Skocz do zawartości

Który office najbardziej kompatybilny z Win7 ?


MateuszCOMPANY

Rekomendowane odpowiedzi

2007 był robiony pod Vistę (2006 rok), pod Windows 7 typowo to Office 2010 (2009 rok tak, jak i Windows 7).

 

W kwestii kompatybilności to tylko sztuczne ograniczenie, pod Windows 7 działa najnowszy Office 365, który jest tym samym, co Office 2021, który pod Win7 "oficjalnie" nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MateuszCOMPANY napisał(a):

Witam

Który Microsoft Office był jeszcze robiony z myślą o Windowsie 7 ?

Wiem że najnowszy też będzie działał ale to już jest projekt pod nowe platformy i nie wiem jak wygląda sprawa kompatybilności, dlatego może lepiej wybrać starszą odsłonę?

Z myślą o Windows 7 był robiony Office 2010 , ale Office 2016 i 365 będą działać równie dobrze o ile masz odpowiednią specyfikację kompa. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie to warto zmienić wersję na nowszą a jeśli nie to zostań na wersji z której jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 2 najlepsze pakiety Office (a miałem styczność 97-2021) to Office 2007 SP3 i Office 2016 VL. Obydwa działają sprawnie na Windows 7-10. Sam używam Office 2007 z dodatkiem OdfAddIn, który dodaje obsługę formatów Open/Libre Office - polecam.

 

Mocne strony Office 2007 to:

- brak obsługi logowania, chmury i telemetrii

- wygląd (wykresy, ClipArt) i sam program.

- możliwość edycji dokumentów, które są zabezpieczone hasłem blokady przed edycją.

- jest wersja, która wymaga tylko klucza do aktywacji

 

Mocne strony Office 2016 to:

- edycja plików PDF

- obsługa dokumentów ODF (Open\Libre Office)

- lepsza korekta grafik, usuwanie tła i różne opcje wklejania.

- ciekawostka: Office 2016 w wersji VL (bez aktualizacji, bo może M$ to potem załatał) to wiecznie działający Trial, wszystko działa po upływie 30 dni, wyskakuje tylko komunikat o braku aktywacji

 

Wybór należy do Ciebie dodam tylko, że Office 2007 jest bardziej kompatybilne z Windows 7 odpowiadając na pytanie, ponieważ nie wymaga łatki i .NET framework-a zainstalowanego w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie