Skocz do zawartości

Czy spróbowanie W10 na tym sprzęcie ma sens?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Od dawna siedzę na W7 ale zamarzyło mi się spróbować "dziesiątki", z którą do tej pory nigdy nie miałem do czynienia na dłużej. 

Czy jest sens instalowania jej na sprzęcie:

-Xeon E5450

-Asus P5K

-GF 8800GT

-póki co niestety brak SSD...

 

Chodzi głównie o sterowniki.

 

Jeśli warto sprawdzić - lepiej brać moda z forum, czy czysty obraz ISO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę próbował. ;)
A SSD prędzej czy później i tak trafi do tego kompa.

Zastanawia mnie tylko kwestia aktualizowania tego systemu. Nie ma problemu aby to robić (a później ewentualnie odpalić skrypt z forum usuwający niechciane aktualizacje)?

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował tę dziesiątkę w pierwszej kolejności, tylko najpierw zrobię kopię zapasową danych.

Wersja Home będzie dobra do zwykłych zastosowań?

Tworząc bootowalny obraz na pendrive przez Rufusa trzeba zaznaczyć opcję "BIOS", a nie "UEFI", tak? Oczywiście mając płytę główną z biosem. [emoji14]

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, renatan napisał:

a tak coś bliżej , bo z tego wynika że co ? defender to zło ?

Nie uważam tak, ale Defender to jest spora kobyła, a jak ktoś wie na jakie strony wchodzi itd. to moim zdaniem to jest niepotrzebna rzecz spowalniająca komputer. Na SSD nie widać tego, ale poużywaj sobie na HDD 5400rpm, np w laptopie, to zobaczymy po ilu powiesz to samo co ja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kombinujesz jak koń  pod górę ! .Najpierw  zacznij od liźnięcia  trochę podstaw  a potem  działaj.

W  Twoim wypadku  ( jeżeli wielkość Twojego dysku  na to Ci pozwala )  wydzielić partycję min 40GB  instalacja jakiego tam sobie życzysz win 10 i katuj to do woli aż  zdecydujesz  czy warto to badziewie używać  (  już Ci dał dobrą radę M4T  i ja też Ci to polecam ) , a najlepiej  osobny dysk  pod USB ( ale czy ty będziesz to umiał  zrobić ? ) i na nim zainstalować win 10 i testować  masz pewność że nie uwalisz całości  tylko win 10.

Pytasz " trzeba zaznaczyć opcję "BIOS", a nie "UEFI"  "  a  wiesz  co jest co ?  po kij Ci UEFI !?   masz  zaznaczyć  MBR for BIOS or UEFI .

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AS00 napisał:

Będę próbował tę dziesiątkę w pierwszej kolejności, tylko najpierw zrobię kopię zapasową danych.

Oczywiście zrób, masz czas to sobie szukaj systemu.
 

W dniu 22.08.2018 o 19:53, M4T  napisał:

A moim zdaniem nie warto, jak już postaw tam

Za to to instaluj.

W dniu 22.08.2018 o 15:31, P1O napisał:

1. Jest sens. 

2. Brak SSD - trochę szkoda. 

3. Sterowniki są. 

4. Mod z aktualizacjami (żaden kastrat) np.

Nie instaluj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co próbowałem instalacji Dziesiątki na VirtualBoxie oraz na Optiplexie 755 - w obu przypadkach system wydawał się okropnie ociężały, a użycie dysku prawie zawsze wynosiło 100%.

Chociaż fakt jest taki, że na tym Dellu nie instalowałem sterowników, bo na dobrą sprawę chyba nie wspiera W10. [emoji17]

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając już SSD instalować W10 normalnie, nie trzeba z racji na SSD czegoś zmieniać w systemie, dogrywać, ustawiać? 

Sterowniki do chipsetu (Intel P35) instalować ręcznie (o ile takowe są...), czy zostawić to Windowsowi, niech sam instaluje (czego generalnie tu nie zalecano ;) )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie