Skocz do zawartości
poorman

Skype - błąd z windows installer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ostatnio czyściłem swój komputer i zrobiłem format. Zainstalowałem Windows 7 SP1, pobrałem wszystkie aktualizację i postanowiłem zainstalować skype. No i w tym miejscu pojawił się problem, ponieważ gdy próbuję cokolwiek zrobić wyskakuje: "Nie można znaleźć lub załadować Microsoft Installer". Przeszukiwałem google jak to naprawić i nie znalazłem nic sensownego, na oficjalnej stronie również nie ma żadnej łatki do pobrania, jedynie do Windows Installer 4.5 a mi potrzebny jest 5.0. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

PS. Oczywiście system pokazuje, że wszystkie aktualizacje są już zainstalowane, gdy próbuję znaleźć nowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@poorman witamy na forum, tytuł zmieniłem na bardziej właściwy, bo równie dobrze mógłby brzmieć, analogicznie na forum samochodywm - samochód nie jedzie i tak nic nam to nie mówi.

Ten komunikat dotyczy skype, słabo szukałeś.

zainstaluj tą wersję z linku poniżej:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jakość oprogramowania od Microsoft ostatnio sięgnęła dna i 3 metrów mułu poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Jakość oprogramowania od Microsoft ostatnio sięgnęła dna i 3 metrów mułu poniżej."

Dodatkowo skype jest na tyle upierdliwy, że lubi latać po portach, ciężko go unormować, a w kość daje cholernie. Jak na drugim PC ktoś rozmawia, to ja już mogę tylko pomarzyć o normalnym graniu, oglądaniu filmów. Skype wpieprza ile widzi, chyba, że ktoś ma jakąś mocarną vectrę to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Jakość oprogramowania od Microsoft ostatnio sięgnęła dna i 3 metrów mułu poniżej."

Dodatkowo skype jest na tyle upierdliwy, że lubi latać po portach, ciężko go unormować, a w kość daje cholernie. Jak na drugim PC ktoś rozmawia, to ja już mogę tylko pomarzyć o normalnym graniu, oglądaniu filmów. Skype wpieprza ile widzi, chyba, że ktoś ma jakąś mocarną vectrę to nie wiem.

Co do latania po portach , to mam akcje związane z blokowaniem stron dla userów - a jakże !!! dziś działa skype - jutro nie musi - chce innych portów lub innych stron - odblokowuję - skype zaczyna działać - po 5 minutach blokuję i  działa normalnie - znowu do jakiegoś czasu.... i tak w kółko

P.S. dodam jeszcze że soft od M$ żyje własnym życiem - taki skajnet dla ubogich :22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I weź wytłumacz przeciętnemu użytkownikowi, że są alternatywy tego syfu :) (to nie jest ofensywa do Twórcy tematu :P)

W moim przypadku jest chyba rozwiązanie tego na około, tzn przydzielenie w Routerze stałego ip dla danego Mac komputera, potem ograniczenie dla danego Ip prędkości. Niestety nie rozwiązuje tu problemu gier sieciowych, a zauważyłem, że gra i skype na jednym łączu to irytujące połączenie. Z kolei Qos jest dla mnie dziwny, nie intuicyjny, w kolejce której nie da się usunąć na początku i tak jest połączenie głosowe i video, więc idąc tym tokiem myślenia nie włączając Qos mam to samo. Musiałbym posiedzieć poczytać żeby to rozkminić dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi