Jump to content

xavier59

 • Content Count

  17
 • Joined

About xavier59

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Uaktualniona o nowe programy wersja projektu "Win Spring Project 2014 - PE" czyli Windows Live z 2014 roku. Link do obrazu iso na Mega : https://mega.nz/#!xLhyjIpJ!r2BTXWlbb4pKF7lVPvg8qr96MMKJzmPxUX8KS1BUIV4
 2. Zgadza się. Tak działa tzw. szybki start. Trzeba będzie w koncu wymienic mechanika na elektronika. Powinno być szybciej. Dzięki za poradę. Sprawdzę czy to coś przyśpieszy restart.
 3. To jest live cd lub usb i dlatego polecam rufusa do tworzenia usb bo najlepiej to robi. Nie sprawdzałem live cd, bo nie mam w lapku napędu optycznego.
 4. Bootowalny obraz iso wykonany AOMEI PE Builder 2.0, zawierający : 1. AOMEI Backupper Server Edition 4.1.0. 2. AOMEI Partition Assistant Technician Edition 8.2 [PL] Obraz iso najlepiej wgrać na pendrive programem rufus w schemacie partycjonowania GPT i systemie plików FAT32 dla UEFI, lub zastosować schemat partycjonowania MBR i system plików NTFS dla BIOS lub UEFI w trybie LEGACY. Link do obrazu iso na Mega : https://mega.nz/#!wHoChYSD!6AD6RHz6N_5xJyBfQGxwJDCSBZxTJ9CDtLO-smbsRIc
 5. Posprawdzałem Dziennik Zdarzeń i nic podejrzanego tam nie znalazłem. Mam włączonego fastboota i wygląda na to, że trochę oszukuje i nie do końca zamyka system tylko go częściowo hibernuje. Dzięki za ofertę, jak będę stawiał system od nowo to go sprawdzę. Nie mam podpiętych zewnętrznych urządzeń.
 6. Witam. Od jakiegoś czasu podczas ponownego uruchamiania systemu (restart), czas bootowania wynosi około 2 minut. Jeżeli wyłączę lapka i następnie go włączę, to czas uruchamiania systemu jest dużo krótszy i wynosi 14 sekund. Co może powodować tak duże rozbieżności czasowe przy tych dwóch metodach bootowania systemu?
 7. Załączam screena z monitora menu bootowania acronisa na moim lapku.
 8. Problem rozwiązał się sam po zainstalowaniu ADD12 zamiast ADD12.5. Po tej podmiance Acronis True Image 2016 wykonał prawidłowy obraz iso pod UEFI i GPT. Obydwa programy uruchamiają się bezproblemowo z menu bootowania.
 9. AIO Boot też poległ przy tworzeniu multi pod UEFI i GPT. Wygląda na to, że nie istnieje program, który by sprostał temu zadaniu, skoro sam ACRONIS nie potrafi stworzyć multi pod UEFI i GPT.
 10. Znalazłem w necie wersję portable tego programu i w opisie było, że obsługuje UEFI. Będę próbował zrobić multi tym programem. Próbowałem i tej możliwości, niestety nie działa. Mam Windowsa 8.1 modyfikowanego przez Nikkę i działa bezproblemowo. Z multi usb na UEFI jest problem, bo pendrive musi być przekonwertowany na GPT, a większość programów do tworzenie multi nie posiada tej opcji.
 11. Tak zrobiłem i nic się nie zmieniło, czyli menu bootowania pojawia się tylko na ułamek sekundy. Niestety nie bootuje pod UEFI i GPT. Zrobiłem zgodnie z instrukcją na filmie i nie zadziałało.
 12. Zainstalowałem obydwa i zarejestrowałem. Acronis True Image 2016 wywalił błąd przy tworzeniu obrazu iso, dopiero Acronis Disk Director 12.5 utworzył taki obraz, ale po wgraniu go rufusem na pendrive okno bootowania tylko na ułamek sekundy się wyświetla i nie można wybrać opcji dalszego bootowania. Coś jest nie tak.
 13. Dzięki za namiary, będę próbował połączyć te 2 bootowalne obrazy iso.
 14. Witam. Czy można połączyć ze sobą na multi usb dwa bootowalne obrazy Acronisa, czyli True Image i Disk Director? Szukałem po necie jakiegoś poradnika i nic nie znalazłem. Póki co mam na dwóch osobnych pendrive te obrazy i odpalam je na lapku w trybie UEFI i GPT. Jest Acronis 2012 mający te dwa programy w jednym bootowalnym iso, ale nie obsługuje trybu UEFI i muszę za każdym razem w biosie zmieniać na LEGACY. Miałem oczywiście na myśli multibootowalny pendrive pod usb.
 15. Po wgraniu tego live rufusem na pendrive, działa pod UEFI i GPT na moim lapku.
×
×
 • Create New...

Important Information