Jump to content
xavier59

Długi restart systemu Windows 8.1.

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu podczas ponownego uruchamiania systemu (restart), czas bootowania wynosi około 2 minut.

Jeżeli wyłączę lapka i następnie go włączę, to czas uruchamiania systemu jest dużo krótszy i wynosi 14 sekund.

Co może powodować tak duże rozbieżności czasowe przy tych dwóch metodach bootowania systemu?

Podaj konfigurację sprzętową swojego sprzętu. Na początek co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie Dziennika Zdarzeń. Istnieje szansa, że Dziennik odnotowuje za każdym razem problem który generuje spowolniony restart. Sprawdź też co Ci się ładuje podczas uruchamia, bo do resetu Windows musi te aplikacje pozamykać.

Pobierz i zainstaluj na świeżo mojego windowsa dział Modyfikacje windows 8.1 :)  z łatami na maj czyścioch. :) działa stabilnie wersję pro polecam.

Masz może podpięte zewnętrzne urządzenie typu karta ethernet albo WiFi?

U mnie zewnętrzna karta WiFi powoduje długi restart. Bo mimo, że już ekran zgasł, to jeszcze minutę ona mruga, by w końcu się wyłączyć. Zaś sam start wyłączonego laptopa jest normalny.

2 godziny temu, Radzior2010 napisał:

Podaj konfigurację sprzętową swojego sprzętu. Na początek co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie Dziennika Zdarzeń. Istnieje szansa, że Dziennik odnotowuje za każdym razem problem który generuje spowolniony restart. Sprawdź też co Ci się ładuje podczas uruchamia, bo do resetu Windows musi te aplikacje pozamykać.

Posprawdzałem Dziennik Zdarzeń i nic podejrzanego tam nie znalazłem.

1 godzinę temu, bison616 napisał:

Jak masz 8/10 to raz Ci staruje trybem normalnym czyli około 2 min a innym razem trybem fastboot

Mam włączonego fastboota i wygląda na to, że trochę oszukuje i nie do końca zamyka system tylko go częściowo hibernuje.

1 godzinę temu, Jakub napisał:

Pobierz i zainstaluj na świeżo mojego windowsa dział Modyfikacje windows 8.1 :)  z łatami na maj czyścioch. :) działa stabilnie wersję pro polecam.

Dzięki za ofertę, jak będę stawiał system od nowo to go sprawdzę.

Godzinę temu, enterprise2000 napisał:

Masz może podpięte zewnętrzne urządzenie typu karta ethernet albo WiFi?

U mnie zewnętrzna karta WiFi powoduje długi restart. Bo mimo, że już ekran zgasł, to jeszcze minutę ona mruga, by w końcu się wyłączyć. Zaś sam start wyłączonego laptopa jest normalny.

Nie mam podpiętych zewnętrznych urządzeń.

W dniu 9.06.2019 o 21:37, xavier59 napisał:

Mam włączonego fastboota i wygląda na to, że trochę oszukuje i nie do końca zamyka system tylko go częściowo hibernuje

Nie oszukuje, tylko tak działa windowsowy fastboot. Hibernacja jest istotą tej funkcji.