Jump to content
WinClub
Mr.T

Windows 8.1 with update 3 (x86.x64) grudzień 2017 winclub PL (Final)

Recommended Posts

Chciałem zainstalować z pliku  AiO - Core (x64), pod koniec instalacji na "Przygotowanie" wyświetliła się tabelka z napisem "Windows could not configure one or more system components. To instal Windows, restart the computer and then restart the installation" . Uruchomiłem ponownie komputer i wyświetliła się tabelka z napisem  "Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie, lub napotkał nieoczekiwany błąd . Nie można kontynuować instalacji Systemu. Aby zainstalować System Windows kliknij przycisk OK w celu ponownego uruchomienia komputera, a następnie ponownie uruchom instalację". Instalowałem ponownie, ale sytuacja powyższa się powtórzyła. Próbowałem również z pliku AiO - Professional (x64)  zainstalować System, ale powtórzyło się to samo co w instalacji Systemu Core (x64). Pobrałem plik  WIN81MOD/81X642017, i bez problemu zainstalowałem System Core (x64), chodzi idealnie. Dlaczego nie mogłem zainstalować Systemów z pliku AiO. 

właśnie postawiłem x64 pro z AiO na vBox i nic się nie pojawiło

Jaka może być wada w komputerze. Próbowałem też zmienić na samym początku instalacji na dolną linijkę (uruchamia się tak jak Windows 8.1), ale wyświetliło mi komunikat "brak sterowników".

Mam problem z instalką.

ISO wrzucone na pena Rufusem. Próba instalacji z USB zakończona niepowodzeniem i komunikatem o braku systemu na nośniku.

USB boot włączone, kolejność bootowania właściwa.

Próbowałem z i bez plku ei.cfg.

Co robię źle?

Sprawdzałeś sumy kontrolne po pobraniu ?

Bez znaczenia. Za sektor rozruchowy odpowiada Rufus.

Secure Boot w biosie wyłączony ?

Po za tym powiedz trochę o tym jaki to sprzęt bo jak nie wiemy nic to ciężko pomóc

Podaj jakich ustawień w RUFUS używasz

Jeśli instaluje Win 8, 8.1, 10, Secure boot jest również bez znaczenia.

aktualizacje odpowiedzialne za wsparcie procesora (KB4012218, KB4012219, KB4015546, KB4015547, KB4015549 oraz KB4015550)

Czy marzną  to zlikwidować    blokadę aktualizacji Windows  8.1 na nowych CPU Intel Core i5-7400

Wyłącza komunikat "Nieobsługiwany sprzęt" w usłudze Windows Update i umożliwia dalsze instalowanie aktualizacji w systemach 8.1 z procesorem Intel Kaby Lake, AMD Ryzen lub innymi nieobsługiwanymi procesorami.

Mr. T, czy do swoich modyfikacji mógłbyś wgrywać najnowsze wersje sterowników, m.in. grafiki nVidia/AMD oraz dźwięku REALTEK? Ja kiedyś podczas aktualizowania obrazów z systemem Windows XP wgrywałem najnowsze sterowniki wyżej wymienione. Po zainstalowaniu systemu byśmy byli pewni, że mamy najnowsze wersje sterowników.

Mr. T, czy do swoich modyfikacji mógłbyś wgrywać najnowsze wersje sterowników, m.in. grafiki nVidia/AMD oraz dźwięku REALTEK? Ja kiedyś podczas aktualizowania obrazów z systemem Windows XP wgrywałem najnowsze sterowniki wyżej wymienione. Po zainstalowaniu systemu byśmy byli pewni, że mamy najnowsze wersje sterowników.

A po tygodniu/miesiącu te wgrane sterowniki byłyby już nieaktualne - nieopłacalna robota. Tak trudno ściągnąć przed instalacją nowe sterowniki? Zawsze możesz sam zmodyfikować obraz.

A wiesz ile głosów byłoby za wyrzuceniem tych sterowników z obrazu? Na pewno dużo więcej niż chętnych na nie.

A po tygodniu/miesiącu te wgrane sterowniki byłyby już nieaktualne - nieopłacalna robota. Tak trudno ściągnąć przed instalacją nowe sterowniki? Zawsze możesz sam zmodyfikować obraz.

A wiesz ile głosów byłoby za wyrzuceniem tych sterowników z obrazu? Na pewno dużo więcej niż chętnych na nie.

W sumie racja, ale fakt, że byłoby wygodniejsze. W sumie ja używam programu Driver Easy Pro do aktualizacji sterowników lub Driver Genius. A Windows Update to już nie wspomnę, tam są wogóle nieaktualne i chyba microsoft nie aktualizuje ich, a szkoda, bo by się pobierało je razem z aktualizacjami.

Hej :) Jestem laikiem jeżeli chodzi o wgrywanie modyfikacji. Mam małe pytanko - szukam wersji windowsa, która będzie wystarczająco odchudzona by chodziła dobrze na tablecie. Pierwotnie tablet miał win 10 ale niestety zajmuje ona znaczącą ilość miejsca na dysku i wykorzystuję zasoby w taki sposób, że strasznie muli. Czy ta wersja nada się do tableta? Czy wspiera ona obsługę ekranu za pomocą dotyku? Oraz finalne pytanie - czy funkcja Windows Update jest wyłączona? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Zainstaluj System Prezesa Mr.T  "Win 8.1 Personal System (PS) 2k17"    [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. zainstaluj wersję "core". Jest to najlepszy System jaki testowałem, na laptopie i komputerze, oba sprzęty ma ją po 8 lat, System REWELACYJNY.

Masz ustawione bootowanie z karty sieciowej mówiąc prosto :)

Zmień w menu bootowania na dysk

A po co wogóle jest taka opcja w vMware, jak można bootować z sieci system? ;)

wielkie dzięki przyda mi się finalna wesja czyli juz na dobre koniec :D

A poprzednie nie były finalne?

Czy w tym systemie jest menu start? Bo niby jest zakladka menu start w opcajch paska narzedzi ale tu w tym systemie nigdzie nie widze..?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

tyle ze w czystym oryginalnym obrazie jest takie menu po aktualizacji update 3  a tu nie ma...dziwne troche..

Chyba komuś coś się pomyliło

od kiedy to Windows 8.1 obojętnie jaka wersja oryginalna ma MENU?

menu Start zaznacz pole wyboru Użyj menu Start zamiast ekranu startowego.

W twoim takiego czegos nie widze...jest bardzo podobne do menu "Windows 10"

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]