Skocz do zawartości

Budżetowy komputer do gier


moore

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

dawno nie interesowałem się tematem sprzętu komputerowego, stąd moje pytanie.

1)Ile musiałbym wydać na używany komputer żeby komfortowo pograć w Wiedźmina 3 na high/ultra?

2)Ile musiałbym wydać na złożenie komputera, nie najlepszego, ale żeby w przyszłości go można było ulepszać (płyta pod DDR4 itp.)

Proszę o linki z przykładowymi konfiguracjami.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w 2020r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Na OLX itp. ceny używanych sprzętów są z kosmosu więc trzeba dokładne czytać oferty żeby nie przepłacić. Inaczej powiem. Większość myśli, że jak 3 lata temu wydali na komputer 3000zł to dziś dostaną za niego np. 2300-2500zł, a w rzeczywistości on wart nie jest więcej niż 1700zł.
2) Płyta pod DDR4 to już dziś można rzec podstawa. Wszystko zależy ile masz do wydania. Najdroższą rzeczą jest karta graficzna ;) Ale moim skromnym zdaniem za 2500-3000zł (łącznie z GPU) złoży się już konkretny sprzęt na którym zagrasz komfortowo w nowe tytuły z możliwością rozwoju w przyszłości.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie tak się składa, że dziś ukończyłem ostatni dodatek > krew i wino< na laptopie kupionym z media expert za niecałe 2500 zł/ Klasa Hp- raczej średnia... typowo biurowy laptop, ale na karcie z tylko 2gb vram  śmigał prawie w 40-stu klatkach. Oczywiście wszystkie ustawienia na ultra + wysokie no tyle że bez 

antyalasingu bo wtedy tylko 22 fps było ale ta opcja i tak jest dla mnie zbyteczna bo nie lubię w grach takiego rozmycia obrazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Minimum to:

Używany -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 1 299,00 zł + [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 179,00 zł + [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 849,00 zł czyli ok. 2327 zł / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 859,00 zł czyli ok. 2337 zł lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 779,00 zł czyli ok. 2257 zł / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 989,00 zł czyli ok. 2467 zł oraz można skorzystać z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 69 zł.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nowy -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] procesory minimum [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] czyli zestawy za 2,7-3k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie tak się składa, że dziś ukończyłem ostatni dodatek > krew i wino antyalasingu bo wtedy tylko 22 fps było ale ta opcja i tak jest dla mnie zbyteczna bo nie lubię w grach takiego rozmycia obrazu
 
Za 2500zł to zmontuje się PC z nowych części który wydajnościowo będzie sporo lepszy od tego laptopa...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

vegeta80 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - nawet nie patrz na stare zestawy na DDR3 i na prądożerne, stare grafiki RX na GDDR5, bo w rachunkach za prąd szybko stracisz korzyść z niskiej ceny zakupu. A nowa RX 5500 XT jest OK, tylko że o 100zł za droga, żeby być konkurencyjna w stosunku do GTX 1650 SUPER. Tu masz sensowny nowy zestaw do 2500zł:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Radzior2010 napisał:

Za 2500zł to zmontuje się PC z nowych części który wydajnościowo będzie sporo lepszy od tego laptopa...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

To co z tego. Dla mnie w zupełności wystarcza taka wydajność jaka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 17:34, moore napisał:

1)Ile musiałbym wydać na używany komputer żeby komfortowo pograć w Wiedźmina 3 na high/ultra?

15 godzin temu, Widzior napisał:

Moja rada - nawet nie patrz na stare zestawy na DDR3 i na prądożerne, stare grafiki RX na GDDR5, bo w rachunkach za prąd szybko stracisz korzyść z niskiej ceny zakupu. A nowa RX 5500 XT jest OK, tylko że o 100zł za droga, żeby być konkurencyjna w stosunku do GTX 1650 SUPER. Tu masz sensowny nowy zestaw do 2500zł:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dałem jak musi być minimalny zestaw z używanym procesorem, by móc grać w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] na ultra według [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], czyli żeby poniżej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] oraz podanych kart graficznych nie szukał, to musiałem dać chipsecie AMD oraz NVIDIA i na dodatek w cenie tego zestawu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] jest wliczony oryginalny system [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | 69 zł.

 

Dla oszczędności nie lepiej wrzucić tańszy i pojemniejszy -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], chyba nie będzie rzucał obudową.

