Jump to content

Lenovo t440p fhd czarny ekran, brak obrazu

franekfranek
 Share

Recommended Posts

Przyjrzyj się dobrze matrycy albo poświeć latarką pod kątem i zobacz, czy jest wyświetlany obraz, może padło samo podświetlanie. Ja miałem tak w swoim złomku, myślałem, że zdechł inwerter, ale okazało się, że jest sprawny, a przepalił się jeden kabelek zasilający świetlówki. Polutowałem i działa do dziś.

Taśma to nie będzie, bo by matryca przecież świeciła.

franekfranek likes this

Z tego co patrzyłem na allegro matryce fhd 120 z duszkami do 350 pln. Plus jeszcze kilka pierdółek jak kamerka i bateria, to na gotowo wyjdzie mnie ok 1000 pln. Chyba nie warto, skoro bez zawracania głowy:

- za 1300 można kupić ładny 5480 i5-7440HQ; FHD ; SSD nvme ; 8 RAM

- za 1100 DELL Latitude E5470 i5-6440HQ 8GB 500GB FHD W10P

do tego gwarancja 12 mies !

Jak pisałem nie mam go w rękach. Jest u osoby nie zorientowanej w IT.

Na tą chwilę bardziej chodziło o oszacowanie kosztów i opłacalność zakupu. Sprawdzę wszystko jak go nabędę bo chyba się skuszę na staruszka. A w międzyczasie poszukam 5480 / t460p....

Wygląda na to t460p i t470p nie obsługuje NVMe w 4 liniach !!!

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ręce opadają.

Dell bezmyślnie wprowadził ten sam index 5470/5480 równolegle do linii Vostro i Latitude.

Mam już jednostkę na biurku.

Matryca podświetla się po krawędzi, jest lekka poświata.

Po podłączeniu monitora zewn przez DisplayPort  na monitorze normalnie wyświetla się obraz i startuje system.

Przy próbie wejścia do BIOS przez F1 lub ENTER wg:

komputer przechodzi w dziwny stan, wentylator pracuje, komputer jakby uruchomiony, a obrazu nima nawet na wspomnianym monitorze.

Może w trybie BIOS obraz transmitowany jest tylko przez gniazdo VGA czy jak to tam zwą ?? Przewód takowy gdzieś pewnie mam, tylko muszę go odkopać.

Uruchomiłbym coś z pendraka, no ale nie ma jak wybrać bootowania...

Co Mędrcy na to ?

dzięki, ale

Widzior,

Boot menu nie wyświetla się.. z tego co pamiętam w BIOS właśnie się wybierało czy ma się pokazywać w trakcie uruchamiania.

To w dell pod F12 jest wybór botowania.

Napisałem co do matrycy godzinę temu. Brak obrazu, ale jest wyraźnie podświetlona.

Brygada69,

z ENTEREM próbowałem.. z ta różnicą, że nie przyciskałem go od samego startu a nie dopiero jak pokaząło się logo.. bo monitor zewn wyłączą się z komunikatem brak sygnału.

Czy na pewno przez przewód DP pójdzie obraz na zewn monitor w trybie BIOS ??

Niestety w menu nie dostępna jest zakładka: ustawienia oprogramowania układowego UEFI

Może jest hasło na BIOS i blokuje wszelkie dziwne niestandardowe ruchy typu podłączony zewn monitor ?

Wypaliłem już pendraka ze Sromotnik  8 żeby nadpisać dysk i sprawdzić czy matryca ok.. no ale nie ma jak zbootować.

Musi być jakiś sposób. Stawiam pół-litra :)

dziękuje ! Pomogło odłączenie matrycy. Obraz pojawiała się wielokrotnie w trakcie instalacji Sromotnika 8. Również BIOS. Wybór bootowania jest spod F12.

Chyba ma jakieś zwarcie lub inną usterkę, która powoduje te objawy. Naprawia się takie podzespoły ? Czy zdarząją się usterki, że jest podświetlanie a brak wyświetlania obrazu ?

Przy okazji okazało się, że na innym systemie też matryca nie działa. Zatem nie sterowniki.

Aha bateria szwankuje, czy może to być przyczyną ? Załączam screen z r:

Zamontowałem a w zasadzie tylko podłączyłem bo bez przykręcania inną matrycę FHD.

Pierwszy ekran z logo Lenovo oraz drugi z logo systemu Windows pojawiły się na chwilę w miarę prawidłowo wyświetlone... było za mało czasu żeby wypatrzeć nieprawidłowości.

Natomiast po załadowaniu systemu Sromotnik 8 obraz jak w alko googlach :)

Zwielokrotnione ikony itp - załączam zrzut ekranu.

W bios nie zauważyłem możliwości wyboru karty grafiki :(

A czy jakaś usterka matrycy może dawać taki objaw ??

Ta, którą zamontowałem był chyba naprawiana czy coś w tym rodzaju bo widać wokół niestarannie naklejoną czarną taśmę oraz podświetlanie na krawędzi.

Firma ze wszystkich stron wyglądała na rzetelną, czy zatem jest możliwa wpadka ? Czy zdecydowanie komputer ?

Układ podgrzeję w wolnej chwili.

Kurła niepotrzebnie się skusiłem - bo miałem zasadę nigdy żadnych kart. Jeszcze ten brak możliwości wyboru grafiki w BIOS tym bardziej, że to model ach/och co prawda kiedyś tam, ale zawsze. Zraziłem się do Lenovo.

Otrzymałem drugą matrycę. Po podłączeniu jest obraz. Również wygląda na naprawianą.. czyli jednak coś się da zrobić z padliną. Znalazłem w jednym serwisie w ofercie usług m.in. naprawę samego podświetlania. Dowiem się ile to w ogóle kosztuje.. bo może gra warta świeczki. Z drugiej strony pixele swoje wyświeciły zatem to półśrodek, jeśli ktoś zamierza poużywać sprzętu dłużej.

Wygląda na to, że powyższe usterki spowodowane były jedynie wadą matrycy.

Sprawdziłem ponownie najnowszy BIOS - niestety nie oferuje wyboru grafiki.. bardzo słabo.

Dziękuje za Wasze sugestie i pomoc.