Skocz do zawartości

gtx 980 ti wydajnosć


MiłoszPL

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, MiłoszPL napisał:

Mam to i intel i5 4690k 3.9 ghz. Jak ten procesor spowalnia kartę graficzną? W horizon zero dawn na niskich w 1080p mam tylko 40 fps.

Sprawdź czy nie masz w tle zamulaczy , co do ustawień gry powinieneś sprawdzić inne nastawy np. średnie/wysokie lub mieszane , sprawdź jakie jest użycie CPU i GPU , im niższe ustawienia tym więcej procesor ma znaczenie o ile czegoś nie przekręciłem.Nie podałeś również pełnej specyfikacji jaki masz też system jest dużo poradników jak zoptymalizować Windows 10 pod gry.

Jak masz dalej problemy to twój procesor jest botlneckiem dla karty i ją ogranicza bo GPU nie może rozwinąć skrzydła. Jak sprawdzić ? Przykład Wiedźmin 3 Dziki Gon lokacja CPU: Miasto Novigrad GPU : Bagna Velen

Jeżeli dalej nic to twoja karta jest już mało wydajna mimo , że to był najmocniejszy model Ti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka wycieczka na YT i okazuje się, że 40 FPS w tej grze na GTX 980 Ti osiąga:

- przy gorszym procesorze

- przy wolniejszej pamięci RAM DDR3 1333MHz

- na wyższej rozdzielczości

- przy wysokich datalach

Tak więc kolego @MiłoszPL szukaj sobie przyczyny, a może być ich dziesiątki.

 

P.S. A jak wygląda sytuacja w innych grach? Porównaj sobie na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MiłoszPL napisał:

Mam  w porządku w  miare w innych grach

Zaraz pobiorę tą gierkę i sprawdzę u siebie oraz dam Ci znać ile mam FPS :D

Ale tak z pamięci powiem Ci, że mam podobny "problem" na lapku przy Dying Light.

Tam pomogło ustawienie "tryb w oknie bez ramki".

Poszukaj podobnej opcji lub po prostu wyłącz synchronizację pionową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MiłoszPL napisał:

 I co passi?

Właśnie testuje.

Przy fabrycznych ustawieniach (wszystko na wysokie).

Mam 60 FPS, zużycie karty graficznej 90-95%.

Zużycie RAM 10GB, Procesor 30-40%.

Zaraz posprawdzam inne ustawienia :D

 

P.S. To jest na fabrycznych ustawieniach sterownika NVIDIA, ogólnie trzeba uważać, bo niektóre zmiany w sterowniku powodują, że gra wcale się nie uruchamia.

Ale wtedy wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne w sterowniku i gra spowrotem działa.

Zaraz posprawdzam najlepsze ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MiłoszPL napisał:

Ale ty masz i7

 

Tylko jakie to ma znacznie? Ta gra wymaga bardziej grafiki niż procesora.

Przy ustawieniach które miałem wyżej to mam ledwo 30-40% zużycia procka.

 

Trochę pozmieniałem ustawień:

Po drobnych zmianach, odpowiednio ustawiłem sterownik pod wydajność

(jeśli chcesz mogę Ci wysłać moje ustawienia sterownika).

 

W grze wyłączone:

-cienie

-rozmycie ruchu

-cieniowanie powierzchniowe

 

Reszta bez zmian, ustawienia wysokie.

I teraz tak:

Z wyłączoną synchronizacją pionową mam odblokowane klatki.

I wyciągam 70-85 FPS, zużycie grafiki 97-98%. Zużycie RAM 7.2GB, Procek 20-30%.

 

Ale lepsza opcja jest wraz z synchronizacją pionową.

Jest stałe 60 FPS, zużycie grafiki 70-80%, RAM 7.2GB, Procek 20-30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MiłoszPL napisał:

i5 4690k 3.9 ghz

Ten procesor nie ogranicza w żaden sposób karty GTX 980 Ti. Mało ogranicza nawet RTX 2080. Nieco lepsze wyniki na mocnych procesorach mogą być w grach zależnych od procesora.

1 minutę temu, MiłoszPL napisał:

istnieje jakis sposób, zeby sprawdzić dlaczego mam malo fpsów?

Metodą prób i błędów. Sterowniki? Inny system? Jakieś programy, dodatki, ustawienia?

A sprawdziłeś obciążenie procesora, karty graficznej i zajętość RAM?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MiłoszPL napisał:

A jest istnieje jakis sposób, zeby sprawdzić dlaczego mam malo fpsów?

1. Kiedy wgrywałeś system? (bo może jest zaśmiecony) I czy masz wgrane wszystkie sterowniki i aktualizacje? (najnowsza wersja systemu to 2004)

2. Jaką masz wersję sterownika do grafiki? Pownienieś mieć 451.67

3. Co do Twoich 40 FPS, to masz stałe 40 FPS czy zmienne? (jeśli stałe to ustaw w grze opcję "pełny ekran" lub "okno bez ramki" albo wyłącz synchronizacje pionową).

4. Pobierz program FPS Monitor i sprawdź jakie masz zużycie grafiki, ramu i procka w grze oraz jakie masz temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz 8GB RAM, lepiej jakbyś posiadał około 16GB. Średnio gra zużywa 7-11GB RAMu. Dlatego zalecane jest 16GB RAM

(ale problem z FPS u Ciebie nie jest spowodowany małą ilością RAMu, bo w tej grze pomiędzy 8GB a 16GB RAM jest zaledwie 5 FPS różnicy).

 

Jakie masz ramy? i czy masz włączony profil XMP? (czyli takie fabryczne podkręcenie w BIOS).

Kiedy wgrywałeś system? (bo może jest zaśmiecony) I czy masz wgrane wszystkie sterowniki i aktualizacje? (najnowsza wersja systemu to 2004)

Pobierz program FPS Monitor i sprawdź jakie masz zużycie grafiki, RAMu i procka w grze oraz jakie masz temperatury (sprawdź to w grze a nie w benchmarku).

 

Ogólnie masz bardzo słaby wynik... ja na tych samych ustawieniach co Ty (większa wydajność), ale na laptopie... który jest o wiele słabszy od Twojego kompa, mam o wiele lepszy wynik.

Parametry laptopa: Intel 9300H 2.4-4.1Ghz, 16GB DDR4 2666mhz, grafika: GTX 1650 4GB.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne gry działają dobrze, wiec gdyby to było ze strony temperatur itd. to by wszędzie miał tak samo. Fps monitor muszę mieć piracką wersje ,zeby pobrać screena. Jakbyś dał link byłoby dobrze. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Tu jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gry to oczywiście, że mam skalę rozdzielczości 100%. Bo tak właśnie trzeba mieć.


Zrób tak jak pisałem.
Pobierz program FPS Monitor, pograj chwilę i wrzuć skriny.
Nie musisz kupować tego programu, bo jest także darmowa wersja testowa.

 

Co do wersji systemu, zaaktualizuj do najnowszego czyli 2004.

I nie odpowiedziałeś jeszcze jakie masz ramy w kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też tak może być, bo na wielu forach czytałem, że gra ma kiepską optymalizację.

I nawet ludzie co mają kompy za ponad 5000zł to mają problemy z tą grą.

(a to, że u mnie wszystko działa zarówno na stacjonarce jak i laptopie, to po prostu mi się poszczęściło i akurat mój sprzęt ma dobrą optymalizację).

 

A tym bardziej jak Ty Miłosz napisałeś "Inne gry działają dobrze". To już wynika, że to wina tej jednej gry.

Więc wychodzi na to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na update gry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gtx 1070 czyli taki odpowiednik 980ti. Gra działa bardzo dobrze. Na 1080p wysokie luźno 60fps, na ultra 50-60. Na włączonym vsync miałem problemy że karta była czasami wykorzystywana w 80% przez co fps leciały. Sprawdzałem też 8GB vs 16GB ramu. Praktycznie tyle samo fps miałem chociaż ram przy 8GB był ciągnięty praktycznie cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie