Skocz do zawartości

Instalacja systemu na dysku z bootem, a potem usunięcie go.


gabriel0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ambitna sytuacja. Potrzebuję postawić system na dysku który obecnie jest jako bootujący.
Rozpis.
Dysk C -System win7
Dysk D- Boot (wcześniej system stał tutaj) i teraz chcę tu postawić 7-demkę na próbę i potem ją wywalić.
Dysk E- 800 giga śmieci.

Nie wiem co poczynić, bo gdy postawię 7-demkę na dysku z bootem to potem tego nie zformatuję przecież...

Chyba że ktoś podpowie jak przeżucić boota na dysk C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem hdd kiedyś znany jako C,D i latałem tam na 7-demce. Kupiłem M.2, postawiłem na nim system i sformatowałem wcześniejszy C na którym był boot, potem walczyłem 2 godziny by uruchomić system z dysku M.2. Za pomocą tych dziwnych microsoftowych systemów do odzyskiwania, znalazł mi system i postawił boota na wcześniejszym C. Teraz mam tak jak opisałem w poście 1-wszym.

Log4 jest to zrzut z mojego kompa
LogWIN7 jest to z kompa kolegi.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przy instalacji zawsze zalecamy odpięcie wszystkich innych dysków fizycznych.

Windows ładuje pliki startowe "jak mu się podoba". 

2 godziny temu, gabriel0 napisał:

Dysk D- Boot (wcześniej system stał tutaj) i teraz chcę tu postawić 7-demkę na próbę i potem ją wywalić.

Nie prościej bootować tą 7kę z VHD zamiast zaśmiecać sobie dysk?

Dodam, że nowoinstalowana 7ka wykryje tą, której nie chcesz formatować i dopisze się do jej bootmenu. Wtedy po wywaleniu tej nowozainstalowanej usuwasz tylko wpis w msconfig na swoim głównym systemie i masz spokój. 

nudzija lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gabriel0 napisał:

Dysk C -System win7
Dysk D- Boot (wcześniej system stał tutaj) i teraz chcę tu postawić 7-demkę na próbę i potem ją wywalić.
Dysk E- 800 giga śmieci.

Klaryfikując - napisz proszę na jakich dyskach fizycznych znajdują się partycje.

 

Najprościej - odpiąć stary dysk (SATA?) zostawiając tylko M2. Zbootować instalator Windows 7 i wykonać naprawę boot:

bootrec /fixboot

bootrec /rebiuldbcd

*jeśli system instalowałeś w trybie legacy. Jesli w UEFI - tutaj zaczyna się zabawa, bo musisz jeszcze utworzyć partycję EFI na początku tablicy, ustawić ją jako aktywną i dopiero wykonać powyższą naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie