Jump to content

Dobór podzespołów

Recommended Posts

Z tego co tutaj widać mam już zasilacz i kartę graficzną które już wcześniej kupiłem. Czy resztę podzespołów pozostawić tak jak jest czy może coś zmienić?

Ale tak żeby pozostało w okolicach tej ceny jaka jest teraz.

Myślałem może o podświetlanej pamięci ram jak już jest szklany panel obudowy tylko na jaką ją wymienić?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dysk SSD M.2 bym wymienił na inny i płytę główna na np. MSI, nie uznaję Gigashita. Chorej ceny tego Ryzena 3600 nawet nie skomentuję.

Ram dobrze kombinujesz, o ile sam zrobisz OC, tylko że wersja Sport LT to już stare modele i słabo dostępne. Proponuję minimum te - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , a najlepiej te - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  Oczywiście RGB też są, nawet taniej - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Branie Ryzena 3600 w cenie 1000zł to trochę bezsens wybrałbym jednak intela i Z490 chyba, że planujesz Upgrade na 5000 series to wtedy mobo B550 PLUS TUF oraz Zasilacz SPC to syf wybierz jakiegoś SeaSonic,Be Quiet lub XFX Płyty Gigabyte to mega problematyczne konstrukcje zwłaszcza pod AMD

Nie bierz tego paździerza XFX RX580. Totalnie nie jest w stanie utrzymać nominalnych zegarów po kilku minutach grania. Weź jakiegoś Gforca zdecydowanie.

Odesłałem tego dokładnie tego samego RX po kilku dniach testów. Zegary na poziomie 1200MHz zamiast coś koło 1400 nominalnego. O Boost to możesz co najwyżej w ulotce poczytać.

Zasilacz możesz spokojnie wziąć bez modularki, zawsze to kilka złotych do grafiki. Płyta bardzo spoko. Ja akurat do MSI mam mieszane uczucia nieco. Choć sam takową posiadam.

Dysk SSD totalnie za mały. Weź zapomnij o tej 3TB na razie i kup sobie 1TB m.2. Chyba, że potrzebujesz składować całe sezony seriali na dysku czy filmotekę. Chyba, że masz gromatkę dzieci i miliony zdjęć.

Ale wtedy to taki dysk x2 i RAID1.

Czytajcie dokładnie, w 1szym poście napisał przecież, że ma już zasilacz i grafikę, dlatego na ich temat się nie wypowiadałem, aczkolwiek mam takie samo zdanie jak wy :E

Teraz, Widzior napisał:

Czytajcie dokładnie, w 1szym poście napisał przecież, że ma już zasilacz i grafikę, dlatego na ich temat się nie wypowiadałem, aczkolwiek mam  takie samo zdanie jak wy :E

fakt skaczące literki to zło :D 

A więc tak:  

Karta i zasilacz tak jak wcześniej pisałem zostaje bo kupiłem na początku roku i na razie używam w starym komputerze ale docelowo mają wylądować w nowym.

Na pozostałe podzespoły mam do wydania około 2,500zł. Co do dysku to SSD głównie na system i podstawowe programy natomiast drugi HDD na dane: gry, filmy, fotki itp.

Miał być 2TB ale mała dopłata i jest 3TB dlatego taki wybrałem. Co do płyty, procesora, ramu i SSD to sam tak skleciłem ale jestem otwarty na propozycje może są lepsze w budżecie jaki podałem.

Dzięki za odzew :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] moja propozycja cena wiem że za wysoka ale box to syf dodatkowo wybrana płyta ma podpięcie USB C na front (który jest w obudowie), bo Ryzen 5 3600 nie jest wart prawie 1000 zł szanujmy się :D 

Bogdan75 likes this

Kupowanie ssd na system i programy 250GB to średniowiecze. Ja bym wybrał 500, a nawet 1000GB SSD nawet SATA 2,5". Jak wrzucisz gry na HDD to i ci ssd na system nie potrzebny.

Aaa w średniowieczu tak robiono by się szybko system uruchomił, a reszta i tak się ślimaczyła.

18 minut temu, Bogdan75 napisał:

będzie to dobry zakup pod dalszą rozbudowę na przyszłość?

To jest Intel, więc to zdanie nie ma racji bytu :E Ja ci nie pomogę, nie uznaję Intela od czasu pojawienia się Ryzenów i nie jestem w temacie. Jeśli chodzi o wydajność, to jest to praktycznie to samo co Ryzen 3600 - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]