Skocz do zawartości

Laptop z Ryzen 5 4500U - wybór systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Pacjent - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na czatboxie @[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] zaproponował W10. Którą wersję polecacie żeby działał WU bez cyrków? Lapek idzie do ludzi nieobcykanych w temacie więc ma po prostu dzialac - net/ms office/czasem prosta gierka online - tyle. Na stronie acera stery tylko dla W10. Czy to oznacza, że nie ma szans na W8.1? Gdzieś na forum był link do kluczy W10 w dobrej cenie ale nie mogę znaleść. Może ktoś podrzucic? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, gkvdr napisał:

Na czatboxie @[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] zaproponował W10.

Nie ma innej opcji.

16 minut temu, gkvdr napisał:

Lapek idzie do ludzi nieobcykanych w temacie więc ma po prostu dzialac - net/ms office/czasem prosta gierka online - tyle.

Rusz głową. Zainstaluj czysty oryginalny Win 10 Home 2004 x64, zaktualizuj go i oddaj właścicielom.

18 minut temu, gkvdr napisał:

Gdzieś na forum był link do kluczy W10 w dobrej cenie ale nie mogę znaleść. Może ktoś podrzucic?

Nie rozumiem - kogoś stać na laptopa za 2700pln, a nie stać go, by kupić tego samego laptopa z systemem? Nigdzie nie kupisz oryginalnego systemu taniej, niż OEM dołączany do laptopa/komputera.

Jak masz wydać 30pln na klucz z Allegro, to lepiej kup sobie flachę - lepszy pożytek i radość.

bison616 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiktorynek napisał:

Nie ma innej opcji.

Rusz głową. Zainstaluj czysty oryginalny Win 10 Home 2004 x64, zaktualizuj go i oddaj właścicielom.

Nie rozumiem - kogoś stać na laptopa za 2700pln, a nie stać go, by kupić tego samego laptopa z systemem? Nigdzie nie kupisz oryginalnego systemu taniej, niż OEM dołączany do laptopa/komputera.

Jak masz wydać 30pln na klucz z Allegro, to lepiej kup sobie flachę - lepszy pożytek i radość.

A jakiś chociaż minimalny tunning w kwestii prywatności? Przecież to grzech wystawiać bliźniego na rzeź microshitu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wiktorynek napisał:

Nie istnieje. Co byś nie zrobił, to duże aktualizacje i tak przywrócą do pierwotnego stanu. Bez sensu. Trzeba się pogodzić. Facebook, Android? - nie ma prywatności.

Chcesz zatem powiedzieć, że to co znalazłem na szybko:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

jest ch**a warte i ch***em podparte? I szkoda prądu bo i tak je**ie po updatach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gkvdr napisał:

jest ch**a warte i ch***em podparte?

Zaznaczysz za dużo i przybiegną do Ciebie, że coś nie działa w systemie. Po co Tobie problemy.

6 minut temu, gkvdr napisał:

i tak je**ie po updatach?

Dokładnie tak.

 

Są lepsze aplikacje, ale nie dla laików jak sam wspomniałeś, którzy ciągle walczą z tym systemem dla idei i własnej satysfakcji, godząc się na potencjalne problemy i utrudnienia.

Dzisiaj jak nie wyrazisz zgodny na pełną telemetrię, to nie skorzystasz z wyszukiwarki Google w dowolnym systemie. :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wiktorynek napisał:

Zaznaczysz za dużo i przybiegną do Ciebie, że coś nie działa w systemie. Po co Tobie problemy.

Dokładnie tak.

Ok. Wiesz 8.1 i 7 udało mi się ogarnąć i działa od lat u znajomych i mi nie stękają, ale skoro dycha to taka siara no to ja nie mam pytań...
 

10 minut temu, wiktorynek napisał:

Są lepsze aplikacje(...)

np.? (to dla mnie w ramach edukacji;)

11 minut temu, wiktorynek napisał:

Dzisiaj jak nie wyrazisz zgodny na pełną telemetrię, to nie skorzystasz z wyszukiwarki Google w dowolnym systemie. :E

Eee... tu można coś tam podziałać - patrz https://www.startpage.com/pl/ (wyrzuca wynika z googla ale nie polecam bo kupiona ostatnimi czasy przez system1 tak samo jak przeglądarka waterfox) lub https://asciimoo.github.io/searx/ .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gkvdr napisał:

Eee... tu można coś tam podziałać

Wyczyścisz i zablokujesz cookie, to zapomnij , że skorzystasz z wyszukiwarki Google, YT, Gmail i innych usługach od Google. Zmieniło się niedawno.

10 minut temu, gkvdr napisał:

to dla mnie w ramach edukacji

O&O ShutUp10: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

DISM++: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

P.S. Dlatego, że instaluję ludziom systemy, a najczęściej jest to obecnie Win 10, to wiem, że nie należy nic robić, ani zmieniać. W razie problemów, odsyłam do Microsoftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Widzior napisał:

Założyłem, że klienci docelowi tego nie będą używać, ale to już autor musi stwierdzić.

@Widzior

@wiktorynek

Nie będą używać sklepu MS. Główni bohaterowie będą klepać w MS Office (pewnie wrzucę 2016 lub 2019), generować/odczytywać PDF, drukować, obsługiwać programy księgowe, buszować po necie, obrabiać zdjęcia programem typu małpka (tzn. usuń czerwone oczy, rozjaśnij, przytnij...), obsługiwać smartwatcha garmina oraz telefon przez program dostarczony przez producenta...gierki to raczej coś prostego bo lapek to grafiki wybitnej nie posiada, więc nie potrzeba sklepu MS. Dzieci nie będą nic instalować bo póki co to pełzają;) Którą wersję LTSC z forum proponujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście chyba, że bez Sklepu mogą być problemy ze sterownikami szczególnie grafiki. Nie wiem jak tam jest w przypadku laptopów na platformie AMD i jak będzie w przyszłości, ale raczej podążą ścieżką Intela i NVidii - będą tylko sterowniki DCH.

6 godzin temu, gkvdr napisał:

MS Office (pewnie wrzucę 2016 lub 2019)

Też może być problem.

6 godzin temu, gkvdr napisał:

Główni bohaterowie będą klepać w MS Office (pewnie wrzucę 2016 lub 2019), generować/odczytywać PDF, drukować, obsługiwać programy księgowe, buszować po necie, obrabiać zdjęcia programem typu małpka (tzn. usuń czerwone oczy, rozjaśnij, przytnij...), obsługiwać smartwatcha garmina oraz telefon przez program dostarczony przez producenta...gierki to raczej coś prostego bo lapek to grafiki wybitnej nie posiada, więc nie potrzeba sklepu MS.

To są najgorsi klienci. Zaraz im zabraknie apki Pogoda, Finanse, Kuchnia i gierki Candy Crash Saga. :L

6 godzin temu, gkvdr napisał:

lapek to grafiki wybitnej nie posiada

Spokojnie ta grafika opyka większość nowych gier.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie