Jump to content
rustin

Jaki Windows na HP 8470p

Recommended Posts

Jaki polecacie Windows na ten laptop? Aktualnie jest W10, mam legalna naklejkę z kluczem.

Procesor i5, 4gb Ramu i 120gb dysku ssd.

Godzinę temu, rustin napisał:

I wtedy normalnie rejestrować podanym kluczem który mam jeżeli W10?

Tak, pod warunkiem że zainstalujesz taką samą wersję Win 10, nie podałeś jaką masz.

Ja bym dołożył jeszcze RAMU.

Windows 10 pro.

Mam dwa sloty i dwie kości po 2gb. Ile Ramu mogę Maks dołożyć?
Następna kwestia jaki to jest ram? DDR3? Można prosić o jakiegoś linka 05f34377053b1a017361c94ab6d2ff6c.jpg59042ca2b73497788b9d91ab3ba6cb7e.jpg

9 minut temu, rustin napisał:

A co z tym Windowsem jeżeli mam pro?

Jeśli masz Pro, to jak chcesz rejestrować kluczem który posiadasz obecnie. Skoro masz oryginalnie wersję Pro to kolejna wersja jaką zainstalujesz musi być również Pro. Jeśli zainstalujesz np. Home no to klucz który posiadasz nie spełni swojej roli ;)

1 godzinę temu, jarexpol napisał:

DDR3 1600, max 16 GB, czyli 2 x 8 GB, lub 2 x 4 GB.

Dodajmy, że laptop 3 gen obsługuje również DDR3L i takie pamięci zalecam kupić, czyli jak wyżej DDR3L 1,35V 1600MHz 2 x 8GB lub 2 x 4GB lub 2 x 2GB lub dowolne kombinacje czyli 8 + 4, 8 + 2, 4 + 2

Im niższe CL pamięci tym lepiej, ale drożej. Laptopowa pamięć DDR3(L) 1600MHZ ma najniższe CL 9.

W tym laptopie możesz również bez problemu wymienić procesor na i7 np czterordzeniowy 3610QM lub 3630QM(można mocniejsze, ale drożej) lub dwurdzeniowy 3520M lub 3540M.

Obowiązkowo dysk SSD. Bez problemu można włożyć drugi dysk w miejsce napędu DVD/BR. Trzeci dysk można podłączyć przez port eSATA/USB combo (Power Over eSATA): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Specyfikacja:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Po zmianie hardware wymagany jest reset sprzętowy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Za grosze można kupić stację dokującą rozszerzającą możliwości i bogactwo portów.

Bez problemów laptop akceptuje kartę sieciową WLAN w standardzie AC np Intel AC-7260

Port Express Card to kolejna genialna sprawa - możliwość podłączenia opcjonalnych urządzeń.

Co do systemu, to laptop jest stworzony do obsługi Win 7, ale akceptuje bez problemów Win 8/8.1. Można zainstalować XP - tu nie będą działać porty USB 3.0 - można obejść przez ich instalację w porcie Express Card. Co do Win 10, to im nowsza wersja tym gorsza kompatybilność i możliwe potencjalne problemy - brak nowych sterowników.

Dzięki wszystkim

Rozumiem, że najlepszy windows 10 to ta wersja 

i ją będę mógł kluczem pro który mam zarejestrować?

Jest on dużo lepszy od czystego ze strony microsoft?

Zainstalowałem z podanego linka, oryginalny klucz nie działa.
Uruchomiłem DWS o szybko działa, mało zajmuje miejsca w porównaniu do win który był.

Nie podoba mi się tylko start po rozwinięciu, można jakoś zmienić aby był jak w oryginalnym Windowsie?

To jest mod na bazie Windows 10 Enterprise, a nie PRO więc nie dziwne, że klucz nie działa ;)

Ten mod powinien Ci się aktywować Twoim kluczem ;)

5 minut temu, rustin napisał:

Nie podoba mi się tylko start po rozwinięciu, można jakoś zmienić aby był jak w oryginalnym Windowsie?

Pisz w temacie modyfikacji, od tego jest tamten temat ;)

2 godziny temu, wiktorynek napisał:

Co do Win 10, to im nowsza wersja tym gorsza kompatybilność i możliwe potencjalne problemy - brak nowych sterowników.

Najlepiej zwracaj uwagę na jakim obrazie jest oparta kompilacja. Tak jak napisał @wiktorynek im nowsza wersja Win10 tym większa szansa na problemy. Znajdź moda który jest oparty na starszych obrazach Windows 10. Wtedy prawdopodobieństwo problemów maleje i może być łatwiej ze sterownikami.

3 godziny temu, rustin napisał:

i ją będę mógł kluczem pro który mam zarejestrować?

Nie, ponieważ wersja LTSB to nie Pro.

2 godziny temu, rustin napisał:

Nie, nie można - LTSB nie posiada kafli, apek, Edge, Sklepu, Cortany i innych nikomu niepotrzebnych pierdół. Dlatego jest szybki i lekki.

13 minut temu, rustin napisał:

Mógłby ktoś powiedzieć który jest lepszy i czym się różnią

Win JG10 Pro x64 vs Win 10 1607 LTSB x64 2k19 ?

Przeczytaj obydwa tematy w szczególności pierwszy post autorów modyfikacji i porównaj. Na szybko mogę Ci powiedzieć. że JG10 Pro ma Sklep, nie posiada kafli, Edge chyba też nie ma. ;) LTSB nie posiada Sklepu i rzeczy wymienionych wcześniej. LTSB nie aktywujesz swoim kluczem.