17 godzin temu, Radzior2010 napisał:

Za 2500zł to zmontuje się PC z nowych części który wydajnościowo będzie sporo lepszy od tego laptopa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, faded24 napisał:

Chłopy do wiedzmina 3 w zupełności wystarcza i5- 7200u. Grałem na tym procku na ustawieniach wysokich i uber i nie było żadnych ścin. Wiedzmin 3 to już stara gra i do niej nawet intel celeron 2. 8 ghz wystarczy 

Chłopie z tym pojechałeś.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] nadal wyciska siódme soki z nawet najmocniejszych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, faded24 napisał:

Wiedzmin 3 to już stara gra i do niej nawet intel celeron 2. 8 ghz wystarczy 

Ty tak serio czy się nabijasz?
 

3 godziny temu, faded24 napisał:

To co z tego. Dla mnie w zupełności wystarcza taka wydajność jaka jest.

To z tego, że po co się ograniczać. PC daje możliwość rozbudowy na mocniejsze podzespoły. Laptopy do gier zaczynają się od 10k w górę (nowe). Nikt mi nie wmówi, że nowy laptop za 2500zł będzie lepszy w grach niż PC w tej samej cenie.
Tak, laptop zajmuje mniej miejsca, jest poręczny i wgl, ale teraz sporo laptopów ma już wlutowane kości RAM. No i układ chłodzenia....Jak chcesz grać na laptopie musisz mieć wydajne chłodzenie, a nie smażyć podzespoły. A w budżetowym laptopie który do gier się średnio nadaje wydajnego chłodzenia raczej się nie uświadczy lecz wysokie temperatury i spadek wydajności.

 

11 godzin temu, Widzior napisał:

Moja rada - nawet nie patrz na stare zestawy na DDR3 i na prądożerne, stare grafiki RX na GDDR5, bo w rachunkach za prąd szybko stracisz korzyść z niskiej ceny zakupu. A nowa RX 5500 XT jest OK, tylko że o 100zł za droga, żeby być konkurencyjna w stosunku do GTX 1650 SUPER. Tu masz sensowny nowy zestaw do 2500zł:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tutaj jest zestaw o który mniej więcej mi chodzi. Ale kolega w głównym poście nie określił się jaką kwotą dysponuje więc można gdybać.

moszter lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Widzior napisał:

Moja rada - nawet nie patrz na stare zestawy na DDR3 i na prądożerne, stare grafiki RX na GDDR5, bo w rachunkach za prąd szybko stracisz korzyść z niskiej ceny zakupu. A nowa RX 5500 XT jest OK, tylko że o 100zł za droga, żeby być konkurencyjna w stosunku do GTX 1650 SUPER. Tu masz sensowny nowy zestaw do 2500zł:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dziękuję za polecenie jakiegoś zestawu :-) To już jakiś punkt odniesienia.

Załóżmy że mam budżet 2,5-3k.

Zamiast tego Ryzena jakiegoś Intela możecie polecić? Bo coś nie jestem przekonany do AMD i Radeonów.

Prosiłbym jeszcze o wymienienie używanych wydajnych procesorów Intelów i kart graficznych Nvidii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, moore napisał:

Zamiast tego Ryzena jakiegoś Intela możecie polecić? Bo coś nie jestem przekonany do AMD

Masz stare i nieaktualne dane, teraz role się odwróciły i to dziurawe do szpiku kości, przegrzewające się Intele z badziewnym glutem pod IHS są wstydem branży IT :E Ale jak tak bardzo ci zależy, to jedynym opłacalnym, mocnym i tanim 6-rdzeniowcem bez iGPU i bez HT jest i5-9400F (ok.650zł). Co do grafik - tu akurat odpuść sobie AMD. Nowe to tylko GTX i koniecznie wersje SUPER. W granicach 750zł masz GTX 1650 SUPER, w granicach 1000zł - GTX 1660 SUPER. Z używanych grafik to starsze GTX 970/980 lub nowsze GTX 1060 6GB (nie kupuj wersji 3GB)/1070. Używanych wydajnych procesorów jest jak na lekarstwo, a jak już są, to w cenach prawie sklepowych, więc nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, moore napisał:

Dziękuję za polecenie jakiegoś zestawu :-) To już jakiś punkt odniesienia.

Załóżmy że mam budżet 2,5-3k.

Zamiast tego Ryzena jakiegoś Intela możecie polecić? Bo coś nie jestem przekonany do AMD i Radeonów.

Prosiłbym jeszcze o wymienienie używanych wydajnych procesorów Intelów i kart graficznych Nvidii.

Podałem używany zestaw:

z wymianą na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ok. 2326-2536 zł oczywiście nowa karta graficzna, nie ufam używany kartą graficznym.

 

A w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] masz już złożone zestawy na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] za ok. 2.7-3k zł, jak kupisz zamiast dysku SSD NVMe, to trochę wolniejszy dysku SSD to zamkniesz się w 2.5-2.8k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moore napisał:

Dziękuję za polecenie jakiegoś zestawu :-) To już jakiś punkt odniesienia.

Załóżmy że mam budżet 2,5-3k.

Zamiast tego Ryzena jakiegoś Intela możecie polecić? Bo coś nie jestem przekonany do AMD i Radeonów.

Prosiłbym jeszcze o wymienienie używanych wydajnych procesorów Intelów i kart graficznych Nvidii.

W używane GPU się nie baw, bo niekiedy nowe jest niewiele droższe. Ryzeny są bardzo dobre, AMD się poprawił jak już zostało wspomniane. Jeśli masz budżet miedzy 2,5-3k to możesz zastanowić się nad zestawem który podał @Widzior, bo to dobry zestaw lub podobnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, M4T  napisał:

Jak to niemiłosiernie klatkuje.

 

 

Klatkuje, bo brakuje mu ramu, autor mówił przecież, że program od nagrywania też bierze swoje a on miał jedynie 6gb ram. Co nie zmienia faktu, że do wiedzmin 3 wystarcza nawet procesor z taktowaniem nie większym niż 2.4 ghz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, faded24 napisał:

 

 

Klatkuje, bo brakuje mu ramu, autor mówił przecież, że program od nagrywania też bierze swoje a on miał jedynie 6gb ram. Co nie zmienia faktu, że do wiedzmin 3 wystarcza nawet procesor z taktowaniem nie większym niż 2.4 ghz.  

Autor posta chce grać na high/ultra zapewne w stabilnych 60fps, a nie w 25fps na średnich. Wszystko w tym temacie.

moszter lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, faded24 napisał:

 

 

Klatkuje, bo brakuje mu ramu, autor mówił przecież, że program od nagrywania też bierze swoje a on miał jedynie 6gb ram. Co nie zmienia faktu, że do wiedzmin 3 wystarcza nawet procesor z taktowaniem nie większym niż 2.4 ghz.  

Widać że to co bierzesz to Ci szkodzi, radzę zmień dilera lub bierz pół.

1. Po co dajesz ten filmik jak jest na średnich i bez podanych fps'ów.

W dniu 1.01.2020 o 17:34, moore napisał:

1)Ile musiałbym wydać na używany komputer żeby komfortowo pograć w Wiedźmina 3 na high/ultra?

2. Ani na filmiku, ani u Ciebie na lapku nie ma komfortowego grania, komfortowe granie jest wtedy kiedy fps nie spadają poniżej 60.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, moszter napisał:

Widać że to co bierzesz to Ci szkodzi, radzę zmień dilera lub bierz pół.

1. Po co dajesz ten filmik jak jest na średnich i bez podanych fps'ów.

2. Ani na filmiku, ani u Ciebie na lapku nie ma komfortowego grania, komfortowe granie jest wtedy kiedy fps nie spadają poniżej 60.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

W &quot;Jestem Idiotą&quot; byłeś i g***o widziałeś. Ja mam mocniejszą konfigurację w laptopie, niż na tamtym filmiku co podałem powyżej. A tak poza tym, dla mnie nie jest potrzebne w grach 60fps bo ja po prostu nie widzę różnicy pomiędzy 30 klatek a 60 i dla mnie jest to jedno i to samo.  Oczywiście posiadam komputer stacjonarny do gier tych bardziej wymagających z i5 4460 i kartą nvidia gtx1060 6gb, lecz takowy wiedzmin 3 do nich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, faded24 napisał:

A tak poza tym, dla mnie nie jest potrzebne w grach 60fps bo ja po prostu nie widzę różnicy pomiędzy 30 klatek a 60 i dla mnie jest to jedno i to samo. 

Z powyższych słów wynika jedynie Twój brak kompetencji w dziedzinie doradztwa przy doborze sprzętu. Nie powinieneś udzielać się w takich rozmowach.

 

Z drugiej strony zazdroszczę Ci sposobu postrzegania płynności obrazu i już przestaje mnie dziwić tekst o Celeronie. 

R95K, moszter i vegeta80 lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie