Miodek Posted January 13 Report Posted January 13 Mam prośbę czy używa któryś z forumowiczów w/w programiku . Otóż w nowej wersji nie można oprócz przeglądarek przenieść plików tymczasowych np: Steam. ,w starszych wersjach to fungowało a teraz oprócz przeglądarek nic innego nie widzi. Pisałem na kontakt z producentem ale tam rządzi Ai i wypisuje same głupoty. Jak by ktoś pomógł by to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Quote
iskier Posted January 13 Report Posted January 13 Piszesz o programie "RAM Disk" a dajesz screen z programu "Cache Relocator" - ten program robi właśnie TO. Quote
Widzior Posted January 13 Report Posted January 13 Czyli mam rozumieć, że inne przeglądarki nie mają takich bajerów jak Firefox, że po ludzku w ustawieniach idzie sobie cache do ramu przerzucić? Co do innych programów, to jak działało wcześniej, to może i fajny bajer. wislak00 likes this Quote
zen888 Posted January 13 Report Posted January 13 Inne przeglądarki też mają takie bajery: Aktywator Opery pod Linuxem (samo polecenie): opera --lang=pl --disk-cache-dir="/mnt/RAMDYSK/Opera" %U gdzie /mnt/RAMDYSK jest wpisany w /etc/fstab jako właśnie ramdysk: #Ramdysk 16 GB tmpfs /mnt/RAMDYSK tmpfs nodev,nosuid,noexec,nodiratime,size=16G 0 0 W Linuxie aktywator na desktopie i w menu to 2 różne aktywatory - w każdym musisz zrobić to samo. Ten na desktopie aby wyedytować wystarczy prawoklik natomiast dla menu trzeba wyedytować plik /usr/share/applications/opera.desktop i dodać/wyedytować linię w sekcji [Desktop Entry]: Exec=opera --lang=pl --disk-cache-dir="/mnt/RAMDYSK" %U [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] a pod Windowsem taki skrót: opera --disk-cache-dir="R:\Opera" gdzie R: to ramdysk Ponieważ Opera jest robiona na silniku Chromium to coś podobnego powinno zadziałać na wszystkich chromopodobnych przeglądarkach. Można też pobawić się w przelinkowanie katalogu z cache: mklink /J "%userprofile%\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable\Cache" R:\Opera\Cache Quote
Miodek Posted January 13 Author Report Posted January 13 4 godziny temu, iskier napisał(a): Piszesz o programie "RAM Disk" a dajesz screen z programu "Cache Relocator" - ten program robi właśnie TO. Ci co używają RAM Disc wiedzą że Caszerelocator jest dostępny tylko po rejestracji RAM Disc. dlatego zapomniałem napisać o tym nie wtajemniczonym. piszę że nowa wersja nie obsługuje już przenoszenia innych programów niż przeglądarki . A mi bardzo zależało na tym aby można było przenieść do RAM dysku casch programu Steam tak jak to robiły starsze wersje. zen888 likes this Quote
zen888 Posted January 13 Report Posted January 13 Teraz, Miodek napisał(a): A mi bardzo zależało na tym aby można było przenieść do RAM dysku casch programu Steam tak jak to robiły starsze wersje. Starsze wersje już nie są dostepne? Quote
iskier Posted January 13 Report Posted January 13 4 godziny temu, Miodek napisał(a): Ci co używają RAM Disc wiedzą że Caszerelocator jest dostępny tylko po rejestracji RAM Disc. dlatego zapomniałem napisać o tym nie wtajemniczonym. piszę że nowa wersja nie obsługuje już przenoszenia innych programów niż przeglądarki . A mi bardzo zależało na tym aby można było przenieść do RAM dysku casch programu Steam tak jak to robiły starsze wersje. Ci którzy używają RAM Disk MYŚLĄ, że Cache Relocator jest dostępny tylko po rejestracji RAM Disk... Bo Cache Relocator jak najbardziej można uruchamiać bez programu RAM Disk. I nie robi on żadnych cudów - dla KAŻDEGO programu możesz użyć polecenia MKLINK aby utworzyć dowiązanie symboliczne do katalogu na Ramdysku. Quote
Miodek Posted January 14 Author Report Posted January 14 Sprawę ogarnąłem pozytywnie temat do zamknięcia .Pozdrawiam Quote
atomic76 Posted June 3 Report Posted June 3 Zainteresuj się tematem dowiązań symbolicznych pod ntfs. To jest rozwiązanie twojego problemu. Najprościej to się wykonuje z Double lub total commandera Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.