Jump to content

Rodzaje aktywacji [KMS Inject, KMS WinDivert, cyfrowa, skrypt]

RyanPL
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Chciałbym postawić takie pytanie: jakie są różnice między poszczególnymi rodzajami aktywacji Windowsa (10) tudzież Offica? Która z nich jest najlepsza Waszym zdaniem? I która daje takie "poczucie bezpieczeństwa" że system został zaktywowany i że nie ma strachu, że się MS doczepi czy cokolwiek innego? 

Ostatni raz kiedy aktywowałem swojego Win10 to korzystałem z R@1n Act1vat0r. Utworzył on w katalogu Windows pliki typu KMS-R@1n i KMS-R@1nHook które są włączone w procesach i je tam widać. Ok, system aktywowany, wszystko gra bez problemu. z tego co wyczytałem to Raz na pół roku oprogramowanie łączy się z serwerem kluczy Key Management Service (KMS) i pobiera bilet aktywacyjny, na podstawie licencji na serwerze KMS. Jak rozumiem chodzi tu o łączenie się z jakimś serwerem Microsoftu? Jak to wygląda w tym aktywatorze?

Co do skryptu, to chodzi o mi o aktywację na zasadzie dożywotniego triala, czyli usuwanie znaku wodnego (chodzi o takie komendy w CMD: 

cscript slmgr.vbs /ipk "klucz produktu"

cscript slmgr.vbs /skms kms.lotro.cc

cscript slmgr.vbs /ato

Teraz, z tego co czytam na forach, "na topie" są te aktywatory:  Windows 10 Digital License C#KMS/2038 & Digital & Online Activation Suite i hwid.kms38.gen.mk6 (ten chyba został opuszczony przez autora, ale mogę się mylić...)

Zatem jak możecie, podzielcie się proszę swoją wiedzą na temat tych sposób aktywacji i polećcie jakąś :) Fajnie, jakbyście podawali wady i zalety takich aktywacji. 

4 godziny temu, Radzior2010 napisał:

U siebie aktywowałem Windows 10 Digital License C#

Ok, a jak bedziesz sprzedawał kompa to nie "boisz" sie, że nowy właściciel będzie miał po nowej instalacji windowsa od razu zaaktywowany system? Bo przy aktywatorze ktory używałeś jest tak że po ID sprzętu licencja sama się odnawia po swieżej instalacji systemu, a tej licencji nie da się ponoć zdezaktywować... słyszałeś coś o tym?
Dlatego wolę stary sposób na KMS, choć antywirus wyje i trzeba ustawiać jako false positive te pliki KMS, a przy aktywacji cyfrowej nie ma żadnej reakcji ze strony antywira. Są plusy i minusy jak widać, ale nie mogę się przekonać do tej aktywacji cyfrowej :/ 

4 godziny temu, renatan napisał:

ostatnio wpadł mi w łapy Windows 10 Activator Ultimate 2020 1.2   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

cyt. Aktywator systemu Windows 10 Ultimate 2020 To najlepszy program do trwałej aktywacji systemu Windows 10. Poza tym jest łatwy w użyciu i nie wymaga doświadczenia w używaniu kluczy aktywacyjnych podczas próby aktywacji programu.

Wszystko fajnie, ale skąd masz ten aktywator? Jaka jest strona "domowa" aktywatora z oroyginalnymi plikami? Bo wiesz, teraz jak wpiszesz nazwe tego akt. w google to wyskoczy milion stron o dziwnych nazwach gdzie mozna ten akt. pobrać, ale pewnie w 99% z wirusami, trojanami, ransomware, malware czy nie wiadomo z czym jeszcze...

4 godziny temu, renatan napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wybacz, to nie jest wiarygodna strona. Zwykle takie aktywatory są publikowane na forach czy też stronach prywatnych twórców. Dzięki za linka ale do mnie to nie przemawia. 

Rozkminiałem wczoraj cały dzień i doszedłem do wniosku, że opcją chyba najlepsza (która nie powoduje permanentnej aktywacji nawet po reinstalacji) to KMS_VL_ALL. Aktywuje i Offica 2019 i Windowsa 10. Potem można, jka ktos chce zmienić sobie metodę aktywacji, użyć R@1n Aktywator, bo on ma w sobie opcję usuwania KMSa. 
C# aktywator (w skrócie) czy HWIDgen to też dobre aktywatory, nie powodują reakcji antywirusa, nie trzeba zadnych wyjątków dodawać. No ale tu mamy cyfrową aktywację. 

18 godzin temu, RyanPL napisał:

Ok, a jak bedziesz sprzedawał kompa to nie "boisz" sie, że nowy właściciel będzie miał po nowej instalacji windowsa od razu zaaktywowany system? Bo przy aktywatorze ktory używałeś jest tak że po ID sprzętu licencja sama się odnawia po swieżej instalacji systemu, a tej licencji nie da się ponoć zdezaktywować... słyszałeś coś o tym?
Dlatego wolę stary sposób na KMS, choć antywirus wyje i trzeba ustawiać jako false positive te pliki KMS, a przy aktywacji cyfrowej nie ma żadnej reakcji ze strony antywira. Są plusy i minusy jak widać, ale nie mogę się przekonać do tej aktywacji cyfrowej :/ 

Nie boje się, ledwo co kupiłem komputer cztery miesiące temu i na razie nie myślę nad sprzedażą. ;)

Ja mam inne pytanie odnośnie Licencji Cyfrowej. Aktywowałem mój Windows 10 Licencją Cyfrową i chciałbym ją z mojego laptopa usunąć. Wiem, że był już wątek na tym Forum, ale nie śledziłem go dokładnie i prośba jak to zrobić i jest to w ogóle możliwe. Laptop to Acer E5-511. Po usunięciu Licencji Cyfrowej chciałbym Windows aktywować przy pomocy KMS. Próbował ktoś usunąć taką Licencję Cyfrową i napisze na Forum jak to można zrobić? Dzięki z góry za odpowiedź.

W laptopie klucz jest zaszyty w biosie, lecz jeśli miałeś system osobno kupowany to usunięcie komputera z konta MS powinno dezaktywować licencję...ale z ową  jest pogmatwane więc może ktoś jeszcze się wypowie.