Jump to content

Białe ikony problem


Franz Maurer

Recommended Posts

Heja.

 

Mam zewnętrzny dysk ne gierki. Jeśli go podłączę zanim się Winda uruchomi, ikonki wyświetlają się tak jak powinny, każda ma swój odpowiedni awatar.

Jeśli podłączę twardziela dopiero po uruchomieniu systemu, na pulpicie widzę tylko białe karteczki z zawiniętym rogiem i nazwą pod karteczką, tak jak u Ciebie, ale działają bez problemu, nawet jeśli odświeżę pulpit dalej są białe.  Wygląda na to , że coś się doczytuje z delikatnym opóźnieniem. Czy po odświeżeniu pulpitu dalej masz ten problem? (F5)

 

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj sobie może tym:

Kerish Doctor jest wszechstronnym narzędziem do kompleksowej konserwacji i optymalizacji systemów z rodziny Windows. Dysponuje szeroką paletą przydatnych funkcji, umożliwiających naprawę typowych problemów z środowiskiem operacyjnym, oczyszczania zawartości komputera ze zbędnych plików, a także zarządzania zainstalowanymi w systemie aplikacjami, usługami itp.

Napromieniowany likes this
Link to comment
Share on other sites

Myślę , że czyszczenie pamięci cache ikon mogłoby pomóc przeważnie tak się dzieje kiedy zapisana wartość ikony zostaje zmieniona lub przeniesiona wtedy wyświetla się biała ikona czasami trzeba wskazać ścieżkę położenia zawartości (programu itp.).Jak już korzystać z programów to mają dwa takie możliwości resetowania pamięci cache ikon i usuwania , pierwszy to  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] drugi to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] a czasami są wstanie odświeżyć się z automatu ale nie zawsze.Ostatnia opcja to ustawienie ikony ręcznie po wybraniu Ikona>Prawy>Właściwości>Dostosowywanie>Zmień Ikonę < Lecz nie zawsze działa a czasami z opóźnieniem. - Teraz nie pamiętam , który ze sposobów pomógł mi bo przenosiłem ikony do folderu z pulpitu i kilka programów nie była wstanie odświeżyć sobie ikony i była biała kartka.

Kerish Doctor też ma całkiem fajne multum opcji.

8cuMbPD.png

QwN1Dds.png

LAGUNA likes this
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information