchu. Pozdrawiam Hermogenes 

A czy da się jakoś skalibrować teraz te głowice lub czy wymiana ich przyniosła by ich skutek?

4 minuty temu, Adiwin&& napisał:

Do kosza, nie da sie naprawić, zadne cuda typu low format nie pomogą

Odzyskac dane może jedynie lab, ale tanio nie bedzie....

Danych nie wywalilo bo partycja ciagle byla bo prostu pojawily sie pending sectory ktore sie zaczely zwiekszac i obecnie po low level formacie jest 11808 pending sectorow i 728 relokowanych sektorow

8 minutes ago, John Marston said:

Danych nie wywalilo bo partycja ciagle byla bo prostu pojawily sie pending sectory ktore sie zaczely zwiekszac i obecnie po low level formacie jest 11808 pending sectorow i 728 relokowanych sektorow

no to odzyskuj poki sie da jak ktos jest potrzebne z niego bo zaraz nie bedzie sie dalo xD

a dysk do utylizacji w kazdym razie, tyle oczekujacych i juz relokacje lecą wiec stan dysku tragedia

9 godzin temu, Adiwin&& napisał:

no to odzyskuj poki sie da jak ktos jest potrzebne z niego bo zaraz nie bedzie sie dalo xD

a dysk do utylizacji w kazdym razie, tyle oczekujacych i juz relokacje lecą wiec stan dysku tragedia

tego dysku nie oplaca sie utylizowac bo jak skoczy do 57 stopni to mozna ogrzewac nim se za darmo