Jump to content

Zamiana Win10 na 7 - problemy ze sterownikami

Recommended Posts

Witam.

Zmieniłem w laptopie  Aspire E15 E5-575-52JF system z win10 na 7 64 Ultimate i nie mogę sobie poradzić ze sterownikami

- Kontroler ethernet

- Kontroler sieci

- Kontr. magistrali

- Kontr. pamięci PC

- Kontr. uniwersalnej magistrali szeregowej USB

Cały dzień pobierałem co tylko znalazłem w sieci niestety nic nie chce załapać. Zaczynam wątpić czy ta operacja się powiedzie.

Specyfikacja sprzętu:

i5 - 6200U 2.3 Turbo Boost up 2.8ghz,

Hd graphics 520,

4gb ram DDR4. 

HDD 1TB

Chcę zmienić system bo laptop okropnie działa, komputer jest żony, nie wiele tam ma poza zdjęciami. Kilka razy już przywracałem system do stanu początkowego ale po tych natrętnych aktualizacjach zawsze zwalnia i "mieli w tle". Wiem, że jest tylko 4 gb ramu (trochę mało) ale 3 lata temu jeszcze działał do zaakceptowania obecnie z każdą aktualizacją coraz dłużej się włącza i wolniej działa.

Czy moglibyście mi pomóc w znalezieniu sterowników. ? Będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam

Chyba musisz szukać sterów po identyfikatorze sprzętu. Nie wiem czy sprawdzi się tu Driver Booster bo nigdy nie używałem go na laptopie. Musi się wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony. Ja dłubałem posługując się identyfikatorem.

1 godzinę temu, Maarek napisał:

Chcę zmienić system bo laptop okropnie działa, komputer jest żony, nie wiele tam ma poza zdjęciami.

A czy Ty sobie poradzisz z tym ? , pewnie nie. ( w poradnikach masz przez wiktorynka napisaną " kawę na ławę " )

Zacznij o wyczyszczenia go bo na pewno przez te  trzy lata  nie zaglądałeś tam ?

Nałożyć nową ( dobrą ) pastę ,wydmuchać porządnie z kurzu i jeżeli stać to dołożyć  przynajmniej te 4 GB ram i dysk SSD.

Ja bym Ci radził zainstalować to :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

samemu jeszcze doczyścić , poblokować co trzeba w zaporze  itd..  ,poblokować aktualizacje  i będzie Ci to dobrze działać.

Wszystko co byś do tego potrzebował masz tu na forum  a w razie problemów ?  to pytaj to Ci pomogą .

woj_ani217 on chce wyraźnie przejść z Win10 na Win7 x64 Ultimate, a nie z Win10 na Win10 inna wersja. Do dziesiątki na stronie producenta komplet sterowników na innych stronach które sprawdzałem - skolko ugodno, problemem jest brak sterów pod konkretnie ten model. Znalazłem ale pod Acer A5-575G.

Pozostaje dłubanie po identyfikatorach.

Maarek likes this

Dlatego też  napisałem  wyraźnie co ma zainstalować żeby ten jego " wynalazek " w miarę dobrze pracował ten konkretnie win 10.

Pytający  widzę że nie ma wiedzy co i jak z tym fantem zrobić ( sterowników nie ma pod win 7 ) , owszem można to zrobić a z jakim skutkiem ?.

Sterowników  trzeba szukać po ID urządzenia tak jak już napisałeś,  przerabiać je samemu  ( a czy on to potrafi ? ) i nie jest to sprawa taka łatwa nawet dla dobrze wtajemniczonych  w sprawę.

Za miast  win 7  już lepiej  win 8.1  zainstalować  (  w poradnikach jest mój temat jak to zrobić- jest tam link do win 8.1  dla takich  ciężkich przypadków ,gotowy do instalacji .)  szybciej idzie dobrać i przerobić sterowniki.

To jest tylko moja podpowiedź a co  zrobi jego sprawa  (  Maarek  zainstaluj żonie  linuksa deepin  może jej przypasuje , moja siedzi na nim i sobie chwali ? ) może próbować i z win 7.

