Jump to content

B350 TOMAHAWK Ryzen 1600 Brak możliwości OC po update biosu

radzi11
 Share

Recommended Posts

Witajcie 

Tak jak w temacie. Zrobiłem update biosu do najnowszej wersji 7A34v1Q7(Beta version). 

Pojawiła się nowa szata graficzna. OC ramu i wszystkie inne opcje działają. Nie działają mi opcje podkręcenia procesora. Czy w najnowszym biosie jest jakaś opcja do odblokowania opcji OC? 

U mnie na MSI B350m Bazooka działa wszystko dobrze, ale ogólnie jest burdel i opcje od OC, UV są niejako zdublowane w tym beta biosie. Są jak wcześniej w głównej zakładce Overclocking, ale też w Advanced na samym dole pod nazwą AMD Overclocking...... i polecam tam robić OC, bo te ustawienia mają wyższy priorytet i są bardziej rozbudowane. Bawiłem się tym sporo czasu, i jak w głównym Overclocking ustawisz coś np. na 10, to w Advanced też się pojawi 10. Ale jak zmienisz w Advanced na 20, to w głównym OC nadal będzie widnieć 10, ale realnie będzie działać nastawa z Advanced, czyli 20. Co najlepsze, jak jakąś opcję wyłączysz w głównej zakładce Overclocking, ale jest ona nadal włączona w Advanced, bo będzie działać. W drugą stronę już to nie działa. Jest to mylące i można się ostro zakręcić. No niestety, tak to jest w Betach. BIOS działa stabilnie, ale jest chaos. Wygląda to jakby dodali nowsze, bardziej rozbudowane opcje OC w innym miejscu, ale zapomnieli usunąć stare.

13 minut temu, radzi11 napisał(a):

Wygląda na to, że u mnie główna zakładka OC nie działa wgl dla procesora

A w ogóle to po co robiłeś upgrade beta BIOSu, jak masz stary procesor? Ta chora pogoń, żeby mieć zawsze najnowsze, tak się potem kończy. Były nawet głosy, że on nie działa na prockach 1gen. Może dlatego u ciebie taka sytuacja. Ja zrobiłem upgrade na 1500x i zaraz potem wsadziłem 5600. Co do downgrade, to z beta biosów powinno się dać, ale pewności nie mam, bo niby AGESY nie można cofać. Sprawdź.

1 godzinę temu, Widzior napisał(a):

A w ogóle to po co robiłeś upgrade beta BIOSu, jak masz stary procesor? Ta chora pogoń, żeby mieć zawsze najnowsze, tak się potem kończy. Były nawet głosy, że on nie działa na prockach 1gen. Może dlatego u ciebie taka sytuacja. Ja zrobiłem upgrade na 1500x i zaraz potem wsadziłem 5600. Co do downgrade, to z beta biosów powinno się dać, ale pewności nie mam, bo niby AGESY nie można cofać. Sprawdź.

No co? To chora pogoń... No nic zrobię przez program albo kupię nowszy model ryzena :D teraz pytanie Panowie jaki model mogę włożyć żeby zachować to samo TDP oraz żeby płyta współpracowała ?

Godzinę temu, radzi11 napisał(a):

Jeszcze jedno pytanie. Zmienię procesor powiedzmy na 5600x i czy muszę system od nowa stawiać czy powinien wykryć zmianę i się dostosować ? 

Wsadzisz cpu i system działa bezproblemowo. Przed samą zmianą zresetuj ustawienia Bios, najlepiej wyjmując baterię na około 30s. Możesz to zrobić ale nie musisz, Jak tak robię dla świętego spokoju.

2 godziny temu, radzi11 napisał(a):

Zmienię procesor powiedzmy na 5600x i czy muszę system od nowa stawiać czy powinien wykryć zmianę i się dostosować ?

Ja zmieniłem z 1500x na 5600 i stary Win7 chodzi dalej, ale przy 1szym rozruchu system jakby wszystko w menedżerze urządzeń przeinstalowywał na nowo. Freez był tak długi, że już chciałem twardy reset robić. Pomyślałem, że system kaput. Dobrze, że tego nie zrobiłem,bo przemielił swoje i odpalił. Także pamiętaj, daj mu kilka minut. Jak masz Win10/11, to pewnie pójdzie łatwiej i szybciej. To samo miałem na starym procku po upgrade do tego beta biosu (bo odpaliłem na nim system przed wymianą, żeby sprawdzić, czy wszystko gra). Nigdy wcześniej takich akcji nie miałem przy poprzednich biosach, a wgrywałem każdy jeden jak wychodził. Ta beta jest specyficzna, widać zmienia bardzo wiele rzeczy, stąd też miałem obawy co do niej. Ale już 3 miesiące sprzęt działa i jest wszystko ok.