Wymień żonie dysk na SSD (jak nie ma tam wiele to 250GB wystarczy) i wrzuć 10 i po kłopocie ze wszystkim. A jeszcze żona będzie miała więcej czasu dla ciebie. Uruchamiając czy coś robiąc co najwyżej napije się herbaty, a nie zdąży ją zrobić i jeszcze ostygnie.

Dzięki za odpowiedzi

18 godzin temu, woj_ani217 napisał:

A czy Ty sobie poradzisz z tym ? , pewnie nie.

a może tak... :) Troszkę więcej wiary w ludzi.

Zrobiłem jak poradził [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]nigdy nie musiałem szukać sterów po identyfikatorze ale tym razem to pomogło. Zacząłem od sterowników dla karty sieciowej,

przynajmniej mam już neta z kabla bo wcześniej pomagałem sobie drugim lapkiem.  W tym co zmieniłem system miałem działąjący tylko napęd DVD. Po drodze musiałem się uporać z błędem  "kernel32.dll" ale i to mam już za sobą. Teraz już pójdzie z górki...

Co do sugesti BartAcid to rozważałem to ale nie chcę ponosić kosztów. To chyba tyle, może się odezwę jeszcze. Na razie dziękuję wszystkim.

zdzisiek24 likes this

Jak  piszesz  że :

W dniu 16.10.2020 o 21:20, Maarek napisał:

Cały dzień pobierałem co tylko znalazłem w sieci niestety nic nie chce załapać. Zaczynam wątpić czy ta operacja się powiedzie.

i

W dniu 16.10.2020 o 21:20, Maarek napisał:

Kilka razy już przywracałem system do stanu początkowego ale po tych natrętnych aktualizacjach zawsze zwalnia i "mieli w tle". Wiem, że jest tylko 4 gb ramu (trochę mało) ale 3 lata temu jeszcze działał do zaakceptowania obecnie z każdą aktualizacją coraz dłużej się włącza i wolniej działa.

dziwisz się że  sterowniki szuka się  ( szczególnie do ciężkich  przypadków ) po ID  to się dziwisz że zadałem takie pytanie, pytanie ze znakiem " ?" .

Dobrze że poradziłeś sobie częściowo  gratulacje za upór  a brawa będę bić jak zrobisz to do końca i  wstawisz dowód na to.

W dniu 17.10.2020 o 23:35, woj_ani217 napisał:

Dobrze że poradziłeś sobie częściowo  gratulacje za upór  a brawa będę bić jak zrobisz to do końca i  wstawisz dowód na to.

Witam ponownie.

Oto podsumowanie. Laptop Acer Aspire E15 E5-575-52JF zakupiony z oryginalnym win10 na którym podjąłem próbę zmiany systemu na 7 bez wsparcia producenta dla sterowników pod win 7.

W pierwszym poście wymieniłem brak tych sterowników:

- Kontroler ethernet

- Kontroler sieci

- Kontr. magistrali

- Kontr. pamięci PC

- Kontr. uniwersalnej magistrali szeregowej USB

Oczywiście brakowało ich znacznie więcej, działał jedynie napęd DVD i TouchPad. Obecnie  system już w pełni działa, lepek śmiga jak powinien. Po całej operacji utworzyłem  programem Double Driver kopie wszystkich sterowników na drugiej partycji. Na wypadek ponownej instalki i formatu C:\ z łatwością je przywrócę.

Wrzucam screeny z menadżera urządzeń.[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Żona mi powiedziała: ''Ty zawsze jesteś najlepszy''  XD

Dzięki wszystkim za zainteresowanie dodam, że WinClub.pl to ciekawe forum. Teraz muszę pomyśleć co zrobie z moim sprzętem . Ja  mam   i7  5500U  up to 3Ghz  8gb ram GTX 950m HDD 1TB i też nie jestem zachwycony win 10  (praca komputera w tle mnie rozwala)

Pozdrawiam.

Rudio likes this